اقامت تمکن مالی

اقامت تمکن مالی

بسیاری از افراد برای فراهم آوردن امکان زندگی بهتر، به کشورهای پیشرفته مهاجرت کنند. اما همان طور که می دانید، برای مهاجرت کردن می بایست شرایط خاصی برقرار باشد که یکی از آن ها اقامت تمکن مالی است. درواقع برخی از افراد که دارای تمکن مالی باشند، می توانند اقامت دائم در کشورهای مختلف به خصوص کشورهای اروپایی را دریافت نمایند. شرکت موفق کیمیا سپنتا در زمینه مهاجرت فعال است که می تواند شما را در این رابطه راهنمایی کند. این شرکت تاکنونه توانسته است به متقاضیان برای دریافت ویزا و اقامت در کشورهای مختلف یاری رساند. چنانچه قصد مهاجرت دارید، با ما در این مطلب همراه باشید تا با شرایط اقامت تمکن مالی آشنا شوید.

همان طور که می دانید، یکی از روش های مهاجرت و دریافت اقامت، تمکن مالی است. درواقع می توانیم اقامت تمکن مالی را سریع ترین روش برای دریافت اقامت به خصوص در اروپا بنامیم. همان طور که از عنوان این نوع از اقامت پیدا است، استفاده از اقامت تمکن مالی برای افرادی کارآمد است که تمکن مالی خوبی داشته باشند و از نظر مالی به گونه ای باشند که بتوانند خود را به راحتی حمایت کنند.

صادقانه باید بگوییم که در بسیاری از کشورها بحران کار وجود دارد و دولت ها چندان تمایلی به ورود نیروی کار جدید از اتباع خارجی ندارند، به همین دلیل است که از اقامت تمکن مالی افراد استقبال بیشتری خواهد شد تا کسانی که به دنبال استفاده از موقعیت های شغلی هستند.

در این روش شما باید دولت و اداره مهاجرت را مجاب کنید که خود و خانواده شما، به اندازه ای تمکن ملی دارید که می توانید زندگی خود را اداره نمایید و از طرفی قصد مشغول شدن به شغلی در این کشور را نخواهید داشت. در واقع این منبع مالی شما است که برای شما کار کرده و می تواند هزینه های زندگی شما را پرداخت کند.

اگر بخواهیم واضح تر بگوییم، اقامت تمکن مالی اقامتی است که شما بدون نیاز به کار کردن در کشور مقصد، درآمد دارید. به همین دلیل است که گردش حساب مالی شما و اسناد مالکیتی که دارید، می تواند در دریافت این نوع از اقامت به شما کمک شایانی نماید. همچنین لازم به ذکر است که افرادی که نسبت به اقامت تمکن مالی اقدام می نمایند، می توانند برای همسر و فرزندان تحت تکلف خود نیز اقامت دریافت نمایند.

چه مدارکی برای کسب اقامت تمکن مالی در اروپا لازم است؟

 • شناسنامه و پاسپورت
 • عکس پرسنلی
 • پرینت سه ماه گردش حساب بانگی
 • اسناد شغلی
 • ارائه مدرک مبنی بر عدم سوء پیشینه
 • ارائه مدرک از تمکن مالی
 • ارائه مدرک از محل سکونت رسمی متقاضی
 • سوابق سفر متقاضی به کشورهای عضو شینگن

چرا دریافت اقامت از طریق تمکن مالی بهترین روش برای مهاجرت است؟

همان طور که گفته شد، روش های مختلفی برای دریافت اقامت و یا مهاجرت به کشورهای مختلف وجود دارد؛ اما بهترین روش را می توانیم اقامت از طریق تمکن مالی بنامیم. چرا که با اخد این نوع از اقامت، شما در بیشتر کشورها، نیاز به حضور دائمی در آن کشور را نخواهید داشت و از طرفی می توانیم این روش را سریع ترین روش اخذ اقامت بنامیم.

از سوی دیگر شما در این روش هیچ نیازی به سرمایه گذاری در کشورهای عضو اتحادیه اروپا نخواهید داشت و از پرداخت مالیات معاف هستید. عدم نیاز به ارائه مدرک زمان، سهولت در تمدید اقامت و یا تبدیل آن به اقامت دائم در آن کشور، دریافت آسان ویزا و امکان تردد آسان در کشورهای حزه شینگن و کشورهای آمریکا و کانادا و همچنین استفاده از بیمه های معتبر درمانی از جمله مزایای این روش اقامتی است.

اقامت تمکن مالی یونان

یکی از کشورهای محبوب برای کسب اقامت تمکن مالی یونان است. شما در این کشور می توانید ظرف مدت چهار ماه، کارت اقامت دائم دو ساله دریافت نمایید. پس از گذشت این مدت زمان موقت دو ساله، اقامت شما سه سال تمدید خواهد شد و به همین صورت ادامه میابد. با کسب این اقامت شما می توانید به راحتی ویزا کشورهای دیگر مانند انگلیس، کانادا و آمریکا را دریافت نمایید. همچنین خوب است بدانید که با دریافت اقامت تمکن مالی یونان، شما می توانید به سرعت ویزای شینگن دریافت نمایید. این اقامت محدودیت سنی ندارد و تنها دو ماه نیم زمان برای انجام فرایند دریافت اقامت زمان لازم خواهد بود.

مدارک لازم

ارائه مدت تمکن مالی برای مدت دست کم 24 ماه

ارائه مدرک حاکی از درآمد ماهیانه دو هزار یورو (برای همسر متقاضی میزان درآمد باید 400 یورو باشد و برای هر فرزند 300 یورو اضافه خواهد شد)

اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

یکی دیگر از کشورهایی که می توانید در آن از طریق تمکن مالی اقامت دریافت نمایید، فرانسه است. از آنجایی که با اخذ اقامت فرانسه افراد می توانند به راحتی وارد کشورهای حوزه شینگن شوند، لذا افراد زیادی نسبت به دریافت اقامت این کشور اقدام می نمایند. خوب است بدانید که سال ها است دولت این کشور، روند آسانی را برای مهاجرت فراهم نموده است که یکی از آن ها، عدم نیاز به حضور دائم در فرانسه است که این خود محبوبیت این کشور را برای دریافت اقامت بیشتر کرده است.

برای سرپرست خانواده و همسر او، در ابتدا امر یک سال اعتبار اقامت صادر می شود، این در حالی است که اعتبار مدت زمان اقامت برای فرزندان زیر 18 سال، به مدت 5 سال خواهد بود. همچنین لازم به ذکر است که بعد از گذشت 5 سال، والدین نیز می توانند اقامت 5 ساله و یا دائم اتحادیه اروپا را دریافت نمایند. جالب اینجا است که پس از گذشت این 5 سال، امکان دریافت پاسپورت نیز فراهم خواهد بود.

شما برای دریافت اقامت تمکن مالی در فرانسه، می بایست دست کم 36 هزار یورو در حساب بانکی خود داشته باشید. ضمنا برای اثبات آنکه به کار کردن در کشور مقصد نیازی به کار کردن ندارید، می بایست مدارکی دال بر درآمد ثابت ماهیانه سه هزار یورو برای سرپرست خانواده را ارائه دهید.

اقامت تمکن مالی

برای اثبات میزان درآمد خود، می توانید از این طریق عمل نمایید:

 • ارائه مدرک مبنی بر سود سپرده بانکی
 • ارائه مدرک حقوق بازنشستگی
 • ارائه مدرک از اجاره املاک سنددار
 • ارائه مدرک از سود سهام های بورسی
 •  

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

اسپانیا نیز از جمله کشورهایی است که شما می توانید با تمکن مالی، اقامت دریافت نمایید. با کسب اقامت از این طریق می توانید بدون محدودیت به کشورهای حوزه شینگن سفر کنید، از پرداخت مالیات سالانه معاف هستید، فرزندان شما می توانند از امکان تحصیل رایگان بهره مند می شوند، می توانید پس از 5 سال زندگی در اسپانیا اقامت در این کشور و پس از 10 سال اقامت تابعیت اسپانیا را دریافت کنید. برای کسب اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی سرپرست خانواده می بایست درآمد ماهیانه 2500 یورو داشته باشد، درآمد هر ماه همسر وی باید 1000 یورو باشد و به ازای هر فرزند 500 یورو یه درآمد ماهیانه سرپرست باید اضافه شود. همچنین نداشتن سابقه کیفری از جمله الزامات کسب اقامت در این کشور است.

سخن پایانی

علاوه بر کشورهای مذکور شما می توانید از این طریق نسبت به دریافت اقامت اتریش، سوئیس، ایتالیا، پرتغال، مالتا و … اقدام نمایید. برای سهولت در انجام و پیش برد این فرایند، می توانید از شرکت کیمیا سپنتا که تجربه های موفقی در این زمینه دارد، مشاوره و کمک بگیرید.

امتیاز ما
برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید
[تعداد: 0 میانگین: 0]