بیزینس پلن آماده یا طرح کسب و کار چیست ؟ (سرفصل های مهم)

بیزینس پلن

 

بیزینس پلن یا طرح کسب و کار یک مدل نوشته ی رسمی است که اهداف کسب‌ و کار را تعیین و دلایل امکان تحقق اهداف را ذکر می کند و همچنین برنامه‌هایی که برای رسیدن به اهداف کسب و کار، دنبال می‌شوند را ارائه می‌کند. 

 

بیزینس پلن یا طرح کسب و کار چیست ؟

 

بیزینس پلن (Business Plan)  مدرکی مکتوب است که جزئیات کسب‌وکار پیشنهادی شما را مشخص می‌کند. این طرح باید ضمن تشریح موقعیت کنونی، نیازها، انتظارات و نتایج پیش بینی شده را شرح دهد و کلیه جوانب آن را ارزیابی کند.

آماده کردن یک طرح کسب‌ و کار نتیجه نهایی روند راه اندازی کسب و کار نیست، بلکه تحقق طرح، هدف نهایی است. با این وجود نوشتن طرح یک مرحله میانی مهم است. طرح کسب و کار نشان می‌دهد که به منظور یک کسب‌ و کار، بررسی‌های دقیق در مورد ایجاد کسب‌ و کار انجام شده است و برای راه‌اندازی آن، کارآفرین وظیفه‌اش را انجام داده است و تمامی جوانب تجارت خود را سنجیده است. در ادامه توضیحات کاملی در خصوص بیزینس پلن آماده می دهیم با کیمیاسپنتا همراه باشید.

 

 


کسب و کارتون رو بی حساب و کتاب شروع نکنید

 

موسسه بین المللی کیمیاسپنتا با ارائه طرح های کسب و کار آماده راه اندازی کسب و کار در اروپا می باشد و برای شما کارآفرینان و صاحبان کسب و کار، درآمد بالا و ثابت را به ارمغان می آوریم.

 

طرح کسب‌وکار، نوشته‌ای جامع در مورد کسب و کار یک موسسه یا یک کارآفرین است. این طرح شامل بررسی‌های دقیقی در خصوص تولیدات یا خدمات یک شرکت، بازار و مشتریان، رقبا، منابع انسانی، منابع تامین مالی، تکنولوژی و ابعاد فنی محصول یا خدمات و … است.

یکی از مهم ترین کارکردهای طرح تجاری این است که با تدوین آن، کارآفرین می‌تواند عوامل داخلی و خارجی درگیر در یک کسب‌وکار را شناسایی و اثر آنها را بر روی فعالیت خود بررسی نماید. یکی دیگر از کارکردهای طرح کسب‌ و کار این است که قضاوت در مورد سرمایه‌گذاری یا عدم سرمایه‌گذاری بر روی یک طرح را برای سرمایه‌گذاران یا وام دهندگان طرح، تسهیل می‌کند.

یک طرح کسب و کار خوب و کارآمد می تواند کمک شایانی برای تسهیل راه اندازی کسب و کار شما و اخذ اقامت اروپا کند. 

 

 

بیزینس پلن
بیزینس پلن

 

 

[irp posts=”66″ name=”اقامت اروپا از راه ثبت شرکت”]

 

در طرح کسب‌وکار، سرفصل‌ها متعددی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد تا توانمندی کارآفرینان، بازار محصول (یا خدمات)، نحوه تولید و میزان سودآوری و موارد مشابه را بررسی نماید.

 

سرفصل های مورد نیاز و مهم در یک طرح کسب و کار 

 

  1. معرفی
  2. تحلیل صنعت
  3. شرح فعالیت کارآفرینانه
  4. طرح تولید
  5. طرح بازاریابی
  6. طرح سازمانی
  7. ارزیابی ریسک
  8. طرح مالی
  9. ضمیمه

 

کانال تلگرام

امتیاز ما
برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید
[تعداد: 0 میانگین: 0]
اشتراک گذاری:

همچنین ممکن است دوست داشته باشید