فرانسه

یکی از کشورهای جذاب و زیبای قاره اروپا که سطح رفاه نیز در آن بالا بوده و برای زندگی کردن بسیار جذاب به نظر می رسد، کشور فرانسه است. دریافت اقامت فرانسه رویای بسیاری از افرادی است که در سودای مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی به سر می برند.

دریافت پاسپورت فرانسوی و مقیم شدن دائم در این کشور، مزایای زیادی به همراه خواهد داشت و به هیچ وجه عجیب نیست که بیشتر مردم جهان علاقه مند به گرفتن اقامت این کشور باشند. خوشبختانه برای مهاجرت به فرانسه نیز روش های مهاجرتی گوناگونی وجود دارد که هر یک از آن ها می تواند برای افراد مختلف با پتانسیل های متنوع، کاربرد داشته باشد.

اگر شما نیز به فکر دریافت مهاجرت فرانسه و اقامت در شهر زیبایی چون پاریس، شهر عشاق جهان هستید؛ توصیه می کنیم که این مطلب را با دقت تا پایان دنبال کنید.

دریافت اقامت فرانسه

فرانسه در غرب اروپا واقع شده است و پایتخت زیبای آن پاریس، یکی از زیباترین و مشهورترین شهرهای جهان به شمار می رود. این کشور با کشورهای متعددی مرز مشترک دارد که سوئیس، موناکو، ایتالیا، اسپانیا، بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان و آندورا هستند. تاریخ و تمدن این کشور دارای قدمتی طولانی بوده و جاذبه های گردشگری آن بی شمار به نظر می رسند.

روش های دریافت اقامت فرانسه و مهاجرت به این کشور اروپایی بی نظیر در موارد زیر جای می گیرند:

  • از طریق کار و استخدام
  • از طریق سرمایه گذاری
  • از طریق تحصیل
  • از طریق تولد
  • از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق کار و استخدام

برای این که موفق به دریافت اقامت از طریق کار و استخدام در کشور فرانسه شوید، پیش نیاز اصلی شما در این خلاصه می شود که یک کارفرما از کشور فرانسه دعوت نامه کار برایتان ارسال کند. به این معنا که لازم است کارفرمایی در کشور فرانسه وجود داشته باشد که تعهدی مبنی بر استخدام شما طی این دعوت نامه بدهد. البته ماجرا به همین سادگی نیست که شما کارفرمایی را در فرانسه یافته و او نیز به صورت مستقیم دعوت نامه کار را برایتان ارسال کند. این کارفرما باید بابت آن جایگاه شغلی، ابتدا برای سه ماه کامل در خود کشور فرانسه آگهی استخدام دهد و در صورتی که هیچ شخصی برای تصدی آن از میان شهروندان فرانسوی پیدا نشد و یا به دلایل قابل قبولی شایستگی به دست آوردن آن شغل را نداشتند، آگهی بین المللی داده و از این طریق برای شما دعوت نامه ارسال کند.

فرانسه

مقالات بیشتر 

اقامت نروژ

اگر تا این جای کار به درستی پیش رفته و موفق به دریافت دعوت نامه کار از سوی یک کارفرمای فرانسوی شوید، می توانید از این طریق برای مهاجرت کوتاه مدت (در بدو امر) به کشور فرانسه اقدام نمایید. پس از آن، در صورتی که استخدام و اشتغال شما برای مدت 5 سال به طول بیانجامد، می توانید جهت دریافت اقامت دائم فرانسه اقدام کنید. در نظر داشته باشید که طی مدت این 5 سال نباید هیچ رفتار غیرقانونی و یا هیچ مشکلی که به هر ترتیبی خلاف قانون باشد، پیش بیاید. به عبارتی دیگر، پرونده شما باید کاملا سفید باشد تا پس از گذشت 5 سال اشتغال در کشور فرانسه، موفق به دریافت اقامت دائمی آن شوید. در نظر داشته باشید که سطح تحصیلات و شرایط سنی و سوابق شغلی شما نیز در استخدام در کشور فرانسه، به صورت مستقیم تاثیرگذار خواهند بود و نمی توانید در این کشور بدون داشتن تخصص، در شغلی که نیازمند تخصصی خاص است، استخدام شده و مشغول به کار شوید.

نکته: لازم به ذکر است که مسلط بدن بر زبان فرانسوی یکی از شروطی است که برای استخدام در این کشور به آن نیاز خواهید داشت. درست است که اغلب فرانسوی ها، زبان انگلیسی را نیز به خوبی می دانند، اما دانستن زبان فرانسه، پیش شرطی است که قادر به حذف آن نخواهید بود. بنابراین اگر قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارید، بهتر است هر چه زودتر نسبت به یادگیری زبان فرانسوی اقدام کرده و در این زمینه به تبحر کافی دست یابید.

دریافت اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

کشور فرانسه

سرمایه گذاری یکی از ساده ترین روش های دریافت اقامت کشورهای مختلف است و برای انجام دادن آن، غالبا کافی است که از تمکن مالی قابل توجهی برخوردار بوده و یا ایده هایی نو و تازه داشته باشید.

جالب است بدانید که سرمایه گذاری در کشور فرانسه از بهترین اشکال سرمایه گذاری است و احتمال موفقیت شما در این شکل از سرمایه گذاری بسیار بالا خواهد بود. برای سرمایه گذاری در این کشور، روش های زیر را پیش رو خواهید داشت:

ثبت شرکت  در کشور فرانسه

برای ثبت شرکت در کشور فرانسه، می توانید به صورت کاملا انفرادی عمل کرده یا این شرکت را به صورت سهامی خاص و در قالب چند سهامدار راه اندازی کنید. اگر چه برای ثبت شرکت در کشور فرانسه، هیچ حداقل و محدودیتی در ارائه سرمایه تعریف نشده است، اما شما باید برنامه کاری مشخص و قابل قبولی داشته باشید. طرح کار شما باید به تصویب اداره کار فرانسه رسیده و سپس در پس آن، با مراحل بعدی کار و ثبت شرکت شما موافقت خواهد شد.

با موافقت حاصل شدن نسبت به طرح شما، یک ویزای 1 ساله دریافت می کنید و زمانی که ثبت شرکت با موفقیت پیش برود و با گذشت 3 سال، به اقامت دائم کشور فرانسه دست می یابید.

به یاد داشته باشید که بازار سرمایه فرانسه غالبا در وضعیت خوبی قرار دارد و تنها کافی است که ایده هایی مناسب داشته باشید. به ویژه از استارت آپ ها در این سرزمین حمایت زیادی به عمل می آید و اگر ایده ای نو و عملیاتی داشته و بخش اجرایی آن را نیز به خوبی پیاده سازی کنید، به موفقیت قابل توجهی در این حوزه  دست خواهید یافت. به این شکل هم اقامت کشور فرانسه را مطابق نظر خود به دست آورده و هم می توانید موقعیت شغلی و سطح درآمد مناسبی کسب کنید.

بیشتر بخوانید

اقامت سوئد

خودحمایتی

روش دیگر بارها ساده تر است و تنها تفاوت آن با کلیه روش های اقامتی فرانسه این است که شما باید حتما از ثروت زیادی برخوردار باشید. در این حالت شما با وارد کردن سرمایه خود به چرخه مالی اقتصاد فرانسه و اثبات آن، می توانید به جز دریافت اقامت این کشور، از بسیاری حقوق دیگر نیز بهره مند شوید. کمی ناعادلانه به نظر می رسد، اما این امکانی است که برای افراد متمول در نظر گرفته شده است و تصمیم دولت فرانسه است که این شکل از مهاجرت را به روی ثروتمندان جهان باز نگاه دارد.

دریافت اقامت فرانسه از طریق تحصیلات

از دیرباز افراد زیادی برای تکمیل تحصیلات عالی خود، به کشور فرانسه رفته و در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور به تحصیل پرداخته اند. اکنون نیز گویا نه تنها چیزی تغییر نکرده، بلکه کشش بیشتری برای ادامه تحصیل در کشور فرانسه وجود دارد. کشور فرانسه از نظام آموزشی بسیار قوی برخوردار است و به علاوه شما می توانید از این طریق به مهاجرت قانونی در کشور فرانسه نیز دست یابید.

در صورتی که می خواهید در مقطع کارشناسی در کشور فرانسه تحصیلات خود را ادامه دهید، لازم است که دیپلم خود را دریافت کرده و حداقل مدرک زبان فرانسه B2 را دارا باشید. همان طور که مشاهده می کنید در بخش تحصیلات نیز مانند بخش استخدام، نیاز به دانستن زبان فرانسوی خواهید داشت. بنابراین پیش از اقدام برای تحصیل در این رشته، زبان فرانسه خود را به خوبی تقویت نمایید. این باعث می شود که هم در زمینه اشتغال و هم در زمینه تحصیل، از موقعیت به مراتب بهتری برخوردار باشید. بدیهی است که با دانستن قوی تر زبان فرانسه، همه چیز در این کشور برایتان ساده تر خواهد بود و امور به شکلی بهتر پیش خواهد رفت.

نکته: در حالی که در مقطع کارشناسی در یکی از دانشگاه های کشور فرانسه به تحصیل می پردازید، اجازه اشتغال پاره وقت نیز خواهید داشت. این اشتغال می توانید از 10 ساعت در هفته تا 20 ساعت در هفته باشد و به این ترتیب امکان آن را پیدا می کنید که شرایط مالی خود را نیز بهبود بخشیده و در کنار تحصیل، راه درآمدی داشته باشید.

اما به سراغ مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس می رویم. بدیهی است که برای تحصیلات در دوران کارشناسی ارشد، باید مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده باشید. در این مقطع نیز شما اجازه کار در کشور فرانسه را به صورت قانونی خواهید داشت. البته ساعات کاری در مقطع کارشناسی ارشد، به مراتب بیشتر بوده و می توانید از 20 ساعت  در هفته تا 30 ساعت  در هفته به اشتغال پاره وقت پرداخته و سطح درآمدی بالاتری نیز داشته باشید.

در نهایت برای تحصیل در مقطع دکتری در کشور فرانسه، حتما باید تاییده استاد راهنمای خود را دریافت کرده باشید. در این مسیر لازم است که مقالات علمی در نشریه های مشهور منتشر کرده و به طور کلی رزومه تحصیلی قابل توجهی داشته باشید. در دوران تحصیل دکتری، اجازه کار شما بین 30 ساعت تا 40 ساعت در هفته تعریف شده است.

با پایان پذیرفتن تحصیلات شما در کشور فرانسه، انتظار داریم که اقامت قانونی نیز به پایان برسد. اما در این شرایط اقامت یک ساله دریافت می کنید و می توانید در این مدت در جستجوی کار باشید. در صورتی که موفق به استخدام در این مهلت یک ساله گردید، شرایط دریافت اقامت از طریق اشتغال برایتان فراهم شده و به اقامت دائمی کشور فرانسه دست می یابید. به این ترتیب شما هم موفق شده اید که تحصیلات عالی خود در کشور فرانسه را تکمیل کرده و به رده علمی قابل توجهی دست یابید و هم این که به اشتغال رسیده و تبعیت کشور فرانسه را کسب کرده اید.

فرانسه

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج برای کشور فرانسه، به این شکل است که شما باید با یک فرد فرانسوی یا شخصی که به هر شکل دارای تابعیت کشور فرانسه باشد ازدواج کنید. اما تنها ازدواج کردن کفایت نکرده و باید چند سال (به طور دقیق حداقل 4 سال) زندگی مشترک داشته و کاملا مانند زن و شوهر واقعی زیر یک سقف زندگی نمایید. در حالت مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج، ابتدا اقامت یک ساله را دریافت می کنید و پس از آن با حصول شرایط و با گذشت 4 سال، می توانید اقامت دائم فرانسه را درخواست کنید. در صورتی که شرایط ازدواج قانونی میان شما و فرد فرانسوی به اثبات رسیده باشد، پس از گذشت این 4 سال زندگی مشترک، با اقامت دایم شما موافقت به عمل خواهد آمد و از آن پس تابعیت فرانسه را خواهید داشت.

دریافت اقامت فرانسه از مسیر تولد

دریافت اقامت فرانسه از مسیر تولد به این ترتیب است که وقتی کودکی از یک پدر یا مادر فرانسوی به دنیا بیاید، تابعیت کشور فرانسه را به دست خواهد آورد. به همین ترتیب اگر یکی از پدر یا مادر یا هر دوی آن ها تبعه کشور  فرانسه باشد، کفایت خواهد کرد و اقامت دائم به دست می آید. این ساده ترین روش و بی هزینه ترین آن ها است و البته فرد خود دخالتی در آن نداشته و تنها باید شانس وی در این مورد روی سکه باشد.

برای مهاجرت به کشور فرانسه از طریق تولد، باید پیشتر پدر و مادر شما تدابیر آن را اندیشیده باشند. از این جهت والدینی که امروز به فکر آتیه فرزندان خویش بوده و برای زندگی آن ها در کشوری چون فرانسه، برنامه ریزی می کنند، می توانند با استفاده از سایر روش های مهاجرت و دریافت اقامت فرانسه، مقیم این کشور شده و راه را برای دریافت تابعیت فرزند خود در آینده هموار سازند. توصیه می کنیم که برای سنجش امتیازات خود در هر یک از روش های مهاجرتی کار، تحصیل، سرمایه گذاری و …، با مشاوران کیمیا سپنتا تماس حاصل نموده و بهترین مسیر برای سرمایه گذاری خود را بیابید. به این صورت می توانید پیش از به دنیا آمدن فرزند خود، آتیه وی را تامین نموده و یک فرصت عالی برای داشتن تابعیت و پاسپورت فرانسوی در اختیار وی قرار دهید.

پناهندگی به کشور فرانسه

آخرین روش و در عین حال سخت ترین روشی که برای دریافت اقامت فرانسه برخی افراد به سراغ آن می روند، پناهندگی به این کشور است. متاسفانه این روش فوق العاده خطرناک بوده و نمی توان هیچ گونه اطمینان و امنیتی در کنار آن تعریف کرد. افرادی که از طریق پناهندگی برای دریافت اقامت کشوری اقدام می کنند، در مسیر سختی پای گذاشته و غالبا سال های سال در کشورهای مختلف سرگردان می مانند. برخی از آن ها که خوش شانس باشند به کمپ پناهندگان راه یافته و تازه باید در آن جا دوران سختی را بگذرانند. از این جهت توصیه می کنیم که تحت هیچ شرایط و به هیچ وجه به فکر مهاجرت به کشور فرانسه یا هر کشور دیگری از طریق پناهنده شدن نباشید. این روش نه تنها سودی نخواهد داشت، بلکه هزینه زیادی داشته و ممکن است حتی جان خود و عزیزانتان را در این راه به خطر بیندازید.

متاسفانه در سال های گذشته تعداد زیادی از افراد از کشورهای مختلف، از طریق پناهندگی اقدام به ترک موطن خویش کرده و در جاده های مرزی سرگردان مانده و یا در کمپ های پناهجویان روزگار وحشتناکی را سپری می کنند. اگر تصمیم به مهاجرت به فرانسه یا هر یک از کشورهای اروپایی را دارید، قطعا با یک مشاوره منطقی و سالم، راهی برای مهاجرت قانونی شما وجود خواهد داشت و به هیچ وجه عاقلانه نیست که در مسیری نامعلوم و به شدت خطرناک پای بگذارید.

سخن آخر

شما چه نظری درباره دریافت اقامت فرانسه و روش های مختلف مهاجرتی آن دارید؟ این نظرات و ایده ها را در بخش پرسش و پاسخ با ما و دیگر خوانندگان در میان بگذارید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر برای اخذ اقامت فرانسه (visaguide.word) کلیک کنید.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.