اقامت رومانی از راه ثبت شرکت + انواع ثبت شرکت + ویزای کاری

اقامت رومانی از راه ثبت شرکت

اقامت رومانی از راه ثبت شرکت و انواع آن

اخذ اقامت رومانی از طریق ثبت شرکت امکانپذیر است البته برای اقامت رومانی راه های بسیاری وجود دارد که در واقع یکی از آنها ثبت شرکت می باشد.
اگر قصد اخذ اقامت رومانی را دارید با ثبت شرکت در رومانی می توانید به اقامت و تابعیت رومانی دست یابید. ثبت شرکت در رومانی به صورت های مختلفی انجام می شود.
همچنین ثبت شرکت در رومانی می تواند به عنوان یکی از آسان ترین راههای مهاجرت برای افرادی باشد که سایر شرایط مهاجرت را ندارند اما نکته مهمی که در مورد ثبت شرکت در رومانی وجود دارد
این است که اشخاصی که قصد ثبت شرکت در رومانی را دارند باید دارای شرایطی باشند تا بتوانند برای ثبت شرکت در رومانی اقدام نمایند همچنین با ثبت شرکت در رومانی فرد متقاضی می تواند اقامت و تابعیت رومانی را اخذ نماید.

 

انواع ثبت شرکت در رومانی

 

 • شرکت با مسئولیت محدود Srl
 • شرکت سهامی
 • شرکت از نوع شعب

 

اقامت رومانی از راه ثبت شرکت
اقامت رومانی از راه ثبت شرکت

 

بیشتر بخوانید :

اقامت اسلوونی

 

شرکت با مسئولیت محدود

 

سرمایه لازم حدود ۲۰۰  لئو رومانی

نکته مهمی که در مورد شرکت با مسئولیت محدود وجود دارد این است که قوانین کشور رومانی اجازه تقسیم سهام و همچنین ایجاد وام برای سهامداران را نخواهد داد

به همین دلیل شرکت های با مسئولیت در رومانی همانند شرکت های خصوصی در سایر کشورها عمل می کنند.

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در رومانی وجود یک مدیر الزامی می باشد.

مدیر شرکت مسئولیت تمامی مسائل حقوقی شرکت را برعهده خواهد داشت.

اقامت رومانی از راه ثبت شرکت , مدارک لازم برای ثبت شرکت در رومانی با مسئولیت محدود

 

 • پاسپورت فرد متقاضی
 • شناسنامه فرد متقاضی
 • تعیین هدف اقتصادی برای فرد متقاضی ثبت شرکت در رومانی
 • نامه تمکن مالی فرد متقاضی ثبت شرکت در رومانی

[irp posts=”560″ name=”اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری ( انواع روش های اخذ اقامت اروپا )”]

 

شرکت سهامی

 

اگر قصد اقامت رومانی را دارید می توانید از طریق ثبت شرکت در رومانی اقدام نمایید که یکی از شرکت هایی که می توانید در رومانی به ثبت برسانید شرکت سهامی می باشد که می توانید از این طریق وارد بازار کار رومانی شوید.

برای ثبت شرکتسهامی سرمایه ای در حدود ۲۵۰۰۰ یورو مورد نیاز می باشد و همچنین برای ایجاد این شرکت باید حداقل ۲ سهامدار وجود داشته باشد.

نکته مهمی که در مورد شرکت سهامی وجود دارد این است که سهام این نوع شرکت قابل انتقال به اشخاص دیگر می باشد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی در رومانی:

 

 • پاسپورت فرد متقاضی
 • شناسنامه فرد متقاضی
 • انتخاب نام شرکت و ایجاد مکان برای شرکت
 • مشخص نمودن هدف اقتصادی فرد متقاضی
 • مشخص نمودن تعداد سهام شرکت.
 • نکته :میزان سهام شرکت در ابتدا ۳۰% می باشد اما پس از گذشت ۱۲ روز از ثبت شرکت افراد باید ما بقی سهام را به شرکت پرداخت نمایند.

تاسیس شرکت از نوع شعب

 

اگر متقاضی ثبت شرکت در رومانی هستید و همچنین دارای شرکت در کشور دیگر می باشید می توانید با افتتاح و ایجاد یک شعب از شرکت مادر در رومانی وارد بازار کار شوید و کسب و کار خود را گسترش دهید.

اما بهتر است بدانید که شرکت شعب زیر مجموعه شرکت مادر خواهد بود و تمامی موارد حقوقی شرکت تحت نظر شرکت مادر اداره می شود.

اگر قصد ایجاد یک شرکت شعب در رومانی را دارید بهتر است بدانید که باید شرکت مادر را مشخص نمایید و سطح اقتصادی این شرکت باید کاملا مشخص شود و زیر نظر شرکت مادر اداره شود

و فعالیت هایی که در شرکت شعب انجام می شود باید تماما تحت نظر شرکت مادر و جز حیطه کاری شرکت مادر باشد.

فرآیند ایجاد یک شرکت شعب در رومانی بدین صورت است که باید شرکت در اداره ثبت به ثبت برسد تا بتواند فعالیت خود را آغاز نماید

همچنین تمامی مسائل حقوقی شرکت و همچنین فعالیت های مدیران و کارمندان تماما زیر نظر شرکت مادر اداره می شود.

نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که اطلاعات لازم در مورد اساسنامه شرکت مادر باید در محضر وجود داشته باشد و همچنین وجود شرکت اصلی باید به اثبات برسد.

مواردی مهم برای متقاضیان ثبت شرکت در رومانی 

 

 1. نام شرکت باید در اساسنامه شرکت قید شود.
 2. مکان شرکت باید در اساسنامه شرکت مشخص شود.
 3. تعداد سهامداران شرکت باید در اساسنامه شرکت قید شود.
 4. اعضا هیئت مدیره شرکت باید مشخص شوند.
 5. قوانین و مقررات شرکت باید در اساسنامه شرکت مشخص شود.
 6. تمامی اطلاعات مربوط به شرکت باید در اساسنامه قید شوند و در صورتی که تغییراتی در محل و آدرس شرکت ایجاد شود باید در اساسنامه شرکت قید شود.
 7. مشخصات مدیر عامل شرکت نیز باید قید شود.

 

در کل بهتر است بدانید که اشخاصی که قصد مهاجرت به رومانی را دارند می توانند از طریق ثبت شرکت در رومانی اقدام نمایند و از این طریق اقامت و تابعیت رومانی را نیز اخذ نمایند.

همچنین اگر قصد مهاجرت به رومانی را دارید می توانید از طرق دیگر مثل مهاجرت تحصیلی به رومانی و یا مهاجرت کاری به رومانی نیز اقدام نمایید و اقامت و تابعیت رومانی را نیز اخذ نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت شرکت در رومانی می توانید به سایت های معتبر حقوقی مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را در زمینه مهاجرت به رومانی به خصوص ثبت شرکت در رومانی بدست آورید

همچنین می توانید از مشاورین و وکیل مهاجرتبهرومانی بهره مند شوید و اطلاعات جامعی را در زمینه ثبت شرکت در رومانی بدست آورید.

اقامت رومانی از راه ثبت شرکت
اقامت رومانی از راه ثبت شرکت

همچنین بخوانید :

اقامت ایتالیا

 

اقامت رومانی از راه ثبت شرکت و روشهای اخذ ویزای کار رومانی

 

از نظر جغرافیایی رومانی در جنوب شرق اروپا و در حاشیه دریای سیاه واقع شده است .
اکثر متقاضیان مهاجرت به رومانی علاقه مند به أخذ ویزای کار در رومانی هستند چرا که اخذ ویزای کار نسبت به اخذ ویزای سرمایه گذاری هزینه کمتری دارد راه مطمئن تر و مقرون به صرفه تری ست.
روش أخذ ویزای کار در هر کشوری متفاوت و دارای شرایط خاص آن کشور می باشد .
داشتن پیشنهاد کار از یک کشور معتبر در رومانی یکی از راه های مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار در رومانی است.

در کشور رومانی کار فرما باید کار خود را سه ماه در رومانی آگهی کند و اگر فرد واجد شرایط در رومانی نبود،

کارفرما به مدت سه ماه کار را در کشورهای عضو اتحادیه اروپا آگهی میکند در این صورت اگر بازهم فرد متقاضی دارای شرایط ذکر شده در آگهی یافت نشد کار فرما میتواند برای فرد دعوتنامه ارسال کند.
همچنین کارفرما باید مبلغی را برای حقوق شما در نظر بگیرد.
که این حقوق در نظر گرفته شده باید برای هزینه های شما و خانواده بعد از کم کردن هزینه مالیات کافی باشد .
و به یاد داشته باشید که که شرایط کارفرما باید طوری باشد که اجازه اقامت در رومانی را بری شما  بگیرد و برای شما تقاضای ویزای کار کند.

راه دیگری که برای اخذ ویزای کار در رومانی وجود دارد این ست که فرد با ویزای تحصیل وارد رومانی شود . با این وجود دانشجو اجازه کار نیمه وقت به مدت ۲۰ ساعت در هفته را دارد.
این راه ،راه مناسبی ست چراکه بعد از اتمام تحصیل، شخص متقاضی میتواند برای أخذ ویزای کار اقدام کند و بعد از اینکه به مدت سه سال در رومانی مالیات پرداخت، میتواند برای گرفتن اقامت دائم در رومانی اقدام کند.

توجه داشته باشید که اخذ ویزای کار در رومانی یک امر حقوقی ست و باید بر حسب قوانین ومقررات اقدام شود بنابراین شما بهتر است با وکلا و مشاوران حقوقی بحث کنید. 
و همچنین توجه داشته باشد کارفرمایی که برای شما دعوتنامه ارسال کرده خود باید دارای مجوز کار باشد.

 

اقامت رومانی از راه ثبت شرکت
اقامت رومانی از راه ثبت شرکت

مقالات مشابه :

نگاهی به کلیسای سنت مارتین

 

آشنایی با رومانی و اقامت رومانی از راه ثبت شرکت 

 رومانی از نظر جغرافیایی در جنوب شرق اروپا و در حاشیه دریای سیاه واقع شده است .

اولین چیزی که در نگاه اول نظر شما را در رومانی جلب خواهد کرد خانه های با سقف شیب دار به سبک شمال ایران و همچنین پرچم های فراوان رومانی و اتحادیه اروپا در سرتاسر شهرها و روستاها است
به طوری که خیال خواهید کرد وارد جشنواره و یا یک روز ملی رومانی شده اید. تمامی شهرهای رومانی جاذبه های توریستی و تاریخی دارند و نمیتوان گفت کدام شهر از کدام بهتر است.
مردمی خونگرم و مهمان نواز که آنها را از سایر اروپایی های خشک جدا میکند.
این کشور در گروه کشورهای بلوک شرق سابق قرار داشت و دوران حکومت کمونیستی به رهبری نیکلای چائوشسکو در این کشور حدود سی سال به طول انجامید.

دوران حکومت چائوشسکو در رومانی با سرکوب و روش‌های خشن گره خورده بود و گفته می‌شود رومانی در آن زمان سرسخت ‌ترین حکومت استالینی در بلوک شوروی را داشت.

این دوران آمیخته با سیاست‌های شخصیت ‌پرستانه، ملی‌گرایی، و دشمنی با کشورهای خارجی بود که نه تنها قدرت‌های غربی که شوروی را هم در بر می‌گرفت.

 

سیاست رومانی

 

این کشور در گروه کشورهای بلوک شرق سابق قرار داشت و دوران حکومت کمونیستی به رهبری نیکلای چائوشسکو در این کشور حدود سی سال به طول انجامید.

دوران حکومت چائوشسکو در رومانی با سرکوب و روش‌های خشن گره خورده بود و گفته می‌شود رومانی در آن زمان سرسخت ‌ترین حکومت استالینی در بلوک شوروی را داشت.

این دوران آمیخته با سیاست‌های شخصیت ‌پرستانه، ملی‌گرایی، و دشمنی با کشورهای خارجی بود که نه تنها قدرت‌های غربی که شوروی را هم در بر می‌گرفت.

 

در سال ۱۹۴۸ سازمان امنیت کمونیستی رومانی موسوم به «سکوریتاته» تأسیس شد این سازمان مسئولیت سرکوبی مخالفان نظام کمونیستی و عوامل آن را داشت.

دولت او سرانجام در سال ۱۹۸۹ در پی انقلاب رومانی سقوط کرد و چائو شسکو و همسرش پس از محاکمه‌ای شتاب‌ زده و کوتاه، که به طور مستقیم از تلویزیون نیز پخش می‌شد، به اعدام محکوم شدند

و در برابر جوخه آتش قرار گرفتند. کشتن آن‌ها آخرین اعدام در رومانی پیش از ملغی شدن قانون اعدام در ۷ ژانویه ۱۹۹۰ بود.

سرانجام در دسامبر سال ۱۹۸۹ حکومت کمونیستی سرنگون شد و جمهوری سوسیالیستی رومانی جای خود را به جمهوری رومانی داد که به گروه کشورهای آزاد پیوسته بود.

در دهه ۹۰ و در پی تغییرات به وجود آمده اقتصاد رومانی شرایط بسیار سختی را گذراند و گرانی و تورم بیش از پیش بر مردم فشار آورد.

در سال ۲۰۰۷ رومانی رسماً عضو اتحادیه اروپا شد.

دولتمردان رومانی معتقدند عضویت در اتحادیه اروپا هر چند در کوتاه مدت باعث فشار آمدن به مردم و بخصوص قشر کم درآمد خواهد شد اما در دراز مدت منافع زیادی برای رومانیایی‌ها در برخواهد داشت.

اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۶، طی گزارشی رومانی و بلغارستان را به عنوان فاسدترین کشورهای این اتحادیه از نظر فساد اداری معرفی کرد.

رئیس جمهور کنونی رومانی ترایان باسسکو است و کالین پوپسکو-تاریچانو نخست وزیر و رئیس دولت است.

ششم ژوئیه ۲۰۱۲ و به دنبال اختلاف نظر بین دولت چپگرا و رئیس جمهوری، پارلمان با رای اکثریت احزاب چپ، ترایان باسِسکو را از مقام خود تعلیق کرد و خواستار یک همه ‌پرسی برای استیضاح او شد.

این در حالی است که ۳ ماه پیش، حمایت آقای باسسکو از سیاست‌های ریاضت اقتصادی موجب سقوط دولت راستگرایش و تشکیل دولت ائتلافیِ سوسیالیست‌ها و لیبرال‌ها شده بود.

یک هفته بعد، ویکتور پُونتا از حزب چپِ میانه به عنوان نخست وزیر رومانی قسم خورد؛ و از آن زمان، نبرد میان رئیس جمهور و نخست وزیر آشکارا شدت گرفت؛

ویکتور پونتا، توسط اطرافیان و هوادارانش، بارها، رئیس جمهوری را به سوءاستفاده از قدرت، تخلف از حوزه اختیاراتش و دخالت در امور دولت متهم کرد.

افزایش فقر و بیکاری و طرح پیشنهادی ریاضت اقتصادی خشم مردم را برانگیخت، از محبوبیت باسسکو کاست و اعضای اتحادیه اروپا را به توان باسسکو در حفظ آرامش در رومانی بدبین کرد.

اما تریان باسسکو تمام اتهامات را رد کرد. به دنبال این اتهامات در رومانی یک همه ‌پرسی برای برکناری رئیس جمهوری برگزار شد

اما به دلیل عدم مشارکت کافی مردم، به حد نصاب قانونی نرسید و بی‌اعتبار اعلام شد و باسسکو در سمت خود باقی ماند.

اقتصاد رومانی

 

دولت رومانی در دهه ۱۹۷۰ برای ساخت یک پایگاه صنعتی بزرگ و اختصاصی، مبلغ هنگفتی از غرب قرض گرفت. چائوشسکو در دهه ۷۰ اعلام داشت که بدهی ۱۱ میلیارد دلاری کشورش را طی همان دهه پرداخت خواهد کرد.

درپی اتخاذ این سیاست، ریاضت اقتصادی اعمال کرد امری که از یک سو موجبات پرداخت بدهی خارجی شد و از سوی دیگر به کاهش شدید سطح زندگی منجر گردید.

مخالفت رومانی با اصلاحات انجام شد. از زمانی که رژیم چائوشسکو در سال ۱۹۸۹ سقوط کرد، دولت‌های موفق در پی این بودند که نظام اقتصادی بازارهایشان را به سبک غربی بنا کنند.

سرعت بازسازی آهسته بود اما با نزدیکی سال ۱۹۹۴ بنیاد قانونی برای نظام اقتصادی بازار بسیار مناسب بود.

شرکت اکسون موبیل آمریکا و اوام‌وی پتروم اتریش سال ۹۰ خورشیدی اعلام کرده بودند

که پس از حفاری در بلوک نپتون واقع در ۱۷۰ کیلومتری سواحل رومانی و در عمق حدود هزار متری، یک ذخیره گازی که شاید بتوان آن را بزرگ ترین یافته گازی‌شان در دریای سیاه نامید، کشف کرده‌اند.

پیش‌بینی می‌شود برآوردها درباره وجود ۶۰۰ تریلیون مترمکعب گاز فراساحلی در رومانی و اکتشاف‌های جدید گاز در این کشور، رومانی تا سال ۲۰۲۰ به یک صادرکننده خالص گاز تبدیل شود.

پول خرد کشور رومانی معروف به سکه‌های کاغذی، موسوم به بانی چاپ شده در سال ۱۹۱۷ میلادی – چهره فردیناند اول رومانی پادشاه این کشور بر روی پول‌های خرد می‌باشد. هر لئوی رومانی برابر ۱۰۰ بانی است.

دین در رومانی

 

 • دین                       درصد
 • ارتدکس                ۸۶٫۷٪
 • پروتستانتیسم         ۵٫۲٪
 • کاتولیک رومی         ۴٫۷٪
 • کاتولیک یونانی        ۰٫۹٪
 • اسلام                   ۰٫۳٪

 

اقامت رومانی از راه ثبت شرکت
اقامت رومانی از راه ثبت شرکت

مقاله ی ویژه :

ویزای فرانسه

 

فرهنگ مردم رومانی

 

برپایه داده‌های آماری سال ۲۰۱۱ میلادی، جمعیت رومانی در آن سال ۱۹٬۰۴۳٬۷۶۷ نفر بود. این کشور مانند دیگر کشورهای منطقه رشد منفی زادوولد دارد و انتظار می‌رود که طی سال‌های آینده جمعیتش رو به کاهش بگذارد.

در اکتبر ۲۰۱۱ رومانیایی‌تباران ۸۸٫۶ درصد از جمعیت، و مجارها ۶٫۵ درصد و مردم روما (کولیان) ۳٫۲ درصد را تشکیل می‌دادند.

رومانی یک کشور سکولار است و مذهب رسمی دولتی ندارد، اما اکثریت جمعیت آن مسیحی هستند.

در سرشماری سال ۲۰۰۲ میلادی ۸۶٫۷ درصد از مردم رومانی خود را مسیحی ارتدکس معرفی کردند. بیشتر ارتدکس‌های این کشور به کلیسای ارتدکس رومانی تعلق دارند.

زبان رومانیایی

 

زبان رومانیایی (به رومانیایی: limba română، تلفظ: لیمبا رُمنه) یک زبان رومی است که میان ۲۴ تا ۲۸ میلیون گویشور دارد که در اصل از رومانی و مولداوی هستند.

رومانیایی زبان رسمی رومانی، مولداوی و نیز استان خودگردان وویوودینا در صربستان است.

در مولداوی این زبان مولداویایی خوانده می‌شود که همان زبان رسمی رومانی است که اختلاف‌های کوچکی در دستور هجایی دارد. رومانیایی همچنین زبان رسمی یا اداری برخی از انجمن‌ها مانند اتحادیه لاتین و اتحادیه اروپا است.

رومانیایی‌زبان‌ها همچنین از راه کوچ در دیگر کشورها نیز یافت می‌شوند به ویژه در ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، آمریکا، فرانسه، کانادا و آلمان. همچنین در روستای زرگر هم به آبیک که شاخه ای از زبان های رومانی هست سخن می گویند.

اگرچه آگاهی‌های درستی از شمار کوچندگان رومانیایی‌زبان دردست نیست. با این همه برخی منابع دست دوم گزارش از جمعیت بالای سه میلیون رومانیایی‌زبان کوچنده را در اروپا و آمریکای شمالی می‌دهد؛ هرچند سرشماری‌های انجام شده این آمار را درست نمی‌داند.

رومانیایی در جایگاه زبان دوم

 

زبان دوم بسیاری از اقلیت‌های قومی در رومانی و مولداوی است. برپایه سرشماری ۱۹۷۹ در مولداوی نزدیک به چهار درصد از جمعیت، رومانیایی را زبان دوم خود می‌دانستند.

رومانیایی در برخی از سرزمین‌هایی که انجمن‌هایی رومانیایی هستند -مانند صربستان، مجارستان، اوکراین و بلغارستان آموزش داده می‌شود.

بنیاد فرهنگی رومانی(ICR) از ۱۹۹۲ برای آموزگاران زبان رومانیایی در این کشورها دوره‌های تابستانی فراهم می‌نماید.

در برخی از این آموزشگاه‌ها کسانی نیز یافت می‌شوند که رومانیایی زبان مادریشان نیست و آنان در جایگاه زبان دوم به آموختن آن می‌پردازند. به جز اینها در ۳۸ کشور جهان رومانیایی در جایگاه یک زبان بیگانه آموزش داده ‌می‌شود.

رومانی از نظر تقسیم بندی کشوری به چهار ناحیه تقسیم میشود که عبارتند از :

 

 • Transylvania (مرکز تا غرب کشور رومانی شامل صدها شهر و روستا)
 • Moldava (شمال و شمال شرقی رومانی که اکثراً از نژاد مولاوی هستند)
 • Walachia (مرکز رومانی و همچنین شامل پایتخت)
 • Dobregea (شرق رومانی و شامل دو استان ساحلی کنار دریای سیاه)

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کشور رومانی و اقامت اروپا می توانید با کارشناسان گروه کیمیا سپنتا تماس حاصل فرمایید.

اقامت رومانی اقامت رومانی اقامت رومانی اقامت رومانی اقامت رومانی اقامت رومانی اقامت رومانی اقامت رومانی اقامت رومانی اقامت رومانی اقامت رومانی اقامت رومانی اقامت رومانی اقامت رومانی اقامت رومانی اقامت رومانی اقامت رومانی اقامت رومانی اقامت رومانی اقامت رومانی اقامت رومانی اقامت رومانی اقامت رومانی اقامت رومانی اقامت رومانی اقامت رومانی اقامت رومانی 
امتیاز ما
برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید
[تعداد: 0 میانگین: 0]
اشتراک گذاری:

همچنین ممکن است دوست داشته باشید