پاسپورت اندورا این روز ها بخش اعظمی از جستجو های علاقه مندان به مهاجرت را در بر گرفته است، ما در این مقاله سعی داریم تا کامل ترین اطلاعات مربوط به نحوه ی دریافت اقامت اندورا و پاسپورت این کشور که یکی از راه های دریافت اقامت اروپا است را بررسی کنیم. این کشور که ششمین کشور کوچک اروپاست، در میان دو کشور قدرتمند اسپانیا و فرانسه قرار گرفته است. مهم ترین دلیل علاقه مردم به مهاجرت به این کشور مالیات و هزینه های پایین زندگی در این کشور است که اندورا را به بهشتی برای مهاجرین تبدیل کرده است.

اندورا عضو اتحادیه شینگن بوده و این قضیه باعث شده تا افراد زیادی به دنبال پاسپورت این کشور باشند. زبان رسمی اندورا کاتالان است و زبان های پرتغالی و اسپانیایی نیز در این کشور رایج است.

اگر شما هم به دنبال ثبت شرکت در اروپا هستید برای شما خبر بسیار خوبی داریم. اندورا با دارا بودن شرایط فوق العاده ی مالیاتی برای شرکت ها به شما این امکان را می دهد تا به بهترین نحو در اروپا سرمایه گذاری کنید، همجنین عدم وجود بانک مرکزی در این کشور باعث شده تا کنترلی بر ارز وجود نداشته باشد.

پاسپورت اندورا

بیشتر بخوانید:
پاسپورت دومنیکا

اخذ پاسپورت آندورا

همانطور که می دانید پاسپورت به نحوی هویت شماست، با توجه به سیاست های کشور های مختلف شما با داشتن پاسپورت برخی از کشور ها به برخی از کشور ها نمی توانید سفر کنید و ویزای آن را دریافت کنید، حداقل این روند به سختی پیش خواهد رفت.

اغلب برای حل این مشکل و راحتی برای مسافرت به کشور های مختلف می توان برای اخذ تابعیت کشور های دیگر اقدام کرد. در انتخاب کشوری که می خواهید اقامت آن را اخذ کنید باید توجه داشته باشید که بتوانید بهترین مقصد را انتخاب کنید تا در آینده به مشکلی بر نخورید.

اندورا یکی از کشور هایی است که پس از اقامت به شما پاسچورت نیز می دهد و به دلیل عضویت این کشور در اتحادیه شینگن و روابط دیپلماتیک مناسب با دیگر کشور ها پاسپورت معتبری دارد و برای دریافت ویزای دیگر کشور ها اغلب به مشکل بر نخواهید خورد.

شرایط اخذ پاسپورت آندورا

راه های متفاوتی برای دریافت اقامت اندورا و اخذ پاسپورت اندورا وجود دارد. بر این اساس شرایط متفاوتی نیز برای دریافت پاسپورت وجود دارد. چناچه شما از هرکدام از راه های سرمایه گذاری، تحصیلی، ویزای کار و… برای اقامت اندورا اقدام نمایید باید شرایط شما از جهات متفاوتی سنجیده شود.

برای دریافت اطلاعات دقیق تر می توانید با کارشناسان ما تماس برقرار نمایید. شرایط کلی دریافت پاسپورت و اقامت اندورا عبارتند از:

 • داشتن 18 سال
 • انتخاب روش مهاجرت پس از بررسی کارشناسان
 • تکمیل فرم های مربوطه
 • داشتن پاسپورت
 • هماهنگی با وکیل مهاجرتی

ما در موسسه ی کیمیا سپنتا تمامی این شرایط را بررسی کرده و به شما کمک خواهیم کرد تا بهترین راه را انتخاب کنید.

پاسپورت اندورا

بیشتر بخوانید:
اقامت فرانسه

مدارک لازم برای پاسپورت آندورا

به مانند شرایط، مدارک نیز بسته به نوع مهاجرت متفاوت می باشند. باید دید که شما از کدام یک از طریق های متفاوت می خواهید اقامت اندورا را بدست آورید. اما برخی مدارک وجود دارند که در تمامی انواع دریاقت اقامت اندورا ثابت هستند. در این بخش به معرفی این مدارک می پردازیم، شما برای کسب اطلاعات دقیق تر می توانید با مشاوران کیمیا سپنتا در تماس باشید.

مدارک مورد نیاز برای پاسپورت اندورا عبارتند از:

 • مدارک هویتی مانند پاسپورت ایرانی و شناسنامه
 • عدم سوء پیشینه فرد متقاضی
 • مدارک مربوط به دارایی ها و املاک موجود در ایران
 • عکس
 • اثبات میزان درآمد
 • گردش حساب مالی
 • ارائه نسخه رسمی ازدواج
 • گواهی های درمانی
 • ارائه تعهدنامه کتبی برای اقامت 90 روزه این کشور
 • اصل گواهی تولد فرزند
 • تمامی مدارک مالی و بانکی

این ها مدارکی هستند که در تمامی روش ها معمولا ثابت هستند و بقیه ی مدارک در صورت انتخاب روش مهاجرت از شما دریافت خواهد شد.

مراحل اخذ پاسپورت آندورا

همانظور که گفته شد دریافت پاسپورت اندورا به منزله ی شهروندی این کشور می باشد. شما از راه های متفاوتی می توانید برای دریافت پاسپورت این کشور اقدام نمایید. با توجه به راه های متفاوتی که وجود دارد طبیعتا مراحل اخذ پاسپورت نیز می تواند متفاوت باشد.

ما در موسسه ی حقوقی کیمیا سپنتا پس از بررسی مدارک و اطلاعات شما بهترین راه را پیشنهاد می دهیم. پس از مشخص شدن مسیر دربافت پاسپورت شما را از سیر کامل پرونده در جریان خواهیم گذاشت. البته که برخی از مراحل در تمامی پرونده های مهاجرتی به این کشور یکسان می باشد.

در ابتدای کار مشاورین ما اطلاعات هویتی و مدارک شما اعم از تحصیلی و مالی را بررسی خواهند کرد در مرحله ی بعدی پس از عقد قرارداد با موسسه تمامی مدارکی که برای تکمیل پرونده ی شماست از شما درخواست می شود.

پس از اتمام جمع آوری مدارک کار ما شروع میشود. مدارک برای وکیل بین المللی ارسال شده و در تمامی این مدت شما از روند کار مطلع خواهید بود.

پس از اتمام کار پاسپورت شما تحویل داده خواهد شد. در ابتدا اگر سوالی در ذهن شما وجود دارد تردید نکنید و در اولین فرصت با کارشناسان ما تماس برقرار کنید، پاسخ تمامی سوالات شما داده خواهد شد.

پاسپورت اندورا

مدت زمان اخذ پاسپورت آندورا

مدت زمان دریافت پاسپورت به عوامل متعددی بستگی دارد. در خوشبینانه ترین حالت اگر تمامی مدارک شما حاظر باشد و روند بررسی پرونده های مهاجرتی به شکل مناسبی پیش بروند زمانی در حدود 2 ماه لازم است تا پاسپورت شما صادر شود.

این پاسپورت ها معمولا اعتباری معادل 1 تا 5 ساله دارند که بعد از دریافت بسته به شرایطی که برای شما توضیح داده خواهد شد پس از اتمام می توانید آن را تمدید کنید.

اگر پیشنهاد ما را قبول می کنید رتبه ی 13 قوی ترین پاسپورت های دنیا باید روند بسیار سخت تری داشته باشد که ما این مراحل را برای شما ساده تر می کنیم.

تمدید اقامت آندورا

اگر از طریق سرمایه گذاری اقدام کرده باشید، برای تمدید مجوز اقامت لازم است تا سرمایه ی خود را در طول این مدت حفظ کرده باشید و همچنین قوانینی در خصوص شرط حضور 90 روز در سال وجود دارد که در برخی شرایط آن را نادیده می گیرند.

در هر صورت لازم است تا پس از دریافت پاسپورت با وکیل مربوطه مشورت کنید وراه های تمدید را از طریق وکیل پیگیری کنید، همانگونه که گفته شد مسیر های دریافت و تمدید اقامت هر فردی می تواند متفاوت باشد.

هزینه اخذ پاسپورت آندورا

هزینه ی دریافت پاسپورت بر خلاف ویزا هزینه ی ثابتی نیست و بر اساس پرونده های فرد و حتی تلاش های قبلی می تواند متفاوت باشد. برای اطلاع از هزینه های دریافت پاسپورت ابتدا لازم است تا بهترین راه را برای دریافت آن پیدا کنید و سپس هزینه های شما بر اساس راه انتخابی شما تعیین خواهد شد.

بهترین راه برای دریافت اطلاع از هزینه های شما این است که از مشاوره ی رایگان موسسه ی کیمیا سپنتا استفاده کنید تا ضمن بررسی پرونده ی شما هزینه های مربوطه را نیز به شما اطلاع دهند.

روش های اخذ پاسپورت آندورا

همانطور که در تمامی این مقاله گفتیم راه های بسیاری برای دریافت اقامت وجود دارد. این که شما از چه طریقی اقدام می کنید بستگی به مدارک و پرونده ی شما دارد. اما بهترین و سریع ترین راه دریافت پاسپورت اندورا استفاده از قوانین سرمایه گذاری در این کشور می باشد.

در این بخش سعی می کنیم تا شما را با راه های متفاوت دریافت پاسپورت این کشور آشنا کنیم.

مهاجرت تحصیلی اندورا

مهاجرت تحصیلی در این کشور مانند تمامی کشور های دیگر در ابتدا بستگی شرایط سنی شما دارد. در هر برهه ای از زمان می توانید شرایط متفاوتی را تجربه کنید اما باید توجه داشته باشید که زبان هایی که در نظام آموزشی این کشور تدریس می شود اغلب کاتالان یا اسپانیایی است و برای کسانی که به این زبان ها آشنایی ندارند ممکن است سخت باشد.

بهترین راه در این کشور تحصیل برای کودکان است که از مقطع ابتدایی در این کشور شروع به تحصیل نمایند که همانطور که می دانید پس از دریافت اقامت شما می توانید برای کودکان خود نیز اقدام نمایید.

مهاجرت کاری اندورا

مهاجرت کاری پروسه ی بسیار پیچیده ای نسبت به راه های دیگر دارد. در این مورد خاص ازم است تا شما در سایت های مروط به کاریابی این کشور شغل مناسبی را پیدا کرده و کارفرما را متقاعد کنید که شما از لحاظ کاری به نسبت ساکنین اندورا شرایط بهتری را دارید.

از طرفی حتما توجه کنید که باید از لحاط زبان اسپانیایی شرایط خیلی خوبی داشته باشید. تسلط بر روی زبان اسپانیایی یکی از مهم ترین شرایط دریافت ویزای کاری این کشور می باشد.

اقامت اندورا از طریق ازدواج

کشور اندورا مانند تمامی کشور های دنیا قوانین سخت گیرانه ای برای مهاجرت از طریق ازدواج دارد. ابتدا لازم است تا مدارکی برای اثبات ارتباط و آشنایی برای چند مدت داشته باشید.

قوانین سخت گیرانه ای برای بعد از ازدواج وجود دارد که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس برقرار کنید تا شما را با نحوه ی ارائه مدارک و قوانین مربوط به آن آشنا کنند.

مهاجرت به اندورا از طریق سرمایه گذاری

کشور اندورا به دلیل کوچک بودن و جمعیت کمی که دارد از سال 2012 به دنبال جذب سرمایه از طریق تبعه های دیگر کشور ها نموده است. برای اینکه افراد ترغیب شوند تا در این کشور سرمایه گذاری کنند امکانات ویژه ای را نیز برای این افراد در نظر گرفته است.

این کشور از انواع راه های سرمایه گذاری استقبال می کند . البته این مسئله که چه راهی برای شما مناسب است بسته به نظر شما و یا دریافت بسته ی مشاوره ی کیمیا سپنتا است که شما را در این مسیر راهنمایی می کند.

از راه های متعددی که برای سرمایه گذاری در کشور اندورا وجود دارد معمولا خرید ملک در اندورا و ثبت شرکت در اندورا پیشنهاد میشود. هر کدام از این راه ها می تواند مسیری باشد برای دریافت پاسپورت این کشور البته به شرطی که از طریق یک وکیل مناسب پرونده ی مهاجرتی شما مسیرش را طی کند.

پاسپورت اندورا

انواع ویزای سرمایه گذاری آندورا

انواع ویزای سرمایه گذاری در کشور اندورا به دو دسته ی غیر فعال رده C و ویزای اقامت فعال رده C تقسیم می شوند. که بر اساس انواع سرمایه گذاری این دسته بندی برای شما تعیین می شود.

در صورتی که از طریق سرمایه گذاری اقدام کنید شما اجازه ی انجام کار در این کشور را ندارید. در واقع این شرایط برای افرادی است که بیشتر به دنبال تابعیت جداگانه ای هستند ت بتوانند راحت تر سفر کنند.

ویژگی های کشور آندورا

پاسپورت کشور اندورا با رتبه ی 13 دنیا در سال 2021 یکی از معتبر ترین ویزای های دنیاست که از آن می توانید برای سفر به کشور های مختلف استفاده کنید.

با داشتن این پاسپورت شما در واقع تابعیت این کشور را دارید و به عنوان یک شروند می توانید در این کشور زندگی کنید و از امکانات آن بهره مند شوید تنها و تنها شما اجازه ی کار در این کشور را ندارید.

زندگی در این کشور مزایای بسیاری دارد که از حمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امنیت بالا
 • مدرن بودن کشور
 • کیفیت بالای زندگی
 • سرمایه گذاری مناسب
 • روابط دیپلماتیک مناسب با دیگر کشور ها
 • سفر بدون ویزا به کشور های عضو شینگن
 • اخذ ویزای تعداد زیادی از کشور ها به راحتی

در این مقاله سعی کردیم به کشور اندورا، پاسپورت آن و مزایای زندگی در این کشور بپردازیم. باید توجه داشته باشید که به هیچ عنوان این مفاله کامل نمی باشد و ما در آینده سعی خواهیم کرد آن را کامل تر کنیم.

شما برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل کنید و یا می توانید در زیر این مقاله سوالات خود را مطرح کنید که در سریع ترین زمان ممکن سعی خواهد شد به آن ها پاسخ بدهیم.

14 دیدگاه

 • سلام خسته نباشید
  مدت زمان دریافت پاسپورت اندورا چقدر هستش؟ آیا امکانش وجود داره که پروسه سریع تر اتفاق بیافته؟

  • سلام وقتتون بخیر
   کمترین زمانی که پرونده ی شما منجر به دریافت پاسپورت خواهد شد در حدود دو ماه هستش
   به دلیل روند قانونی کار امکان دریافت پاسپورت در مدت زمان کمتر وجود نداره ولی می تونید از راه های دیگر استفاده کنید

   • سلام
    ایا هنوز هم آندورا را انجام میدهید
    من شنیدم که دیگر انجام نمی‌شود

    • سلام وقت بخیر
     قوانین مربوط به پاسپورت اندورا تغییر کرده برای اینکه دقیق تر از این موضوع اطلاع پیدا کنید با شماره های تماس ما در ارتباط باشید تا همکارانمون بهتر راهنماییتون کنند

 • سلام آندورا جزو شینگن نیست
  واقعا در عرض دو ماه شما میتوانید پاسپورت را تحویل بدهبد؟

  • سلام وقت بخیر
   شما با پاسپورت این کشور می توانید به کشور های عضو شینگن سفر کنید و در واقع برای درک بهتر در متن اینطور نوشته شده که در اولین فرصت حتما اصلاح می شود.
   در خصوص مدت زمان و نحوه ی اخذ پاسپورت اندورا بسته به پرونده ی شما متفاوت است، با کارشناسان ما در تماس باشید تا در اولین فرصت شما را راهنمایی کنند

 • با سلام و احترام
  حدود هزینه‌های دریافت پاسپورت آندورا برای یک خانواده چهار نفره زن و شوهر و دو فرزند زیر پانزده سال چقدر است
  مدت زمان تقریبی تحویل پاسپورت چقدر است
  سپاس از پاسخگویی شما

  • سلام آقای موسوی عزیز
   برای پاسخ دقیق به سوالتون لازم هستش تا با کارشناسان ما در تماس باشید تا بهتر راهنماییتون کنند
   شماره تماس مجموعه: 02122180551

 • مجموعه کیمیا سپنتا بسیار انسان‌های خوب و شریف و صادقی دارد
  ولی به هیچ عنوان روی دو ماه و سه ماه حساب نکنید
  من با همه مدارک آماده و تقدیم تمام هزینه ها الان بیش از پنج ماه است که منتظرم

  • سلام جناب مومنی عزیز
   بر اساس پرونده های مختلف مدت زمان میتونه متفاوت باشه در این مقاله هم حداقل زمان مطرح شده
   ممنون از لطف نظرتون به مجموعه کیمیا سپنتا

  • سلام ممنون از پیامتون
   اگه بالای 18 سال باشید فرقی نمیکنه هم میتونید با خانواده اقدام کنید و هم تنها

 • سلام با این شرایط هنوز هم انجام می‌شود ؟و معمولاً چقدر طول می‌کشه؟
  آیا شرکت شما تاکنون این پاسپورت را تحویل به مشتری خاصی داده است که از ایشان بتوان تحقیق کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *