اقتصاد در اسلوونی | اسلوونی، بهشت اقتصادی سرمایه گذاران

اقتصاد در اسلوونی

 

 

آشنایی با اسلوونی

 

اقتصاد در اسلوونی دارای شرایط عالی و رو به رشدی است. کشور اسلوونی دارای موقعیت بسیار خیره کننده و زیبا می باشد که در قلب اروپا قرار گرفته است. 

کشوری در جنوب قاره اروپا است که بزرگ ترین شهر و همین طور پایتخت آن لیوبلیانا نام دارد.

لازم است درباره اسلوونی بدانید که از سمت غربی با ایتالیا و از سمت شمال با اتریش هم مرز است.

اسلوونی یک جمهوری پارلمانی است و وضعیت اقتصاد در اسلوونی و همینطور وضعیت اجتماعی آن بسیار پیشرفته گزارش شده است.

به طور کلی حدود ۶۰ درصد از مردم اسلوونی مسیحی هستند و سایرین اغلب دین خاصی ندارند.

بیشتر مردم از تبار اسلاو هستند و زبان اصلی در این کشور اسلوونیانی است. رشد جمعیت در این کشور کم است.

اسلوونی در میان جمهوری های یوگسلاوی توانسته یک منطقه فرهنگی کاملاً جداگانه ای را تشکیل دهد.

در ادامه به توضیح وضعیت اقتصادی و سرمایه گذاری در اسلوونی می پردازیم با کیمیا سپنتا همراه باشید.

 

 

محل اتصال شرق به غرب اروپا – اقتصاد در اسلوونی 

 

اقتصاد در اسلوونی: کشور اسلوونی رتبه ششم جدول کسب‌ و کار را در میان تمام اقتصادهای رو به رشد جهانی به خود اختصاص داده است.

موسسه «گرنت تورنتون» (Grant Thornton) با تلفیقی از ۲۲ معیار مختلف رشد اقتصادی و فعالیت‌های کسب‌وکار، شاخص پویایی جهانی (GDI) را تعریف

و طبق این شاخص بهترین مقاصد کسب‌وکار جهان را معرفی می‌کند.

نکته جالب‌ توجه در رنکینگ این موسسه، قرار گرفتن نام اسلوونی در میان کشورهایی است که در سال ۲۰۱۵ بیشترین

رشد اقتصادی را در فضای کسب‌ و کار و بازرگانی خود داشته‌اند. سریع‌ترین رشد اقتصادی را در این رده‌بندی، اسلوونی با ۲۷ رده صعود به‌ خود اختصاص داده

و توانسته به رتبه ششم این رده‌بندی بعد از کشورهایی مانند سنگاپور، کانادا، سوئد، فنلاند و… صعود کند.

بر اساس آمار و پتانسیل های اقتصادی کشور اسلوونی کارشناسان و اقتصاد دانان  بر این باورند که این رشد اقتصادی و پیشرفت کسب و کار تا سال ۲۰۳۰ پایدار و ادامه دار خواهد بود.

یکی از بخش‌های تاثیرگذار در اقتصاد این کشور بنگاه‌های کوچک اقتصادی است که بخش اعظم اشتغال زایی و صادرات را در این کشور به عهده دارند.

اسلوونی در قلب اروپا واقع شده و محل اتصال شرق به غرب اروپاست که همین موضوع ظرفیت‌های ترانزیتی این کشور را نشان می‌دهد.

علاوه بر طبیعت بکر و چشم‌نواز، این کشور در میان چهار کشور بسیار زیبای اروپایی (ایتالیا، اتریش، کرواسی و مجارستان) واقع شده است

که بیانگر پتانسیل‌های بالای گردشگری در این کشور است. 

 

 

 

 

بهشت اقتصادی سرمایه‌گذاران خارجی

 

اسلوونی با پیروی از یک مدل اقتصاد باز و پیشرفته به یکی از کشورهای موفق تبدیل شده و برای سرمایه‌گذاران خارجی به مانند یک بهشت اقتصادی است.

این کشور به عنوان کشوری با پتانسیل‌ های قوی اقتصادی در اتحادیه اروپا در بخش صنایع الکترونیک، مکانیک، تجهیزات مخابراتی و نیروگاه‌سازی به خصوص در ساخت دریچه‌های سد صاحب فناوری است.

کشور اسلوونی در بخش کشاورزی تولیدکننده فرآورده‌هایی همچون سیب‌زمینی، نخود، گندم، نیشکر، ذرت و لوبیا و در بخش دامپروری و شیلات تولیدکننده گوشت و پشم گاو و گوسفند و نیز فرآورده‌های دریایی است.

همچنین صنایع دیگری در زمینه تولید تجهیزات الکترونیک، کامیون‌سازی، خودروسازی، تجهیزات نیروگاهی، تسلیحات نظامی، محصولات چوبی، مواد شیمیایی، بافندگی و ماشین‌ابزار در این کشور فعال اند. 

اقتصاد این کشور در سال‌های اخیر به لحاظ پایداری نسبت به دهه گذشته در وضعیت مطلوب‌ تری قرار گرفته است

و اسلوونی با اعمال سیاست بازار آزاد در شرایط حساس اقتصادی منطقه اروپا توانسته خود را به عنوان یک رقیب جدی در برابر دیگر کشورهای صنعتی معرفی کند. همچنین، با کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در این کشور و ایجاد فضاها و بازار آزاد، روزبه‌روز به علاقه مندان برای سرمایه‌گذاری و مشارکت در طرح‌های بزرگ اقتصادی این کشور افزوده می‌شود. حتی در سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ میلادی که تمام جهان از بحران‌های اقتصادی رنج می‌بردند، کشور اسلوونی ثبات اقتصادی خود را حفظ کرده بود و یکی از بهترین کشور‌های اروپا در این زمینه بود. 

 

 

اقتصاد در اسلوونی
اقتصاد در اسلوونی

 

بندر «کوپر» koper مهم‌ترین اسکله تجاری و صنعتی کشور است و اراضی اطراف این بندر یکی از مهم‌ترین مناطق ویژه اقتصادی این کشور  می‌باشد. اسلوونی دارای پیچیده‌ترین و برترین فناوری در زمینه صنایع کوچک و متوسط است. کاهش هزینه‌های اولیه در خطوط تولید، موجب پیشرفت چشمگیری در عرصه تولید شده است و به همین سبب زمینه افزایش دستمزدها و سطح رفاه عمومی در این کشور فراهم آمده است.

اسلوونی اقتصادی توسعه یافته و پیشرفته دارد و از نظر درآمد سرانه بین کشورهای اسلاویک در دسته ثروتمندترین کشورها قرار دارد. صنعت‌های اصلی این کشور وسایل نقلیه موتوری، تجهیزات الکترونیکی، ماشین‌آلات، مواد دارویی و سوخت است و یکی از اصلی‌ترین مشکلات اقتصاد این کشور نیز، روند رو به رشد پیری در این کشور است. به همین جهت کشور اسلوونی یکی از مهاجرپذیر ترین کشورهای اروپایی می باشد و بدلیل افزایش سن و رشد جمعیت کهنسال در اسلوونی و کمبود نیروی کار، سیاست ها و قوانین مناسبی برای سرمایه گذاری در اسلوونی و اخذ اقامت اروپا وضع شده است.

 

 

شرایط و هزینه زندگی در اسلوونی – مزایای مهاجرت به کشور اسلوونی

 

  • این کشور دارای استاندارد بالای زندگی و آب و هوای مطلوب برای زندگی می باشد.
  • سیستم آموزشی کشور اسلوونی رایگان و به زبان انگلیسی می باشد.مدرک دانشگاه های اسلوونی در سراسر جهان قابل قبول می باشد.
  • جهت اخذ پذیرش برای فرد متقاضی نیاز به ارائه مدرک تافل یا آیلتس نمی باشد
  • فردی که قصد تشکیل و راه اندازی شرکتی را در کشور اسلوونی داشته باشد می تواند این عمل را در یک پروسه ی کاری کوتاه در آن کشور انجام دهد.
  • این کشور دارای اقتصادی قوی و توسعه یافته نیز می باشد.
  • بسیاری از شهروندان کشور اسلوونی علاوه بر زبان خود بر یک زبان خارجی دیگر نیز مسلط می باشند.
  • به راحتی به بدون ویزا به کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن سفر کنید و همه اعضای خانواده از مزایای اقامت اروپا بهره مند می شوند.
  • اخذ ویزای برای کشورهای آمریکا، انگلستان و کانادا آسان تر خواهد بود و با اقامت کشور اسلوونی شهروند اتحادیه اروپا محسوب شوید.
  • از امکانات رایگان پزشکی و رفاهی بهره مند شوید.

 

سالانه افراد زیادی تصمیم به مهاجرت به کشورهای مختلف را می گیرند که این مهاجرت ممکن است مهاجرت کاری اسلوونی، تحصیل در اسلوونی و یا مهاجرت به قصد اخذ اقامت در کشور مورد نظر باشد. کشور اسلوونی یکی از کشورهای خوش آب و هوا و برخوردار از استانداردهای قوی برای زندگی است. اقتصاد در اسلوونی دارای شرایط عالی و مطرحی می باشد.

 

 

در این راستا موسسه حقوقی بین المللی کیمیاسپنتا به عنوان نخستین موسسه حقوقی در ایران با دارا بودن دفاتر فعال در کشورهای ایتالیا، اسلوونی و اتریش آماده اخذ اقامت اروپا و سرمایه گذاری برای شما عزیزان می باشد.

 

جهت اخذ اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ اقامت اسلوونی و ویزای شینگن با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

کانال تلگرام

 

 

امتیاز ما
برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید
[تعداد: 0 میانگین: 0]
اشتراک گذاری:

همچنین ممکن است دوست داشته باشید