اقامت فرانسه از طریق خرید خانه

اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید خانه یکی از 8 روش مهاجرتی به این کشور محسوب می گردد و به عبارتی یکی از راحت ترین روش های مهاجرتی به کشور فرانسه شناخته می شود.

با بررسی آمار چندین ساله از مهاجران ایرانی به فرانسه به سادگی می توان فهمید اکثریت افراد با سرمایه گذاری و خرید خانه در کشور مقصد اقدام به مهاجرت نموده اند و نه تحصیلات و موقعیت شغلی.

در این مقاله می خواهیم تمامی ابعاد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کشور فرانسه را بررسی نماییم که بخشی از موضوعات ارائه شده عبارتند از: شرایط و مدارک مورد نیاز، هزینه خرید خانه و مراحل اداری که باید طی شود. پس تا انتها با ما همراه باشید.

اقامت فرانسه از طریق خرید خانه

بیشتر بخوانید:
اقامت فرانسه

شرایط دریافت اقامت فرانسه از طریق خرید خانه

در صورتی که از لحاظ مالی تامین هستید و هیچ محدودیتی ندارید قادر خواهید بود با خرید ملک در حداقل مبلغ تعیین شده توسط دولت فرانسه بدون هیچگونه شرط خاصی اقامت فرانسه را دریافت نمایید. کشور های اروپایی با جذب سرمایه مهاجران اجازه اقامت تا زمانی که مایل باشند را صادر خواهند کرد.

توجه: خرید خانه در کشوری غریب با زبان ناآشنا کار ساده ای نیست و اگر شخصا اقدام کنید ممکن است زیان غیر قابل جبرانی متحمل شوید. بدین منظور می توانید با پرداخت مبلغ ناچیزی از وکلای مهاجرتی شرکت ها کمک دریافت نمایید و از مشاوره های کم نظیرشان بهره مند گردید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان کیمیا سپنتا بصورت رایگان در تماس باشید.

شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۱۸۰۵۵۱

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت فرانسه از طریق خرید خانه

 • در اختیار داشتن گذرنامه ای که حداقل 2.5 سال از اعتبارش باقی مانده باشد.
 • ارائه عکس رنگی مناسب (عکس پاسپورتی)
 • ارائه اصل و ترجمه تمامی مدارک
 • جواز کسب و دیگر مدارک کاری را باید حتما در حین اقدامات اولیه آماده نمایید.
 • هزینه بیمه 90 روزه مسافرتی را پرداخت و آن را دریافت نمایید.
 • اصل مدارک شناسایی همانند پاسپورت و ترجمه مدارکی همچون شناسنامه و کارت ملی تمامی اعضای خانواده را باید به همراه داشته باشید.
 • پرینت حساب بانکی به صورت ترجمه انگلیسی از دیگر مدارک ضروری می باشد.

اقامت فرانسه از طریق خرید خانه

بیشتر بخوانید:
پاسپورت دومینیکا

هزینه مورد نیاز برای دریافت اقامت فرانسه از طریق خرید خانه

با این که تورم در کشور فرانسه نسبت به کشورهای خاورمیانه و حتی برخی از کشور های عضو اتحادیه اروپا بسیار کمتر است؛ اما همانند سایر کشور ها تا حدودی سالانه با تورم ناچیز و افزایش قیمت املاک و دیگر لوازم مصرفی مواجه است. همچنین همانطور که در ایران می بینید در این کشور نیز قیمت املاک یک محله و استان با محله دیگر متفاوت است. این دو موضوع باعث شده که نتوانیم هزینه خرید خانه در فرانسه را به درستی مشخص کنیم.

به طور میانگین پاریس به عنوان مرکز فرانسه جزء گران ترین شهر ها بوده و هزینه خرید املاک و پرداخت مخارج روزانه بالاتر است و شهر کوچک مارسی خانه هایی با قیمت کمتر برای فروش دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان کیمیا سپنتا بصورت رایگان در تماس باشید.

شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۱۸۰۵۵۱

مراحل دریافت اقامت فرانسه از طریق خرید خانه

برای دریافت اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری مانند سایر راه های مهاجرتی نیاز به طی کردن مراحل اداری خاصی می باشد که ما در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

 • در نظر گرفتن توان مالی شخصی
 • تعیین مبلغ مورد نظر برای سرمایه گذاری
 • انتخاب شهر مورد علاقه برای خرید ملک با توجه به بودجه شخصی
 • پیدا کردن خانه و خرید آن با کمک شرکت های مهاجرتی
 • دریافت ویزای موقت یکساله
 • دریافت اقامت دائم و طی کردن مراحل اداری مربوطه

با کمک گرفتن از شرکت های مهاجرتی دیگر نیازی به پیگیری مستقیم کارهایتان ندارید و این وظیفه به وکلای شرکت محول می گردد. در این میان شما بایستی تنها مدارک مورد نیاز را آماده کنید و اگر نیاز به پرداخت مبلغی بود برای پرداخت اقدام نمایید.

اقامت فرانسه از طریق خرید خانه

بیشتر بخوانید:
پاسپورت دومینیکا برای افغان ها

هزینه های اضافی خرید خانه در فرانسه

هنگامی که می خواهید برای دریافت اقامت فرانسه از طریق خرید خانه اقدام نمایید علاوه بر مبلغ اصلی هزینه های جانبی دیگری تحت عنوان مالیات، هزینه های مشاورین املاک، تمبر، سود وام بانکی خرید مسکن و هزینه های دفتر اسناد رسمی و تغییر مالکیت ملک نیز باید پرداخت نمایید. بهتر است پیش از هرگونه اقدامی ابتدا شرایط مالی خود را بررسی کنید تا بعد ها دچار مشکلات دیگری نشوید.

از جمله مالیات هایی که با سرمایه گذاری در فرانسه به طور سالانه باید پرداخت گردد عبارتند از: مالیات های محلی، مالیات بر خرید زمین، مالیات بر املاک

در صورتی که ملک اولیه را خریداری نمایید تنها 1 درصد مالیات به آن تعلق میگیرد و برای خرید ملک دوم مبلغ مالیات تا 3 درصد با پرداخت سالانه افزایش میابد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان کیمیا سپنتا بصورت رایگان در تماس باشید.

شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۱۸۰۵۵۱

اثبات تمکن مالی برای دریافت اقامت فرانسه

برای دریافت اقامت دائم در فرانسه تنها خرید خانه و سرمایه گذاری کافی نیست. پیش از هرکاری متقاضیان باید ثابت کنند توانایی پرداخت هزینه های زندگی در کشور مقصد را دارند. با این حال دولت فرانسه حداقل هزینه ماهانه برای زندگی در این کشور را 2000 یورو تعیین نموده است. با ارائه لیست دارایی های خود در ایران و پرینت حساب بانکی قادر خواهید بود از این مرحله به راحتی عبور کنید.

اقامت فرانسه از طریق خرید خانه

بیشتر بخوانید:
سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا

مزیت های اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید خانه

 • سرپرست های خانواده قادر خواهند بود اعضای خانواده خود شامل همسر و فرزندان را با خود به همراه داشته باشند.
 • تا پیش از دریافت اقامت دائم ویزای یکساله ای تحت عنوان اقامت موقت ارائه می شود (در این یکسال مهاجرین می توانند سر فرصت کار های اداری دریافت اقامت دائم را بدون هیچگونه استرسی انجام دهند)
 • ایجاد موقعیت شغلی برای افراد بالای 18 سال با درآمد متناسب با خرج و مخارج زندگی در این کشور (افرادی که توان مالی خوبی دارند می توانند کسب و کار شخصی خود را راه اندازی نمایند. به عبارت دیگر کارآفرینی نموده و از مزایای آن نیز بهره مند گردند)
 • عدم نیاز به حضور دائم در خاک فرانسه؛ بدین معنی که مهاجران می توانند برای مدتی به کشور خود بازگشته و به دیدار عزیزانشان بروند.
 • اگر که تمایلی به ادامه تحصیل در این کشور ندارید دریافت هیچگونه مدرک زبانی برای زندگی در فرانسه ضروری نیست؛ تنها کافیست تا حدودی با زبان انگلیسی آشنا بوده و پاسخگوی نیازهای روزمره خود باشید. هرچند که با گذر زمان و قرار گرفتن در موقعیت می توانید زبان فرانسوی را همانند زبان مادری خود بیاموزید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان کیمیا سپنتا بصورت رایگان در تماس باشید.

شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۱۸۰۵۵۱

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.