اقامت در ایتالیا از طریق تحصیل

یکی از روش های مهاجرت به ایتالیا اقامت در ایتالیا از طریق تحصیل می باشد که دارای شرایط گوناگون می باشد. در این مقاله سعی کرده ایم به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم.

در این مقاله بررسی هزینه های تحصیل در ایتالیا ، هزینه های زندگی در ایتالیا ، تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی در ایتالیا ، نحوه ی اقامت تحصیلی ایتالیا اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل خواهیم پرداخت.

شرایط اقامت در ایتالیا از طریق تحصیل

شرایط ویژه ای که بر اقامت در ایتالیا از طریق تحصیلای اقامت در ایتالیا از طریق تحصیل وجود دارد باعث شده تا هر ساله بر متقاضیان دانشگاه های ایتالیا افزوده شود.  این شرایط را می توان به هزینه های پایین این کشور برای تحصیل یا زندگی و یا شرایط راحت پذیرش دانشگاه های آن دانست.

جالب است بدانید که شرایطی وجود دارد که می توانید در هر مقطعی که می خواهید بورسیه این کشور را دریافت کنیدو ب.رسیه کشور ایتالیا شامل هزینه های تحصیل و کمک هزینه هایی برای زندگی می باشند.

برای اقامت در ایتالیا از طریق تحصیل بهتر است تا زبان ایتالیایی را آموزش ببینید. در ایتالیا دانشگاه هایی وحود دارند که به زبان انگلیسی تدریس می کنند اما برای اینکه بتوانید حق انتخاب بیشتری برای انتخاب دانشگاه داشته باشید بهتر است تا زبان این کش.ر را بیاموزید.

مزایای تحصیل در ایتالیا

ایتالیا کشوری است که در قلب اروپا واقع شده است. هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور برخلاف کشور های دیگری مانند انگلیس بسیار پایین تر است.

دانشگاه هایی که در این کشور قرار دارند جزء دانشگاه های معتبر در دنیا می باشند. همچنین مزیت فوق العاده ی آن اختصاص بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خارجی می باشد. تحصیل به زبان های ایتالیایی و خصوصا انگلیسی نیز باعث پذیرفته شدن مدارک شما در دیگر کشور ها می شود.

هزینه های تحصیل در کشور ایتالیا

هزینه های تحصیل در کشور ایتالیا به دو شکل می باشند:

  • دانشگاه های خصوصی
  • دانشگاه های دولتی

دانشگاه های دولتی ایتالیا : متوسط هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی ایتالیا بین ۳۵۰ تا ۱۶۰۰ یورو می باشد. هزینه های مربوط به مقطع دکتری معمولا بسیار پایین و در حدود کمتر از ۱۰۰۰ یورو می باشد.

بورسیه تحصیلی نیز در این کشور بسیار رایج است. دانشجویان مختلف بر اساس موارد مختلفی می توانند بورسیه بگیرند که البته هزینه هایی که طبق این بوریبه ها ارائه می شوند نیز متفاوت هستند.

دانشگاه های خصوصی: در مواردی که نتوانید در آزمون های دانشگاهی ایتالیا موفق شوید می توانید برای دانشگاه های خصوصی آن اقدام نمایید. این دانشگاه ها هزینه ای معادل ۱۲۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ یورو در سال را دارند.

هزینه های زندگی در ایتالیا

برای زندگی در کشور ایتالیا ۲راه دارید: اول اینکه می توانید یک زندگی دانشجویی ساده داشته باشید. خانه هایی که در اطراف شهر قرار دارند هزینه های کمتری دارند. رفت و آمد با وسایل نقلیه عمومی بسیار ارزان تر خواهند بود. راه دوم برای کسانی است که شرایط مالی مناسبی برای زندگی دارند.

برای افراد در دسته ی اول هزینه زندگی می تواند در حدود ۴۰۰تا ۶۰۰ یورو و برای کسانی که به دنبال زندگی راحت تری هستند می تواند در حدود ۱۲۰۰ یورو باشد.

برای شناخت کشور ایتالیا می توانید از محتوای آشنایی با کشور ایتالیا دیدن کنید.

اقامت در ایتالیا از طریق تحصیل

بیشتر بخوانید

اقامت ایتالیا

مراحل اخذ اقامت در ایتالیا از طریق تحصیل

برای اینکه بتوانید ویزای تحصیلی ایتالیا را بدست بیاورید لازم است تا در کلاس های ایتالیایی سفارت این کشور در ایران شرکت کنید و نمره ی لازم را بدست آورید. این کلاس ها در سه ترم ۳۳ جلسه ای برگزار می شوند. لازم است تا شما در تمامی این سه ترم نمره ی لازم را برای قبولی کسب کنید.

مدارک لازم برای اقامت تحصیلی ایتالیا

  • ترجمه شناسنامه به زبان ایتالیایی
  • فرم درخواست ویزای تحصیلی
  • پاسپورت
  • ترجمه مدارک تحصیلی
  • گردش حساب بانکی
  • مدرک زبان
  • نامه پذیرش تحصیلی
  • مبلغ ۵۰ یورو جهت مصاحبه در سفارت

ترجمه مدارک تحصیلی بستگی به سابقه ی تحصیلی شما دارد.  برای هر مقطعی که می خواهید درخواست دهید لازم است تا مدارک مقاطع قبلی خود را ترجمه کنید. توجه داشته باشید که تمامی این مدارک باید تایید شده باشند.

شرایط سنی اخذ  اقامت در ایتالیا از طریق تحصیل

کشور ایتالیا برای صدور ویزای تحصیلی شرایط سرسختانه ای ندارد. این کشور فقط برای بعضی از مقاطع یک سری از محدودیت ها دارد که بیشتر در زمینه هماهنگ بودن سن درخواست کننده با مقطعی که درخواست داده است می باشد. برای مثال فردی که برای مقطع کارشناسی اقدام می کند سن آن نباید از ۳۵ سال بیشتر باشد.

انواع بورسیه تحصیلی در کشور ایتالیا

کشور ایتالیا دو نوع بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خارجی خود دارد. این بورسیه ها بستگی به شایستگی فرد و امتیاز های آن در آزمون های مربوطه می باشد.

باید توجه داشته باشید که بورسیه های متفاوتی وجود دارند که بر اساس نیاز شما و هزینه های تحصیلی به شما اعطا می گردد.

اقامت در ایتالیا از طریق تحصیل

اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل

افراد بسیاری که برای تحصیل به ایتالیا مهاجرت می کنند نگرانی های دارند که پس از اتمام تحصیل می توانند در ایتالیا بمانند یا باید بلافاصله این کشور را ترک کنند؟

دانستن این نکته ضروری است که شما یک روز هم بیشتر از ویزای تحصیلی خود نمی توانید در ایتالیا بمانید. راه هایی وجود دارند که می توانید از طریق آنها ویزای خود را تمدید کنید.

اقامت در ایتالیا از طریق کار

دانشجویان خارجی که در ایتالیا تحصیل میکنند می توانند برای کمک مخارج خود کار کند. اما باید بدانید که شرایط و رقابت برای کار بسیار شدید می باشد.

معمولا پیشنهاد می شود افراد پس از پایان تحصیل با پرداخت مالیات کشور ایتالیا پس از مدت ۴ سال اقامت این کشور را دریافت نمایند.

کشور ایتالیا در حال حاظر در رکودی بی سابقه قرار دارد که باعث بیکاری بسیاری از افراد شده است. صنایع بسیاری در ایتالیا وجود دارند که بحران های اقتصادی اثر چندانی بر آنها نزاشته است. برای جستجوی کار می توانید در مراکز کاری  خود ثبت نام کنید.

اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

اگر بعد از اتمام تحصیل خود به دنبال اقامت در ایتالیا بودید ازدواج می تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد. پس از اینکه در این کشور با فردی که تابعیت ایتالیا را دارد ازدواج کردید به مدت ۲ سال به شما اقامت داده می شود. البته باید تمامی شرایط زوج بودن را رعایت نمایید.

پس از ۲ سال می توانید برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید. البته در تمام این دو سال از حقوق یک شهروند ایتالیایی برخوردار هستید.

اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت

همانگونه که گفت شد شرایط کار در کشور ایتالیا بسیار دشوار است. یکی از روش هایی که می تواند مسیر اخذ ویزای ایتالیا را برای شما ساده نماید ثبت شرکت در کشور ایتالیا می باشد.

شما می توانید با سرمایه گذاری در این کشور و ثبت یک شرکت اقامت موقت این کشور را دریافت کنید و پس از ۵ سال می توانید برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید. اگر می خواهید برای خانواده ی خود نیز اقامت این کشور را بگیرید می توانید از طریق ثبت شرکت اقدام نمایید.

شما می توانید برای بررسی روش های ثبت شرکت در ایتالیا به مقاله ای با همین عنوان در سایت ما مراجعه کنید.

ثبت شرکت در ایتالیا به شما این امکان را می دهد که برای خانواده ی درجه یک خود نیز اقامت ایتالیا را دریافت نمایید. فقط باید توجه داشته باشید که بتوانید هزینه های لازم برای حقوق ، سرمایه گذاری و پرداخت مالیات را تهیه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت در ایتالیا از طریق تحصیل می توانید از دیگر مطالب سایت ما دیدن کنید و یا با شماره های تماس ما یا کارشناسان کیمیا سپنتا ارتباط برقرار کنید.

شما می توانید از وبسایت studyinitaly.it هم برای آشنایی با مراکز علمی و دانشگاه های ایتالیا دیدن نمایید.

اقامت در ایتالیا از طریق تحصیل

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.