سرمایه گذاری در اسلواکی

سرمایه گذاری در اسلواکی ، شرایط مهاجرت و اخذ اقامت از این طریق و انواع روش های سرمایه گذاری این کشور در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار می گیرد. اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری چگونه است؟ آیا استاندارد های سرمایه گذاری بین المللی در کشور اسلواکی اجرا می شود؟ مهمترین مزایا و معایب سرمایه گذاری در کشور اسلواکی چیست؟

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ اقامت اروپا به این سایت مراجعه کنید.

شرایط سرمایه گذاری در کشور اسلواکی

سرمایه گذاری یکی از راه های مهاجرت به اسلواکی می باشد و به علت هزینه های پایین سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور، همواره متقاضیان فراوانی به دنبال اخذ اقامت اسلواکی از این راه  هستند. اما آیا سرمایه گذاری راه مناسبی برای مهاجرت به اسلواکی می باشد؟ دولت اسلواکی همیشه حامی سرمایه گذاران خارجی بوده است، زیرا اسلواکی در میان یکی از نیروهای محرک اصلی اقتصاد می باشد و انگیزه های مالی متفاوتی همچون اعتبارات و کمک های مالی برای سرمایه گذارن خارجی در نظر می گیرد. یکی از مهمترین دلایل سرمایه گذاری در اسلواکی نرخ پایین مالیات می باشد که این موضوع باعث جذب سرمایه گذاران شده است. معاهدات دو جانبه متعددی در زمینه سرمایه گذاری در کشور اسلواکی به امضاء رسیده که تعداد آن حدود ۶۳ معاهده دوجانبه می باشد. اقتصاد اسلواکی در سال ۲۰۱۰ نرخ تولید ناخالص داخلی عدد ۴ را ثبت نموده که این رشد یکی از بالاترین نرخ ها در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده است. اسلواکی در سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ مطابق با گزارش بانک تجارت جهانی بالاترین موقعیت در بین کشورهای اروپای مرکزی و شرقی را در تولید ناخالص داخلی داشته است.

خرید ملک در کشور اسلواکی

سرمایه گذاری در اسلواکی از طریق مختلفی انجام می گردد. یکی از روش های محبوب سرمایه گذاری، خرید ملک در این کشور می باشد. گفتنی است که خرید ملک در اسلواکی می تواند یک گزینه کم ریسک برای سرمایه گذاری در این کشور تلقی گردد. در اسلواکی بازار املاک و مستغلات به سرعت در حال رشد است با وجود ورود به اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۴ و تغییر پول (یورو) در سال ۲۰۰۹، بازار املاک و مستغلات اسلواکی در ماه مه ۲۰۱۱ کاملا آزاد شده است و مهم نیست که خریدار می خواهد یک آپارتمان در شهر، یک خانه ویلایی در حومه شهر یا مناطق کوهستانی خریداری نماید، تنها استثناء زمین های کشاورزی می باشد که آن هم در اول ماه مه ۲۰۰۷ تغییر نموده است و اشخاص حقوقی ( شرکت ها) که در اسلواکی ثبت شده اند، به عنوان ساکنان اسلواکی بدون هیچ محدودیتی می توانند زمینه های کشاورزی نیز خریداری نمایند. بنابراین اتباع خارجی می توانند به طور مستقیم یا غیر مستقیم در اسلواکی ملک خریداری نمایند. از آنجائیکه فروش ملک به مردم محلی صورت می گیرد، سرمایه گذاران می توانند همیشه ملک خود را به خریداران اسلواکی فروخته و اطمینان از خروج امن سرمایه خود را داشته باشند. فرآیند خرید ملک در اسلواکی متفاوت از خرید ملک در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیست، از سال ۲۰۰۵ مالیات بر انتقال املاک در اسلواکی وجود ندارد اما حدود ۱۹ % مالیات بر درآمد از ملک ( اجاره) وجود دارد، امکان دریافت وام برای خرید ملک در اسلواکی نیز فراهم می باشد، شرایط و ضوابط آن تقریبا مشابه استاندارد اروپا است و بانک های اسلواکی هیچ مشکلی با وام دادن به سرمایه گذاران خارجی ندارند و ملزومات آن گذرنامه شخص، مدارک اداری، ارائه پرینت شش ماه صورت حساب بانکی و مدارک اشتغال و درآمد متقاضی می باشد. یکی از محبوب ترین روش های سرمایه گذاری، خرید ملک می باشد که دو گزینه اصلی دارد. اول، خرید یک ملک در شهر با هدف اجاره کوتاه مدت به گردشگران و اتباع خارجی و دوم، خرید ملک برای گذراندن اوقات تفریحی.

می توانید در خصوص اخذ اقامت اروپا با مشاورین موسسه حقوقی بین المللی کیمیا سپنتا در تماس باشید.

سرمایه گذاری در اسلواکی از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در اسلواکی

خرید اوراق قرضه دولتی در کشور اسلواکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور می باشد و در کشور اسلواکی یک شرکت سهامی عام مدیریت اوراق بهادار را با توجه به مجوز صادر شده آن به عهده دارد. سازمانی که وظیفه اداره سازمان بورس را دارد NBS (national bureau of standards) دفتر مرکزی استانداردهای ملی نامیده می شود. متقاضیانی که قصد ورود به این کشور و سرمایه گذاری در اسلواکی از طریق خرید اوراق قرضه دولتی را دارند از سوی دولت این کشور ۶ ماه اجازه اقامت در این کشور را بدست می آورند. البته متقاضیان باید توجه داشته باشند از طریق خرید اوراق قرضه در این کشور امکان اخذ اقامت وجود ندارد.
سرمایه گذاری در اسلواکی
سرمایه گذاری در اسلواکی

مزایای سرمایه گذاری در کشور اسلواکی

 • دارای محیط سرمایه گذاری امن و پایدار با ثبات اقتصادی و سیاسی

 • سرمایه گذاری بدون نیاز به ارائه مدرک زبان

 • سرمایه گذاری و اخذ اقامت بدون محدودیت سنی

 • دارای موقعیت جغرافیایی عالی با پتانسیل صادرات قوی در قلب اتحادیه اروپا

 •  امکان سفر به تمامی کشورهای عضو شنگن

 • امکان تحصیل رایگان برای فرزندان سرمایه گذار

 • امکان دریافت خدمات درمانی و بیمه

 • هزینه زندگی ارزان و مناسب نسبت به سایر کشورهای اروپایی

 • پایین بودن ریسک سرمایه گذاری

 • پایین بودن مالیات نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا

 • امکان افتتاح حساب و اخذ وام از بانک های اروپایی بعد از ثبت شرکت در اسلواکی

 • سخت کوش بودن نیروهای کار در اسلواکی

 • دریافت کمک های مالی بین ۲۰ تا ۵۰ درصد هزینه های سرمایه گذاری متناسب با پروژه

سرمایه گذاری در اسلواکی از طریق کار آفرینی در کشور اسلواکی

کار آفرینی در اسلواکی از مواردی می باشد که متقاضیان زیادی جهت کسب اطلاعات آن کوشش می کنند. متقاضیان برای کار آفرینی در قدم اول باید ثبت شرکت نمایند. افرادی که متقاضی کار آفرینی در اسلواکی می باشند باید یک ایده جدید ارائه دهند و رشد اقتصاد این کشور با توجه به کار آفرینی شما بسیار مهم می باشد.
افرادی که وارد این پروسه می شوند باید حداقل ۱۰۰٫۰۰۰ یورو سرمایه داشته تا هزینه های جانبی آن را نیز پرداخت نمایند. در این روش ابتدا به افراد اقامت موقت ۵ سال داده می شود که این اقامت هر ساله تمدید می شود اما نکته مهم این است که درآمد زایی شما عزیزان سبب اقامت شما می شود. متقاضیان می توانند بعد از ۵ سال اقامت موقت در این کشور تقاضای اقامت دائم این کشور را داشته باشد. افرادی که سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی در اسلواکی را انتخاب می نمایند، باید تبعه کشور اسلواکی را استخدام نمایند. سرمایه گذاران در صورتی که شرکت خود را منحل نمایند، اقامت آن ها پا بر جا می باشد ولی نکته مهم این است که متقاضیان باید به صورت منظم مالیات خود را پرداخت نمایند.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در کشور اسلواکی

یکی از مهمترین روش های سرمایه گذاری در این کشور، ثبت شرکت می باشد که در ادامه مقاله به بررسی آن می پردازیم. برای ثبت شرکت در اسلواکی متقاضی بین ۵ تا ۸ هزار یورو نیاز دارد، اما گاهی اوقات برخی از موسسات هزینه های متفاوتی را از متقاضیان دریافت می کنند که از نظر ما ایرادی ندارد چرا که با توافق طرفین صورت می گیرد.

شایع ترین نوع ثبت شرکت در اسلواکی، شرکت با مسئولیت محدود (SRO (společnost s ručením omezeným  می باشد که در این نوع شرکت شخص نیاز به سرمایه ۵ هزار یورویی و ارائه بیزنس پلن قوی دارد.

در نوع بعدی ثبت شرکت در اسلواکی می توان به ثبت شرکت سهامی عام و خاص اشاره نمود که حداقل میزان سرمایه در این شرکت ها  ۲۵ هزار یورو می باشد.

تفاوت اصلی شرکت های سهامی خاص و عام در تعداد سهام می باشد، بدین صورت که حداکثر تعداد سهام در شرکت سهامی خاص ۵۰ سهم اما در شرکت سهامی عام می تواند بیش از ۵۰ سهم هم باشد.

نوع دیگر ثبت شرکت در اسلواکی، ثبت شعبه یک شرکت خارجی می باشد. طول پروسه ثبت شرکت کوتاه بوده، اما پروسه دریافت ویزا که توسط سفارت انجام خواهد حداقل ۱ الی ۲ سال زمان خواهد برد.

سرمایه گذاری در اسلواکی
سرمایه گذاری در اسلواکی

موسسه حقوقی بین المللی کیمیا سپنتا با داشتن مشاورین مجرب شما را در خصوص اخذ اقامت اروپا و کلیه امور حقوقی یاری می نماید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.