اخذ اقامت اروپا و روش های آن

همه افراد به دنبال این هستند که زندگی خوب داشته باشند که این تجربه زندگی آسوده، می تواند به عوامل مختلفی بازگردد. یکی از راه هایی که افراد برای تغییر مسیر زندگی انتخاب می کنند، اخذ اقامت اروپا است. اما همان طور که می دانید، به منظور کسب اقامت اروپا، افراد باید شرایط خاصی داشته باشند و مراحلی را پشت سر بگذارند. البته از سویی باید بدانید که روش های مختلفی برای کسب اقامت اروپا وجود دارد. ما در این مطلب قصد داریم شما را با روش های اخد اقامت اروپا آشنا نماییم. با ما همراه باشید.

با تمامی روش های اخد اقامت اروپا و مزیت های آن ها آشنا شوید

امروز بسیاری از افراد هستند که به دلیل شرایط نامساعد زندگی خود، در صدد آنند تا راهی برای مهاجرت به یکی از کشورهای پیشرفته پیدا کنند بلکه بتوانند تغییری در شرایط زندگی خود ایجاد نمایند.

همان طور که می دانید، برای آنکه بتوانید ساکن همیشگی یک کشور خارجی شوید، باید شرایطی داشته باشید که برای کشور مقصد پذیرفتنی باشد. درست است که برخی از افراد به صورت قاچاق و غیرقانونی، اقداماتی را صورت می دهند، اما خوب است بدانید که در این روش ها، کار برای این دسته از افراد سخت بوده و به درهای بسته ای خواهند خورد.

درواقع به زبان ساده تر هر کسی نمی تواند اقامت اروپا را کسب نماید، بلکه بابد دارای ارزش افزوده ای باشد. از سویی کشورهای اروپایی روش های مختلفی را پیش روی کسانی که دوست دارند در این کشورها اقامت کنند، باز کرده است که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد:

اخذ اقامت تحصیلی اروپا

امروز بسیاری از افراد برای بالا بردن موقعیت شغلی و همچنین مدرک تحصیلی خود، تمایل دارند تا در دانشگاه های معتبر کشورهای اروپایی ادامه تحصیل دهند که از این طریق می توانند نسب به دریافت اقامت تحصیلی در این کشورها، نیز اقدام نمایند.

به جرات می توانیم یکی از بهترین روش های اخذ اقامت اروپا را، اخد اقامت تحصیلی بنامیم، البته درست که این روش، یکی از راه های ساده برای دریافت اقامت است، اما باید شرایطی داشته باشید که بتوانید به عنوان دانشجو در یکی از کشورهای اروپایی پذیرفته شوید.

در مرحله اول شما می بایست به منظور بهره مندی از تحصیل رایگان در کشور مقصد، دانشگاه، رشته و مقطع مورد نظر تحصیلی خود را انتخاب کرده و نسبت به درخواست پذیرش در این دانشگاه ها اقدام نمایید. برای پذیرفته شدن در برخی از دانشگاه های اروپایی و تعدادی از رشته های تحصیلی، از متقاضیان آزمون ورودی گرفته می شود و تنها در صورت قبولی در این آزمون است که اجازه تحصیل به افراد داده می شود و آن ها می توانند ویزای تحصیلی اروپا را دریافت نمایند.

از سوی دیگر باید بدانید که برای تحصیل در بسیاری از کشورهای اروپایی، شما علاوه بر تسلط بر زبان انگلیسی و ارائه مدرک معتبر، می بایست به زبان بومی آن کشور نیز تسلط داشته باشید. در رشته هایی که نیاز به آزمون ورودی ندارند، شرط معدل و رشته تحصیلی قبلی شما ملاک خواهند بود.

مزایای اخذ ویزای تحصیلی اروپا چیست؟

با اخذ ویزای تحصیلی در اروپا، شما می توانید از امکانات رفاهی و رایگان در برخی از دانشگاه های این قاره استفاده نمایید. از سوی دیگر هنگام دانشجویی، اجازه کار کردن به مدت 10 الی 30 ساعت در هفته را خواهید داشت. این یعنی شما تا زمان به اتمام رسیدن تحصیلتان، می توانید سابقه کار و روزمه ای برای خود دست و پا کنید تا پس از تحصیل بتوانید راحت تر شغل مورد علاقه خود را بیابید. از طرفی، سریع ترین روش اخذ ویزا و اقامت در اروپا را می توانیم از جمله سایر مزیت های دریافت ویزای تحصیلی بنامیم.

  • اخذ اقامت اروپا با ثبت شرکت

همان طور که گفته شد، اقامت اروپا را می توانید به طرق مختلفی کسب کنید که یکی دیگر از آن ها، ثبت شرکت است. خوب است بدانید که ثبت شرکت در اروپا و اخذ اقامت یکی از روش های بسیار محبوب محسوب می شود، چرا که در این صورت فرد می تواند برای خود و خانواده اش، مجوز اقامت در کشورهای عضو شینگن را دریافت نمایند.

شرایط ثبت شرکت در کشورهای اروپایی و اخذ ویزا بسته به کشور مقصد متقاوت خواهد بود، اما به طور کلی شما باید پاسپورت معتبر با مدت اعتبار بالای 18 ماه داشته باشید، در کنار آن، ارائه اصل شناسنامه و قباله ازدواج برای افراد متاهل لازم است، دریافت گواهی عدم سو پیشینه، گردش 3 ماهه آخر حساب بانکی با معدل متوسط، همچنین تائیدیه حساب بانکی به مقادیر معین به ازای هر نفر، افتتاح حساب در کشور مقصد و … نیاز است.

همچنین لازم است تا مدارک شما به شکل رسمی ترجمه شده و توسط سفارت کشور مورد نظر تائید گردد. در اغلب موارد شما موظف هستید تا طرح توجیهی آماده نموده تا پس از تائید آن، برای دفاع از طرح و ثبت شرکت در کشور مقصد، عازم شوید.

مزیت های اخذ اقامت در اروپا از طریق ثبت شرکت چیست؟

شاید بتوانیم بزرگ ترین مزیت این روش را، اجازه اقامت در کشورهای عضو شینگن بنامیم. از سوی دیگر در این روش، شما می توانید بدون محدودیت، اجازه کار کردن داشته باشید، همچنین برای اعضای خانواده زیر 18 سال نیز می توانید اقامت دریافت نمایید. امکان استفاده و دریافت امکانات رفاهی بدون محدودیت، داشتن فعالیت اقتصادی آزاد و همچنین نداشتن محدودیت سنی از جمله مهم ترین مزایای اخذ اقامت در اروپا از طریق ثبت شرکت است.

چگونه می توانیم از طریق سرمایه گذاری، اقامت اروپا را اخذ نماییم؟

لازم است بدانید که در برخی از کشورهای اروپایی می توانید با سرمایه گذاری، مقیم آن کشور شوید. البته میزان سرمایه گذاری در هر کشوری متفاوت است اما به طور کلی، برای اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری، می بایست به میزان حداقل 20 هزار یورو سرمایه گذاری کنید، همچنین می توانید اوراق بهادار کشور مقصد را خریداری کرده و برای خود و خانواده اقامت اروپا کسب کنید.

در مقایسه با سایر روش ها، این راه دریافت اقامت کمی دشوار به نظر می رسد، چرا که اولین گام برای سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی این است که باید تمکن مالی خود را ثابت نمایید. از آنجایی که با سرمایه گذاری، شما شریک تجاری خواهید داشت، لذا می بایست از فیلترهای سختگیرانه بسیاری عبور کنید.

مزیت های گرفتن اقامت اروپا با سرمایه گذاری چیست؟

در این روش شما نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهید داشت، همچنین اجباری به ثبت شرکت در کشورهای اروپایی وجود ندارد. در این روش از اقامت شما از پرداخت مالیات معاف خواهید شد و می توانید آزادانه در کشورهای عضو شینگن تردد نمایید. اگر از تمکن مالی برخوردار هستید، این روش یکی از بهترین روش ها برای اخذ اقامت اروپا خواهد بود.

مراحل اقامت اروپا از طریق خرید ملک چیست؟

اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک، کار چندان آسانی نیست، چرا که مدت ها است قوانین سختگیرانه ای در این رابطه وضع شده که دریافت اقامت را دچار چالش کرده است. اما این بدان معنی نیست که شما با خرید ملک نمی توانید مقیم کشورهای اروپایی شوید، بلکه خرید ملک به شما در پیشرفت روند دریافت اقامت کمک می کند؛ درواقع خرید ملک به تنهایی نمی تواند سبب دریافت اقامت در بسیاری از کشورهای اروپایی شود.

آیا امکان اخذ اقامت اروپا از طریق ازدواج وجود دارد؟

برای پاسخ به این پرسش باید بگوییم که امکان دریافت اقامت در تمامی کشورهای اروپایی از طریق ازدواج وجود ندارد. البته کشورهایی همچون آلمان، انگلستان و … وجود دارند که به شما امکان دریافت اقامت از طریق ازدواج را می دهند، اما بهتر است پیش از اقدام به این کار، حتما قوانین اخذ ویزا از کشور مورد نظرتان را مطالعه کرده و یا با مشاوره های خبره در این زمینه مشورت نمایید.

نکته

امروز بسیاری از افراد برای کسب اقامت اروپا از طریق تولد فرزند خود در کشورهای اروپایی اقدام می نمایند. در این حالت باید بدانید که امکان تابعیت این افراد برای کشورهای اروپایی وجود ندارد؛ چرا که مدت ها است این قانون فسخ شده و کاربرد نخواهد داشت.

مراحل کسب اقامت اروپا از طریق تمکن مالی چیست؟

اگر قصد مهاجرت از این طریق به کشورهای اروپایی را داشته باشید، می بایست تمکن مالی خوبی داشته باشید. درواقع شما باید در این حالت ثابت کنید که می توانید بدون کار کردن، از عهده تامین مالی خود و خانواده‌تان، برآیید. یعنی هم باید در حساب بانکی شما مبلغ زیادی پول وجود داشته باشد و هم اینکه پرداخت هزینه های زندگی برای شما بدون کار کردن به آسانی میسر شود. البته شرایط و قوانین در تمامی کشورها به این سادگی نیست؛ در برخی از کشورهایی که متقاضی مهاجر زیاد وجود دارد، قوانین سختگیرانه ای وجود دارد.

اما خوب است بدانید که با استفاده از این روش، شما می توانید از مزیت های مختلفی بهره مند شوید؛ به عنوان مثال در این روش از اخذ اقامت، شما از پرداخت مالیا معاف خواهید بود، همچنین هیچ نیازی به ارائه مدرک معتبر زبان نخواهید داشت و می توانید به راحتی از امکانات عمومی کشور مقصد استفاده نمایید.

 

چگونه از طریق کار می توانیم اقامت اروپا دریافت کنیم؟

از آنجایی که در بسیاری از کشورهای اروپایی، موقعیت های شغلی متفاوتی وجود دارد، بسیاری از افراد کار کردن در این کشورها را راهی مناسب برای دریافت اقامت در این کشورها می دانند. البته لازم است بدانید که برای قانونی کار کردن در این کشورها و کسب مرتبه شغلی خوب، شما باید حرفه ای خاص داشته و در حوزه کاری خود متخصص و باتجربه باشید. همچنین لازم است که شما در حوزه تخصص خود، مدرک معتبر کسب کرده باشید. کشورهای اروپایی مختلفی هستند که شما می توانید از طریق شاغل شدن در آن ها، اقامت دریافت کنید برای اقدام از این طریق، می بایست پس از یافتن کار، اصل شناسنامه و پاسپورت، عکس، سابقه کاری و گواهی عدم سو پیشینه خود را به همراه فرم پر شده مخصوص را به سفارت کشور مقصد تحویل دهید تا مراحل اخذ اقامت به طور قانونی سپری شود.

شما با اقامت از این طریق می توانید از همان ابتدای امر و شرع فعالیت، حقوق دریافت کنید، ضمنا امکان استفاده از امکانات رفاهی مانند سایر شهروندان برای شما نیز فراهم خواهد بود.

پناهندگی، راهی طاقت فرسا برای اخذ اقامت اروپا

متاسفانه برخی از افراد به هر ریسمانی برای اخذ اقامت اروپا چنگ می زنند، بدون آنکه آگاهی لازم را از شرایط پیش رو داشته باشند که یکی از همین ریسمان های پوسیده، پناهندگی است. درست است که بسیاری از کشورهای اروپایی شعار همنوع دوستی و و رعایت حقوق شهروندی سر می دهند، اما باید به خاطر داشته باشید که با پناهنده شدن، شما گودال های بسیاری را در مسیر خود حفر خواهید کرد که عبور از آن ها صبر زیادی می طلبد. در این نوع از دریافت اقامت، بسته به کشور مقصد، قوانین مختلفی پیش رو خواهد بود؛ گاهی این قوانین بسیار سختگیرانه و همچنین غیرانسانی بوده و گاه نه. اما باید بدانید که در پناهندگی، اغلب افراد به کمپ ها فرستاده خواهند شد که در آنجا زندگی بسیار دشوار است.

 

سخن پایانی

از آنجایی که دریافت اقامت این روزها به یکی از موضوعات مهم تبدیل شده، لذا بسیاری از افراد با نیت سودجویانه، اقدامات غیرقانونی صورت می دهند و درواقع کلاهبردای می کنند. برای آنکه بتوانید بدون متحمل شدن هیچ گونه خسارتی، به کشور مقصد خود مهاجرت نمایید و زندگی بی دردسر و بدون مشکلات قانونی را از سر بگیرید، به شما پیشنهاد می کنیم از مشاوره های متخصصات حرفه ای در این حوزه کمک بگیرید تا با راهنمایی های درست، شما را به اهدافتان برسانند. بدون تردید یک گام غلط می تواند شما را فرسنگ ها از مسیری که داشتید، دور کند.  

 

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *