اقامت پرتغال

کشور پرتغال نیز یکی از مقاصد مهاجرتی از میان مردم خاورمیانه است که با در نظر گرفتن شرایط آن، افراد از موقعیت های مختلف می توانند برای مهاجرت به این کشور و دریافت اقامت پرتغال اقدام کنند.

کشور پرتغال در شمار کشورهای اتحادیه اروپا قرار داشته و شرایط زندگی در آن، مطلوب و مناسب گزارش شده است. برای مهاجرت به پرتغال و دریافت اقامت این کشور، روش های مختلفی پیش روی شما قرار دارند. لازم است که پیش از انتخاب یک روش کاربردی، ابتدا به زوایای مختلف آن و میزان سازگاری پیش نیازهای آن با شرایط و پتانسیل خود پرداخته و سپس این روش را برای مهاجرت به کشور پرتغال یا هر کشور اروپایی دیگر در نظر بگیرید.

در بیشتر مواقع دریافت مشاوره با موسسه های مهاجرت و کارشناسان آن ها، می تواند کمک زیادی به افراد متقاضی مهاجرت نماید تا مناسب ترین مسیر را برای مهاجرت خود انتخاب کرده و به این ترتیب با صرف هزینه کمتر به اقامت مورد نظر خود دست یابند.

اگر شما متقاضی مهاجرت به پرتغال هستید، پیشنهاد می کنیم که در ادامه روش های مختلف کاربردی جهت مهاجرت به پرتغال و دریافت اقامت آن را دنبال کرده و به این ترتیب بهترین روش برای مهاجرت خود و احتمالا اعضای خانواده تان را به دست بیاورید.

اقامت پرتغال

دریافت اقامت پرتغال از مسیر اشتغال

یکی از روش های کاربردی مهاجرت به پرتغال که غالبا با موفقیت همراه می شود، دریافت اقامت از طریق کار است. برای این منظور، لازم است که شما دعوتنامه کاری از کشور پرتغال داشته باشید. البته این موضوع نیز منوط به آن است که کارفرما و صاحب کسب و کار در کشور پرتغال، دارای توجیه اقتصادی صحیح و مطابق استانداردها برای استخدام شخصی جدید باشد. به این صورت وی می تواند دعوتنامه کاری برای شما به عنوان متقاضی دریافت کرده و این دعوتنامه کاری در کنار سایر عوامل و پیش نیازها، زمینه دریافت ویزا اشتغال کشور پرتغال را فراهم می سازد.

البته اوضاع برای کارفرمایی که در پرتغال نسبت به ارسال دعوتنامه کاری اقدام می کند، به این سادگی ها نخواهد بود. وی باید ابتدا به مدت 3 ماه در کشور پرتغال، دعوتنامه استخدام آگهی کند و پس از آن در صورتی که به دلایل قطعی و منطقی، عمل استخدام اتفاق نیفتد، نوبت به ثبت آگهی برای استخدام در اتحادیه اروپا می رسد. لازم است که 3 ماه نیز این دعوتنامه استخدام در اتحادیه اروپا دنبال شود. اگر ظرف 3 ماه دوم نیز استخدامی در اتحادیه اروپا اتفاق نیفتاد و کارفرما برای رد استخدام متقاضیان پاسخ داده به آگهی استخدام، دلایل موجهی داشته باشد، می تواند جهت استخدام شما به عنوان متقاضی مهاجرت، نسبت به صدور دعوتنامه کار اقدام کند.

بیشتر بخوانید

اقامت آلمان 

پس از سپری کردن مراحل اولیه، ویزای کار در پرتغال صادر شده و شخص می تواند شروع به اشتغال در این سرزمین نماید. پس از پرداخت 3 تا 4 سال مالیات توسط شخص به اداره مالیات پرتغال و پرداخت حق بیمه ناشی از اشتغال، وی می تواند دریافت اقامت دایم نماید و در این صورت وضعیت درخواست اقامت دایم وی بررسی خواهد شد.

مهاجرت به کشور پرتغال از طریق تحصیل

یکی از بهترین روش های دریافت اقامت کشور پرتغال، مسیر ویزای تحصیلی است. در ین کشور زمینه تحصیل در رشته های مختلف فراهم بوده و می توان از هزینه های نسبتا پایین تحصیل در این کشور برخوردار شد. به علاوه این امکان وجود دارد که در کشور پرتغال ضمن تحصیل به کار پرداخته و از مزایای دریافت حقوق به موازات تحصیل نیز برخوردار شد. بنابراین اگر دارای مدرک لیسانس بوده و برای ادامه تحصیل در مقاطع فوق لیسانس یا دکتری، به فکر مهاجرت به کشور پرتغال هستید، باید گفت که این امکان برای شما وجود دارد و می توانید از این طریق به اقامت دایم پرتغال نیز دست یابید.

از این گذشته دانشگاه های کشور پرتغال دارای اعتبار بین المللی مناسبی بوده و در سطح اروپا در تزار کاملا بالایی جای گرفته اند. از این جهت ادامه تحصیل در کشور پرتغال، نه تنها به دریافت اقامت این کشور کمک خواهد کرد، بلکه زمینه تحصیلات عالی و دریافت مدرک تحصیلی مناسب را نیز فراهم خواهد ساخت.

دریافت اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

در صورتی که نیاز به دریافت اقامت پرتغال دارید و تصمیم خود برای ادامه زندگی در این کشور را گرفته اید، خوب است که از مسیر سرمایه گذاری در این سرزمین اروپایی را دنبال کنید. برای سرمایه گذاری در کشور پرتغال سه گزینه پیش روی شما قرار دارد:

  • کارآفرینی و ایجاد یک کسب و کار تازه که می تواند بر مبنای تاسیس یک استارت آپ نیز باشد. معمولا چنین طرح هایی باید کارشناسی شده و در اداره کار کشور پرتغال نیز به صورت کاملا حرفه ای نسبت به آن بررسی های صورت می گیرد.
  • وارد کردن سرمایه به بازار بورس پرتغال و فعالیت در زمینه بورس و موارد حاشیه ای آن. این مورد بسیار پرریسک است و نمی توان نسبت به عاقبت آن از پیش تعریف درستی داشت. از این روی پیشنهاد می کنیم کمتر به ورود در این حوزه، بدون در نظر گرفتن ریسک های بزرگ آن، بپردازید.
  • ثبت شرکت یا برند: این مورد ایمن ترین راه بوده و ریسک های کمتری را برای سرمایه شما به همراه خواهد داشت.
اقامت پرتغال

توجه داشته باشید که هر یک از موارد فوق خود یک مبحث کاملا جداگانه هستند که برای وارد شدن به آن ها، نیازمند کارشناسی دقیق و منطقی هستیم. به واقع وارد شدن به بازار سرمایه پرتغال، بدون شناخت موارد حاشیه ای آن و یا دریافت مشاوره از یک کارشناس مهاجرت، معقول به نظر نمی رسد. بنابراین حتی اگر سرمایه هنگفتی در اختیار دارید و یا زمینه فراهم ساختن آن را دارا هستید، لازم است که حتما پیش از انجام سرمایه گذاری در پرتغال، مشاوره های لازم را دریافت کنید.

به نظر می رسد که ثبت شرکت در کشور پرتغال، امن ترین و بهترین روش سرمایه گذاری در این کشور باشد و با استفاده از این روش بتوان نسبت به دریافت اقامت از مسیر سرمایه گذاری اقدام کرد.

در نهایت باید گفت که دریافت اقامت در کشور پرتغال از طریق سرمایه گذاری با ریسک های خاص خود همراه است و توصیه می شود که حتما پیش از اقدام به سرمایه گذاری، با وکلای مجرب در این زمینه مشورت های لازم را داشته باشید.

مهاجرت به کشور پرتغال از طریق ازدواج

این یکی از روش های مرسوم و کاملا سنتی برای دریافت اقامت و مهاجرت به کشورهای مختلف است. ازدواج کردن به منظور دریافت اقامت در کشور پرتغال به این صورت است که بر طبق یک قانون عمومی این کشور، شخصی که فرد در پرتغال با وی ازدواج نموده است، لازم است تا هزینه های یک سال زندگی وی را در حسابی بانکی یا به هر شکلی که قانونمند باشد، تامین نموده و نسبت به ایفای آن تعهد نماید. به واقع لازم است که این ایفای تعهد از قبل تشخیص داده شده و انجام آن از سمت شخص پرتغالی تامین گردد. علاوه بر این مورد لازم است که این ازدواج کاملا رسمی و طبق قوانین پرتغال انجام شده و سپس ثبت شود و همزمان برای رسیدن به این امر مهم تمامی فرم ها پر گشته و تاییدیه های لازم انجام شود تا در حدود یک سال تمامی کارها انجام شود تا همسر به صورت قانونی اقدام به مهاجرت کند. در نظر داشته باشید که پیش از آن، امکان چنین چیزی وجود ندارد. پس از این باید 3 سال بگذرد تا فرد متقاضی بتواند بابت دریافت اقامت دایم درخواست بدهد. به این معنی که باید طی مدت این 3 سال، فرد در زندگی مشترک ثابت شده با فرد پرتغالی باشد و پس از آن امکان درخواست اقامت را خواهد داشت.

توصیه ما به شما این است که چندان روی این روش حساب باز نکنید. زیرا کلاه برداری های زیادی در این زمینه اتفاق افتاده و کمتر ازدواج های صوری به این شکل به نتیجه دلخواه می رسند. در بسیاری از موارد دیده شده است که برخی از افراد با دریافت مبلغی اقدام به ازدواج با شخص می نمایند، یا همین طور موسساتی با عنوان کردن این امر فرد متقاضی را در فرآیند پیچیده ای قرار می دهند که در نهایت نیز حاصلی ندارد.

اقامت پرتغال

دریافت اقامت پرتغال از طریق تولد

دریافت اقامت از طریق تولد نیز در بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی رواج دارد. درست به همین دلیل است که بسیاری از زوج ها تلاش می کنند که فرزند خود را در خاک یکی از کشورهای اروپایی به دنیا آورده و به این شکل اقامت ائم آن سرزمین را برای وی به دست بیاورند. اما شرایط دریافت اقامت پرتغال از طریق تولد چگونه است؟

در این خصوص باید گفت افرادی که در خارج از کشور پرتغال، اما از پدر و مادر پرتغالی متولد می شوند، قادر به دریافت تابعیت و ملیت پرتغالی بوده و اقامت دایم این کشور را به دست می آورند. بنابراین نیازی نیست که برای دریافت اقامت پرتغال، حتما فرد در این کشور از پدر و مادر پرتغالی به دنیا بیاید. در این شرایط صرف داشتن پدر و مادر پرتغالی کفایت خواهد کرد. (منظور از پدر و مادر پرتغالی، پدر و مادری است که تابعه پرتغال بوده یا دارای اقامت دایم این کشور باشند.)

پس از آن لازم است که برای این فرد درخواستی به سفارت پرتغال داده شود تا مراحل رسیدگی به درخواست وی پیش برود. البته لازم است که پیشتر پدر و مادر ملیت پرتغالی خود را ثابت نمایند. در ضمن به یاد داشته باشید که فرصت دادن این درخواست جهت دریافت اقامت برای فرد متولد شده از پدر و مادر پرتغالی یا دارای تابعیت پرتغال، تنها تا 14 سالگی فرد است. به این شکل شما فرصت دارید که از زمان تولد تا 14 سالگی فرد با ارائه مدارک لازم، نسبت به دریافت اقامت دایم وی و دریافت تابعیت پرتغال اقدام کنید.

مهاجرت به کشور پرتغال از مسیر پناهندگی

این بدترین راهی است که گاهی اوقات افراد انتخاب می کنند. مسیر پناهنده شدن به یک کشور دیگر در خصوص هیچ یک از کشورهای خارجی مناسب نیست و در اکثر مواقع با اتفاقات بسیار بد و ناگواری همراه می شود. از این جهت به هیچ روی این روش را برای دریافت اقامت کشور پرتغال، توصیه نمی کنیم. به واقع ماندن در هر شرایطی بارها بهتر از امتحان کردن مسیر پرریسک و پرخطر پناهنده شدن است. در مسیر پناهندگی پرتغال یا هر کشور دیگری اعم از این که کشور اروپایی یا آسیایی باشد، خطرهای بسیاری در پیش روی افراد است. به جز این، احتمال زیادی وجود دارد که افراد سودجو در این فرآیند با دادن وعده های توخالی، مبالغی را از شما طلب کرده و به جای انجام دادن کار تا به انتها، در میانه مسیر رهایتان کنند. گزارشات زیادی از لنج هایی که پناهندگان را از مسیر آبی برده و باعث غرق شدن آن ها گشته اند، شنیده و سرنوشت غم انگیز بسیاری از پناهندگان را بارها و بارها خوانده ای.

از این جهت به هیچ وجه و تاکید می کنیم که به هیچ وجه به فکر دریافت اقامت از مسیر پناهندگی نباشید.

شرایط زندگی در پرتغال

پرتغال کشوری بسیار زیبا و دیدنی است. مردم این کشور شاد و سرزنده بوده و اکثر شهرهای آن مدرن و دیدنی هستند. زبان پرتغالی و انگلیسی در این سرزمین صحبت می شود و آشپزی و توریسم در آن رونق زیادی دارد. شما می توانید در صورت داشتن شغل  مناسب و حتی متوسط در کشور پرتغال، از سطح زندگی مناسبی برخوردار بوده و رفاه نسبی داشته باشید. از این روی به نظر می رسد که در صورت پیدا کردن یک روش مهاجرتی مناسب و بدون خطر، متناسب با پتانسیل های شخصی و مالی شما، مهاجرت به این کشور با نتایج مطلوب و خوبی همراه باشد.

سخن پایانی

شما کدام یک از روش های دریافت اقامت پرتغال را ترجیح می دهید؟ نظریات و پیشنهادات خود در زمینه مهاجرت را در بخش نظریات با ما و دیگر خوانندگان در میان بگذارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت (beportual) مراجعه کنید. 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *