دیدنی های یونان

مقدمه

کشور یونان یا جمهوری یونان، کشوری است واقع درجنوب شرقی اروپا که  به وسیله دریای مدیترانه احاطه شده و از غرب به دریای یونان نزدیک است. پایتخت این کشور شهر آتن است. این شهر بزرگ‌ترین شهر و پرجمعیت‌ترین آن نیز محسوب می‌شود. کشور یونان در جنوب شبه جزیره بالکان قرار گرفته و دارای جزایری مانند: رودس، جزیره کوس، ساموس، خیوس و لسبوس در ساحل آسیای صغیر است، به‌ همین دلیل کشوری اوراسیایی محسوب می‌شود. این کشور دارای تمدنی قدیمی است و تاریخی طولانی دارد. از این رو از فرهنگ پرباری برخوردار است.

جالب است بدانید که نخستین تمدن پیشرفته اروپا در کشور یونان شکل گرفت. یونان از نظر فرهنگی و هنری شهرت جهانی دارد. همچنین آثار تاریخی و مکان‌های دیدنی فراوانی در یونان وجود دارد که از معروف‌ترین آن‌ها معبد آکروپولیس، موزه آکروپولیس، معبد دلفی و جزیره سانتورینی است. همچنین این کشور از نظر آب‌وهوایی ۳ نوع آب‌وهوای متفاوت دارد. و به‌جهت آب‌وهوای مدیترانه ای که دارد دارای زمستان های بارانی و تابستان های خشک است.

روش‌های اخذ اقامت یونان

برای اخذ اقامت یونان روش‌های متعددی وجود دارد این روش‌ها به‌طور کلی شامل موارد زیر است:

  • اخذ اقامت یونان با خرید ملک
  • اخذ اقامت یونان با ثبت شرکت
  • دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی
  • گرفتن اقامت یونان از طریق تحصیل
  • دریافت اقامت یونان از طریق کار

در ادامه به بررسی هر یک از این موارد می‌پردازیم.

اخذ اقامت یونان با خرید ملک

اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک کاملا قابل اجراست. این برنامه همچنین به متقاضی و همراهانش پس از اعطای مجوز اقامت یونان از طریق خرید ملک این اجازه را  می‌دهد که در سراسر اتحادیه اروپا آزادانه سفر کنند. روش گلدن ویزای یونان در خصوص خرید ملک و املاک در این کشور می‌باشد که درآخر منجر به اخذ اقامت یونان می‌شود. این موضوع از سال ۲۰۱۳ به تصویب رسید و برای افراد غیراروپایی با هدف افزایش سرمایه‌گذاری در این کشور قابل انجام می‌باشد.

دریافت اقامت یونان از طریق کار

یکی از روش‌های اخذ اقامت یونان، مهاجرت کاری به یونان می‌باشد. برای مشعول به‌ کار شدن در این کشور، اگر از اتباع کشور‌های اتحادیه اروپا نیستید، باید ابتدا یک مجوز کار داشته باشید. برای دریافت مجوز کار شما باید یا از یک کارفرما پیشنهاد شغلی داشته باشید و یا اینکه در ایام تعطیلات درخواست ویزای شغل کنید. یعنی در اصل شما باید با یک کارفرما مصاحبه انجام داده باشید و آن کارفرما شما را برای استخدام قبول کرده باشد. همچنین متقاضیان باید دارای گذرنامه معتبر باشند. پس از دریافت پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما، شخص باید به سفارت کشور یونان در محل اقامت خود مراجعه نماید و درخواست ویزا کند.

اخذ اقامت یونان با ثبت شرکت

شرکتی که شما در یونان ثبت می‌کنید به‌عنوان یک شرکت یونانی محسوب می‌شود. اگرچه ممکن‌ است بعضی از افراد یا تمام کارکنان آن غیریونانی باشند اما باز هم یک شرکت یونانی محسوب می‌شود. علاوه بر ثبت شرکت یا سازمان یونانی (مشارکت)، متقاضیان خارجی با ثبت شرکت، می‌توانند با تشکیل یک گروه یا ایجاد سرمایه‌گذاری مشترک با شرکت دیگر، شرکت خود را ثبت کنند.

کشور یوناندریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی

طبیعتا برای هر پروسه ای در زمینه مهاجرت یا دریافت اقامت باید فرد مورد نظر شرایط و مدارک مورد نیاز را داشته باشد که این شرایط شامل موارد ذیل است: پروسه اثبات تمکن مالی فرد: بهنگام درخواست روادید، فرد بایستی که تمکن مالی خود را ثابت کند. این اثبات، شرط اول جهت گرفتن اقامت به حساب می‌آید. همچنین فرد می‌تواند مخارج زندگیش را در یونان، بدون کار و انجام هیچ گونه فعالیت اقتصادی تامین کند. شخص متقاضی همچنین ممکن است که اعضای خانواده خود را هم به همراه داشته باشد.

گرفتن اقامت یونان از طریق تحصیلسرمایه گذاری در یونان

لازم‌ است بدانید که دانشگاه های یونان به دو زبان انگلیسی و یونانی تدریس می‌کنند. می‌توانید در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های یونان تحصیل کنید. یک سال تحصیلی شامل دو ترم پاییز و زمستان است و هر ترم ۱۳ هفته طول می‌کشد. ویزای تحصیلی بسته به طول دوره شما صادر می‌شود (برای کارشناسی، ارشد و دکتری) که تا اتمام دوره دارای اعتبار دارد. در صورتی که بتوانید در شرکتی استخدام شوید، ویزای کاری یونان را دریافت کنید. تا زمانی که قرارداد شما دارای اعتبار باشد می‌توانید از طریق ویزای کاری در یونان زندگی و کار کنید. اگر پنج سال اقامت کاری و مالیات را به صورت منظم  پرداخت کنید می توانید درخواست اقامت دائم بدهید.

 

 

 

بنر

بیشتر بخوانید

اقامت سوئد