اتریش

اگر شما هم به دنبال راهی برای مهاجرت و اقامت اتریش هستید ، اگر به دنبال اطلاعاتی درباره ی کشور اتریش، شرایط عمومی اقامت و بررسی شرایط زندگی در این کشور هستید.

این مطلب می تواند به شما در این باره کمک کند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان و وکلای ما در ارتباط باشید.

در اتریش میتوان انواع مختلف شرکت ها را ثبت کرد تفاوت این شرکت ها در سطح مسئولیت و همچنین میزان و نحوه پرداخت مالیات می باشد.

ما از طریق ثبت شرکت در اتریش برای شما و خانواده و فرزندان زیر ۱۸ سال اقامت اتریش را ظرف مدت ۶ ماه دریافت می کنیم و در صورتی که دارای فرزند بالای ۱۸ سال هستید جهت راهنمایی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

معمولترین نوع ثبت شرکت در اتریش GmbH یا شرکت با مسئولیت محدود میباشد.

اقامت اتریش از طریق خرید ملک

ابتدا برای این کار باید بدانید که هزینه خرید منزل و زندگی در مرکز اتریش بسیار بالاست و شما مجبور خواهید بود مکان های اطراف را برای خرید منزل انتخاب نمایید.

یشنهاد ما به شما این است که برای این کار بهتر است تا با کارشناسان و وکلای مطمئن مشورت نمایید. مشاوران ما از صفر تا صد این کار را برای شما می توانند انجام دهند.

سیستم حمل و نقل بالای اتریش باعث شده تا نگرانی خاصی درخصوص دوری از مرکز آن وجود نداشته باشد. اما مشکلی اساسی که در این باره وجود دارد این است

که شما پس از خرید ملک در این کشور اقامت دریافت نخواهید کرد پس بهتر است تا راه های دیگر را برای دریافت اقامت اتریش انتخاب نمایید.

برای اطلاع از دیگر شرایط اخذ اقامت اتریش ادامه ی مطلب را با دقت مطالعه نمایید.

[irp posts=”1247″ name=”همه چیز درباره ویزای اتریش + (مدارک لازم – آدرس سفارت اتریش)”]

اتریش

اقامت اتریش از طریق تمکن مالی ( خود حمایتی اتریش )

اقامت اتریش از طریق تمکن مالی به این معناست که فرد ادعا می کند که بدون اینکه کار کند می تواند از پس مخارج خود در این کشور بر بیاید.

هر ساله تعداد محدودی از تقاضاهای خود حمایتی اتریش پذیرفته می شود. برای این که یتوانید در این راه موفق باشید بهتر است تا هر چه سریعتر برای این کار اقدام نمایید.

مدارک مورد نیاز برای خود حمایتی اتریش عبارتند از:

 • مدرک شناسایی معتبر
 • عکس
 • اسناد معتبر مسافرتی
 • اسناد مربوط به اثبات داشتن در آمد معین
 • بیمه درمانی
 • مسکن مناسب در اتریش

خبر خوب برای کسانی که به دنبال ویزای اتریش از طریق تمکن مالی هستند این است که شاخصه و احتمال اینکه پول شما مصادره شود بسیار پایین است.

باید توجه داشته باشید که این نوع از درخواست برای ویزا مساوی است با عدم امکان برای اشتغال در این کشور پس اگر شرایط لازم برای تامین مخارج خود و خانواده ی خود ندارید از این روش استفاده نکنید.

بنابراین در صورتی که شما از شرایط مالی بسیار خوبی برخوردار بوده و می توانید با احراز تمکن مالی خود، به اقامت اتریش دست یابید، باید این را ساده ترین روش برای شما دانست. به این ترتیب لازم است که تمکن مالی خود را با توجه به مدارک و اسناد موجود از طریق رابط قوی دریافت اقامت اتریش، به اثبات برسانید. پس از آن تهیه مسکن در یکی از شهرهای اتریش، مورد بعدی است که باید حتما پیش از دریافت اقامت و صدور آن، از سوی شما به قطعیت برسد.

افرادی که از طریق احراز تمکن مالی، به اقامت اتریش دست می یابند، باید قادر به تامین مخارج خود و اعضای خانواده شان بوده و هیچ گونه بار مالی برای دولت اتریش به همراه نداشته باشند.

اقامت اتریش از طریق کار

برای انجام این کار لازم است که بدانید این نوع از ویزا دارای دو روش کلی می باشد.

در روش اول شما پس از دریافت و پیدا کردن موقعیت شغلی مناسب خود ویزای یک ساله دریافت می کنید که پس از این مدت و با رضایت کارفرما قابل تمدید می باشد.

در روش دوم شرایط کمی متفاوت است و شما یک ویزای شش ماهه برای پیدا کردن کار دریافت می کنید و به این کشور سفر خواهید کرد.

پس از آن شما شش ماه زمان دارید تا با بررسی آگهی های کار یک شغل مناسب خود پیدا کنید. در تمام این مدت بایستی هزینه های مربوطه را خودتان پرداخت نمایید.

انواع مجوز کار و اشتغال که به اتباع غیر اتحادیه اروپا اختصاص دارد شامل موارد زیر است :

 • اجازه کار محدود (معتبر برای یک سال )
 • اجازه کار استاندارد(معتبر برای دو سال)
 • اجازه کار نامحدود (معتبر برای پنج سال)

شرایط ویزای کار اتریش

کارکردن در کشور اتریش برای اتباع غیر اتحادیه دارای شرایطی خاص است؛ داشتن کارت قرمز-قرمز-قرمز از ملزومات اجازه کار و زندگی در کشور اتریش برای این افراد است. این کارت تنها ۲۴ ماه اعتبار دارد و در این مدت شخص می تواند فقط برای کارفرمای مشخص شده در برنامه خود کار کند.

کسانی که مشمول دریافت کارت قرمز-قرمز-قرمز هستند عبارتند از

۱- موسسین استارتاپ که شامل شرایط زیر باشند

 • متصدی شرکتی که خدمات، محصولات و روش پردازش با فناوری نواورانه ای ارائه می دهند.
 • یک طرح تجاری برای شرکت خود داشته باشند .
 • مدارکی مبنی بر دارا بودن حداقل ۵۰،۰۰۰ یورو (۵۵۳۰۰ دلار) بودجه برای شرکت جدید و سهم حداقل ۵۰٪ از سهام را ارائه دهند.

۲-کارگران ماهر از نظر استاندارهای اتریش

اگر سطح مهارت شخص از نظر استاندارهای صلاحیت اتریش برابر با ۷۰ باشد، با دریافت اقامت ۶ ماهه اتریش، اجازه حضور در این کشور و یافتن شغل مورد نظر را خواهد داشت.

۳- کارگران ماهر در زمینه ی مشاغلی که در اتریش کمبودشان احساس می شود.

۴- کسانی که ازدانشگاه ها و کالج های آموزش عالی اتریش فارق التحصیل شده اند.

۵-کارگران کلیدی خود اشتغالی

اتریش

اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت

بسیاری از متقاضیان به دنبال اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت در اتریش می باشند. انواع بسیاری از راه های ثبت شرکت در کشور اتریش وجود دارد.

تفاوت آنها به اینگونه است که میزان مالکیت شما در آنها متفاوت است. البته که این قضیه ارتباط مستقیمی با میزان سرمایه ی شما دارد.

هر چه سرمایه ی شما کمتر باشد درصد کمتری از شرکت را تصاحب خواهید کرد. و هرچه سرمایه ی شما کمتر باشد شرایط شما برای دریافت ویزای بلند مدت کمنر خواهد شد و شرایط شما سخت تر.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت شرکت در کشور اتریش و شرایط دریافت اقامت به وسیله ی آن می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

برای ثبت شرکت در کشور اتریش قوانین و اصول خاصی وجود دارد و جهت موفقیت در این حوزه، باید حتما از یک کارشناس و مشاور مهاجرت اروپا کمک بگیرید. اگر چه مسیر ثبت شرکت در اتریش و دریافت اقامت از طریق آن، سخت و پرهزینه و پرچالش می نماید، اما در کنار آن شما فرصت پیدا می کنید که علاوه بر دریافت اقامت این کشور اروپایی، به محل درآمد مناسب و کسب و کاری عالی دست یافته و در حقیقت یک تیر و دو نشان زده باشید.

از این روی توصیه می کنیم که در صورت داشتن شرایط اولیه سرمایه گذاری در کشور اتریش، حتما مشاوره آن را دریافت کرده و امتیازات خود در این خصوص را بسنجید. ممکن است شما مسیر اشتباهی را برای مهاجرت به اتریش انتخاب کرده و یا شکل سرمایه گذاری و ورود نخستین تان، مطابق با آن فرمولی نباشد که بسیار زودتر نتیجه بخش خواهد بود.

دریافت اقامت اتریش از طریق ازدواج

همیشه یکی از طرق دریافت اقامت کشورهای ثالث، ازدواج با یک شهروند یا تبعه آن کشور بوده است. اتریش نیز از آن دسته کشورهایی است که برای مهاجرت قانونی به آن و دریافت اقامت، می توان از مسیر ازدواج با یک شهروند اتریش یا شخصی که به هر طریقی تابعیت این سرزمین را داشته باشد، اقدام کرد. این روش ساده و در عین حال مطمئن به نظر می رسد، به شرط آن که زمینه ازدواج وجود داشته باشد.

در نظر داشته باشید که برای این منظور، باید مدارک قطعی و قانونی ازدواج ارائه شده و با طی ۳ سال زندگی مشترک و همزیستی در یک منزل مشترک، ازدواج واقعی طرفین به اثبات برسد. بدیهی است که اداره مهاجرت اتریش نیز از ترفندهای افراد جهت مهاجرت به این سرزمین و ازدواج های تقلبی آگاه است و به منظور جلوگیری از این مسیر مهاجرتی کذب، ازدواج های شکل گرفته و مهاجرت از طریق آن ها را راستی آزمایی می کند. به همین دلیل توصیه می کنیم که اگر قصد مهاجرت و دریافت اقامت اتریش از این طریق را دارید، حتما دقت لازم را در این زمینه به کار بندید.

دریافت اقامت اتریش از طریق تولد

این ساده ترین راه به نظر می رسد و در عین حال شما اراده از پیش تعریف شده ای روی آن ندارید. در حقیقت اگر از والدین اتریشی یا دارای تابعیت اتریش به دنیا آمده باشید، به راحتی امکان دریافت اقامت و مهاجرت به کشور اتریش به عنوان یکی از کشورهای اروپایی برایتان فراهم خواهد بود. به این ترتیب می توانید مدارک تولد خود را به اداره مهاجرت ارائه داده و در صورتی که صحت آن ها، تائید شود به راحتی می توانید نسبت به دریافت اقامت  دائم خود در کشور اتریش اقدام نمایید. البته برای این موضوع محدودیت سنی تعریف شده است و این طور نیست که شما بتوانید در هر سنی نسبت به انجام آن، اقدام نمایید.

با این حساب لازم است که پیش از گذراندن سن قانونی دریافت اقامت از طریق تولد، والدینی که کودک واجد شرایط دارند، نسبت به آن اقدامات لازم را انجام  دهند.

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

این بدترین راهی است که علاقه مندان به مهاجرت به کشورهای اروپایی انتخاب می کنند. زمانی که تصمیم به مهاجرت و دریافت اقامت کشوری دیگر گرفته می شود، روش های مختلفی پیش روی افراد قرار خواهد داشت که در برخی شرایط فرد یا به همراه خانواده خود، هیچ یک از پیش نیازهای شرایط و موقعیت های مختلف مهاجرت را ندارد. متاسفانه در این شرایط وی به جای آن که شرایط خود برای دریافت مهاجرت را تغییر داده و سعی در فراهم آوردن پیش نیازها نماید، به سراغ راه به ظاهر ساده تر و در عین حال فوق العاده سخت و خطرناک می رود. این راه اشتباه و در برخی مواقع مهلک، مسیر پناهندگی است.

با ورود به مسیر پناهندگی، در جاده پر خطری قرار خواهید گرفت که جان و مال شما را مورد تهدید قرار می دهد. تعریف موقعیت های مختلف پناهندگی ممکن است از دور ساده و عملیاتی به نظر برسند، اما با وارد شدن واقعی به این موارد، متوجه می شوید که پیچیدگی ها و سدهای زیادی در مسیر آن ها وجود دارد و احتمالا موفقیت در بیشتر این پروژه های مهاجرتی پایین و ضریب شکست و ناکامی و البته خراب کردن پل های پشت سر، بسیار بالاست.

بنابراین به شما توصیه می کنیم که پیش از هر اقدامی مشاوره با متخصصان حوزه مهاجرت داشته و پس از آن نسبت به انتخاب یک روش مهاجرتی مناسب با شرایط خود اقدام نمایید. باور داشته باشید که همیشه راهی بهتر برای مهاجرت به کشوری خارجی وجود دارد و در برخی مواقع مقداری تلاش و عوض کردن شرایط فعلی، کارساز خواهد بود. به هر جهت این چیزی است که یک مشاور می تواند به شما گوشزد کرده و بهترین راه حل ها را پیش رویتان قرار دهد.

تشکیلات سرمایه داری

 • شرکت با مسئولیت محدود (GmbH)
 • شرکت سهامی خاص (AG)
 • تشکیلات شرکتی مطابق با قوانین اتحادیه اروپا (SE)

تشکیلات شخصی

 • شرکت با تشکیلات باز (OG)
 • تشکیلات شرکتی متشکل از افراد حقیقی و حقوقی (KG)
 • تشکیلات شرکتی با مشارکت در سرمایه گذاری (stG)
 • تشکیلات شرکتی با مشارکت افراد حقیقی یا حقوقی که موظف به اجرای مفاد قرارداد بسته شده فی مابین می باشند (GesbR)

مراحل ثبت شرکت در اتریش

 1. درخواست کتبی
 2. تنظیم وکالتنامه و تایید ان توسط سفارت
 3. انجام مراحل ثبت شرکت
 4. افتتاح حساب بانکی و تامین ۳۵۰۰۰ یورو بعنوان سرمایه شرکت
 5. دریافت اقامت

اتریش

مالیات شرکت ها در اتریش

درآمد شرکت های مقیم اتریش بویژه شرکت های سهامی خاص و شرکت ها با مسئولیت محدود مشمول قوانین مالیاتی شرکت ها می شود.

بر طبق این قوانین سود شرکت ها با نرخ مالیاتی ۲۵ درصد بطور یکسان مشمول پرداخت مالیات هستند.

بدلیل کاهش نرخ مالیات شرکت ها از ۳۴ به ۲۵ درصد در سال ۲۰۰۵، کشور اتریش بسیار بیشتر مورد توجه و علاقه سرمایه گذاران قرار گرفته است.

در قلمرو اتحادیه اروپا کشور اتریش جزء کشورهای اروپای شرقی قرار گرفته است. از سال ۲۰۰۵ قوانین مالیاتی اتریش با کشور اسلونی و سایر کشورهای اروپای شرقی که دارای کمترین میزان مالیات هستند

مانند مجارستان، اسلواکی و لهستان یکسان شده و میزان مالیات در این کشور را کاهش بیشتری داده است.

مالیات گروهی امتیازی مثبت برای دفاتر مرکزی بنا به نظر صاحبنظران مالیاتی در امور اقتصادی KPMG شرکت ها معمولا بیش از همه از روش های مالیات بندی جدید گروهی که قسمتی از رفرم مالیاتی ۲۰۰۵ می باشد،بهره مند می شوند.

این فرم مالیاتی برای تشکیلات بین المللی و همچنین شرکت های کوچک خارجی و شرکت های تابع آنها بسیار سودمند می باشد تا
فعالیت های تجاری خود را به اتریش منتقل کنند. کشور اتریش به عنوان مقر مناسب برای سرپرستی ، با توجه به قوانین جدید بخصوص برای منطقه اروپای شرقی، بهترین امکانات را ارائه می دهد

جهت کاستن پایه مالیاتی برای مالیات های حقوقی شرکت ها در ارتباط با مالیات بندی گروهی، سود و زیان اعضای داخلی گروه و نیز زیان اعضای شرکت های تابع در مقابل یکدیگر محاسبه می شود.

مالیات بندی گروهی در صورت عضویت ۵۰% از اعضا و نیز وجود سهام می تواند مورد استفاده قرار گیرد در صورت خرید شرکت می توان ارزش آن را به مدت زمان پانزده سال در محاسبات مد نظر داشت،

چیزی که در کشورهای دیگر امکان پذیر نمی باشد امکانات جهت کسر مالیات به حساب آوردن ارزش شرکت به طرق مختلف میزان بار مالیاتی را برای شرکت ها تا حد ۲۳% کاهش می دهد.

شرایط مالیاتی در کشور اتریش

بر اساس بررسی های جاری، میزان بار مالیاتی مؤثر تشکیلات سرمایه داری طبق گزارشات مرکز تحقیقات اقتصاد اروپا برای اتریش ۲۳,۱% رقم زده شده است.

معافیت مالیاتی به میزان ۹% در صورت سرمایه گذاری از جمله امکانات فوق العاده ای می باشد که چنین شرایطی را فراهم می کند.

همچنین معافیت تحقیقاتی، آموزشی، حرفه ای ، کسر مالی در صورت ضرر و زیان و به جریان انداختن ذخیره های مالی ساکن نیز باعث کاسته شدن از میزان مالیات می شود.

بدین طریق میزان بدهی تشکیلات شرکتی در اتریش ۴۰% کمتر از آلمان می باشد معافی مالیاتی برای تحقیقات در صورتی که مخارج صرف شده

برای تحقیقات موجب کشفیات با ارزشی برای پیشرفت و یا بهبود اقتصاد ملی شود، تا سقف ۳۵% آن را می توان بازپس گرفت.

بدین ترتیب اتریش پرجاذبه ترین سیستم مالیاتی را در زمینه F&E در سطح اروپا ارائه می دهد.

شرکت هایی که در سال سودآوری نداشته اند در حالی که مخارج زیادی را متحمل شده اند، می توانند از مزایای مالی برای تحقیقات به میزان هشت درصد مخارج صرف شده بهره مند شوند.

معافی مالیاتی برای آموزش معافیت آموزشی تا حد ۲۰% برای دوره های آموزشی و تکمیلی کارمندان می توان در نظر گرفت.

همچنین می توان از اعتبار مزایای آموزشی تا حد ۶% برای مخارج متحمل شده، بهره مند شد.
هزینه هایی مانند مالیات شغلی و مالیات بر ثروت که در کشورهای دیگر معمول می باشند در اتریش وجود ندارد.

جهت اطلاع از نحوه ثبت شرکت مدت زمان لازم همچنین میزان هزینه ثبت شرکت در اتریش تماس حاصل نمایید.

انواع اقامت قابل دریافت در اتریش

اقامت دائم اروپا – اقامت اتریش

 1.      اقامت دائم برای افراد با تخصص های کلیدی و مهم: این نوع از اقامت برای بار اول به مدت ۱۸ ماه صادر می گردد و اجازه کار برای افراد متخصص در زمینه تخصصی این افراد را در بر دارد.
 2.      اقامت دائم که اجازه کار بدون هیچگونه محدودیت زمانی را نیز در بر می گیرد.
 3.      اقامت دائم همراه با محدودیت زمانی، برای نمونه: جهت پیوستن افراد خانواده به یکدیگر. این نوع اقامت شامل اجازه کار جهت مشاغل مستقل می باشد، جهت مشاغل غیر مستقل ارائه مجوز از طرف اداره کار اتریش ضروری است.

اقامت دائم برای کلیه کشورهای اتحادیه اروپا

 1. این نوع اقامت بعد از ۵ سال اقامت بدون وقفه صادر می شود.
 2. این نوع اقامت، اجازه کار برای تمامی مشاغل را در بر می گیرد.

اتریش

اقامت موقت برای اهداف خاص

 1.      این نوع از اقامت برای گروه های زیر صادر می شود
 2.      کارمندان عالی رتبه چرخشی مانند مدیران شرکت ها و یا کارخانجات و یا نمایندگان آنها که هر چند سال یکبار محل خدمت آنها بنابر صلاح دید کارفرما تغییر می یابد، در این نوع اقامت ارائه مجوز از طرف اداره کارضروری است: گواهی و یا تاییدیه اشتغال به کار بعنوان کارمند عالی رتبه چرخشی
 3. کارگران خارجی که جهت کار در اتریش از طرف کارفرمای خود به صورت قانونی و برای مدت مشخص به این کشور فرستاده شده اند: در این حالت نیز ارائه گواهی و یا تاییدیه اشتغال به کار بعنوان کارگر خارجی از طرف اداره کار اتریش ضروری است. مدت زمان اشتغال    بایستی بیش از شش ماه باشد
 4.      مشاغل مستقل: در صورتیکه فرد خارجی طی قراردادی موظف به انجام کاری باشد که اجرای آن بیش از شش ماه بطول انجامد، در این مورد نیز احتمال ضرورت ارائه مجوز از طرف اداره کار وجود دارد
 5.      مشاغل هنری: اعم از مستقل و یا غیر مستقل. در این حالت شخص تنها از راه فعالیت های هنری امرار معاش میکند. در این مورد ارائه ضمانت نامه الزامی نیست. در صورت فعالیت شغلی غیر مستقل در این زمینه ، ارائه مجوزاز طرف اداره کار ضروری می باشد: گواهی           اشتغال به کار بعنوان هنرمند
 6.      موارد استثنائی مشاغل غیر مستقل: در صورتی که فعالیت شغلی مجزا از قوانین مربوط به اجازه کار اتباع خارجی باشد، ارائه گواهی مربوط به وضعیت استثنائی ضروری است
 7.      محققین: در صورت ارائه پیمان نامه تأیید شده از طرف مؤسسه تحقیقاتی معتبر

شرایط دریافت تابعیت و شهروندی اتریش

سوالی که برای بسیاری از افراد مطرح است این است که بعد از دریافت اقامت اتریش آیا این پروسه به تابعیت منجر خواهد گردید و یا خیر

در اکثر کشور های اروپایی شما ۵ سال بعد از دریافت اقامت میتوانید درخواست تابعیت آن کشور را نمایید که بعد از شرکت در امتحانات شهروندی و مراسم خاص آن به تابعیت آن کشور درخواهید آمد

دریافت تابعیت کشور های اروپایی مزایای بسیاری را برای افراد در برخواهد داشت که از جمله آن میتوان سفر آزادانه به بسیاری از کشور های دنیا بدون نیاز به دریافت روادید و ویزا مانند سفر به آمریکا و کانادا اشاره نمود

افرادی که دارای پاسپورت اتریش هستند جهت سفرهای زیر ۹۰ روز خود به ایالات متحده آمریکا نیازی به دریافت روادید و ویزا ندارند.

موسسه حقوقی بین الملی کیمیا سپنتا شما را در خصوص اخذ اقامت اتریش و دریافت اقامت اروپا یاری می کند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.