اقامت تحصیلی اندورا

اقامت تحصیلی اندورا

اقامت تحصیلی اندورا شاید یکی از آخرین گزینه های متقاضیان باشد. این کشور کوچه اما مزایایی دارد که می تواند نظر شما را در این باره تغییر دهد.

کشور اندورا کشوری است که بین فرانسه و اسپانیا قراره گرفته که این موضوع خود عاملی است برای اینکه به اهمیت این کشور پی ببرید. داشتن امنیت بالا به دلیل قرار گیری در میان دو کشور که از قدرت های جهان به شمار می رود و همچنین دارا بودن وضعیت مطلوب اقتصادی تز جمله مزیت های این کشور می باشد.

اندورا کشوری صلح طلب محسوب می شود که در قلب اروپا قرار گرفته است. عضویت در شینگن شاید یکی از مهم ترین دلایل علاقه ی شما به تحصیل در اندورا می باشد.

در ادامه به بررسی شرایط، مدارک و به طور کلی پروسه ی اقامت تحصیلی اندورا خواهیم پرداخت.

اقامت تحصیلی اندورا

بیشتر بخوانید:
پاسپورت اندورا

تحصیل در اندورا

در مقاله ی مربوط به پاسپورت اندورا تقریبا به معرفی این کشور پرداختم. این کشور را از لحاظ موقعیت مکانی بررسی کرده و گفته شد که مردم این کشور به دو زبان فرانسوی و اسپانیایی صحبت می کنند.

سیستم آموزشی این کشور نیز همانند دیگر بخش های آن دارای سه سیستم به زبان های اندورایی، فرانسوی و اسپانیایی می باشد. هر یک از این سیستم های آموزشی مزایا و معایبی دارند که برای مهاجرت لازم است تا بدانید. در ادامه به بررسی سیستم های آموزشی این کشور خواهیم پرداخت.

تحصیل در اندورا به زبان اندورایی

تعداد زیادی از کسانی که متولد و بزرگ شده ی کشور اندورا هستند تمایل دارند که با سیستم اندورایی تحصیل کنند. سیستم این مدارس اغلب به دلیل به روز بودن و تعییراتی که در سال های اخیر در آن بوجود آمده است اغلب برای دانش آموزان بومی این کشور جذاب تر بوده و تقاضا به سمت تحصیل در این مدارس می باشد.

تحصیل در اندورا به زبان فرانسوی

سیستم آموزشی فرانسوی به دلیل دارا بودن آموزش های اصولی و قدمتی که کشور فرانسه در آموزش دارد در این کشور بسیار محبوب می باشد. آموزش در این مدارس به زبان فرانسوی بوده ولی دانش آموزان اغلب آموزش هایی در زمینه زبان های اسپانیایی نیز میبینند.

در سیستم آموزش فرانسوی هنر و ادبیات فرانسوی از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند.

تحصیل در اندورا به زبان اسپانیایی

زبان اسپانیایی زبانی محبوب در کشور اندورا می باشد. سالانه مهاجران زیادی از اسپانیا به اندورا مهاجرت می کنند که این خود دلیلی شد برای اینکه مدارسی با زبان اسپانیایی در این کشور ایجاد شوند.

همانند مدارس فرانسوی زبان فرانسوی در مدارس اسپانیایی تدریس می شوند تا دانش آموزان مشکلی برای زندگی در این کشور نداشته باشند.

اقامت تحصیلی اندورا

ویزای تحصیلی اندورا

اندورا مانند دیگر کشور ها، ویزایی مخصوص برای کسانی دارد که به قصد تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند. دریافت و تمدید این ویزا به مواردی بستگی دارد که به آن ها اشاره خواهیم کرد.

توجه داشته باشید که این ویزا می تواند به دریافت اقامت اندورا منتهی شود اما صرفا بهترین راه برای دریافت اقامت و پاسپورت این کشور نمی باشد.

اخذ ویزای تحصیلی اندورا

در ابتدا لازم است تا بررسی کنیم که شما برای چه مقطعی می خواهید برای تحصیل به این کشور مهاجرت کنید. شرایط پذیرش در هر مقطع تحصیلی متفاوت بوده و ازم است تا شرایط شما توسط یه وکیل مهاجرت به درستی بررسی شود.

تحصیل در مقاطع ابتدایی تا دبیرستان در این کشور تنها با حضور والدین امکان پذیر است که در این مورد لازم است تا ابتدا اقامت والدین اخذ شود و سپس برای تحصیل فرزندان اقدام کنیم.

تحصیل در مقاطع دانشگاهی و دکترا

این کشور برای دانشجویان شرایط مشابهی با دیگر کشور ها دارد. در ابتدا باید این نکته را بیان کنیم که کشور اندورا به دلیل داشتن شرایط فوق العاده تحصیلی توانسته تا مدارک معتبری را به دانشجویان ارائه دهد.

مدارک این دانشگاه ها اغلب برای کشور های دیگر مورد تایید بوده و در صورتی که بخواهید می توانید برای ادامه تحصیل به دیگر کشور ها مانند فرانسه و اسپانیا مهاجرت کنید.

مدارک اخذ ویزای تحصیلی اندورا

 • آخرین مدرک تحصیلی
 • عکس
 • گذرنامه
 • اقامت
 • مدارک شناسایی
 • پر کردن فرم های مربوطه

اقامت تحصیلی اندورا

مزایای تحصیل در اندورا

اندورا کشوری مدرن و پیشرفته محسوب می شود که تحصیل در این کشور از مزایای بسیاری برخوردار است. در این بخش قضد داریم به بررسی این مزایا بپردازیم. این مزایا عبارتند از:

 • خدمات بهداشت و درمانی
 • امنیت بالای این کشور
 • روابط مناسب اندورا با دیگر کشور ها
 • سطح ایمنی بالا
 • مدرک تحصیلی معتبر
 • هزینه زندگی مناسب
 • امکان تحصیل به سه زبان انگلیسی، اسپانیایی و فرانسوی

معایب تحصیل در اندورا

کشور اندورا کشوری است کوچک در قلب اروپا که این خود دلیلی می تواند باشد برای اینکه افراد را از مهاجرت منصرف کند. تعداد دانشگاه های اندورا محدود بوده و این حق انتخاب زیادی را به شما نمی دهد.

برای تحصیل در این کشور باید حتما زبان محلی این کشور را یادبگیرید و مانند دیگر کشور ها آزادی زیادی برای زبانی که استفاده می کنید وجود ندارد.

سیستم حمل و نقل این کشور نیز ضعف هایی نیز دارد. برای مثال فرودگاه های این کشور پرواز های زیادی را میزبانی نمیکند. همچنین تعداد ایرانی های این کشور بسیار محدود است که طبیعتا برای افراد زیادی می تواند این مسئله مهم باشد.

دریافت اقامت اندورا از طریق تحصیل

نکته ای که شاید برای همه افرادی که مهاجرت می کنند مهم باشد این است که آیا پس از تحصیل امکان اقامت در کشور مقصد وجود دارد یا نه.

این کشور به دلیل جمعیت کمی که دارد از مهاجرانی با شرایط خوب استقبال می کند. این کشور برای دانشجویانی که تحصیل خود را در این کشور به اتمام برسانند شرایط فوق العاده ای در نظر گرفته است.

شما پس از تحصیل و اتمام تحصیل خود یک مهلت یک ساله دارید. در این مدت می توانید به دنبال شغل مناسب خود بگردید. البته باید توجه کنید که برای تمامی متخصصان تقاضا وجود ندارد.

در طول مدت این یک سال در صورتی که شغلی را پیدا کنید یک اقامت یک ساله به شما داده می شود که دو بار و هر بار به مدت دوسال تمدید می شود. پس از این پنج سال می توانید برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

سخن آخر

اقامت تحصیلی شاید بهترین راه نباشد اما یکی از راه های دریافت اقامت اندورا و اجازه ی زندگی در یکی از کشور های عضو اتحادیه شینگن می باشد. برای بررسی دقیق تر و دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان گروه حقوقی کیمیا سپنتا در ارتباط باشید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.