اقامت اروپا

اقامت اروپا

برای مهاجرت کردن به اهداف مختلف و به کشور های مختلف شما باید ابتدا بتوانید اقامت کشور مورد نظر خود را به دست بیاورید  روش های گوناگونی برای اخذ اقامت موجود می باشد اما شما باید قبل از آن به جایی که می خواهید به آن مهاجرت کنید بیندیشید و تمامی جوانب را مورد بررسی قرار بدهید . در این بخش ما می توانیم با قرار دادن اطلاعاتی به شما در انتخاب یک مقصد خوب کمک کنیم . طبق نظر سنجی ها و منابع معتبر امروزه یکی از قاره هایی که می تواند میزبانی خوبی از مهاجران به عمل بیاورد قاره اروپا است این قاره که از حدود نیم قرن اخیر مورد پیشرفت و تحولات عظیمی قرار گرفته است با روش های مختلفی به مهاجران اقامت می دهد شما برای کسب اقامت قاره اروپا کار آسان تری نسبت به قاره های دیگر و کشور های دیگر دارید .

کشور های اروپایی توانسته اند با تلاش های زیادی علاقه مندان زیادی را به سمت خودشان جذب کنند امروزه از سراسر جهان جمعیت کثیری برای دریافت اقامت اروپا اقدام می کنند که یکی از مهم ترین دلایل آن وجود رفاه و امکانات مناسب و با کیفیت برای زندگی و تحصیل می باشد که در بخش های بعدی با آن ها بیشتر آشنا می شوید .

چرا اروپا را برای مهاجرت انتخاب کنیم ؟

قاره اروپا در رشد اقتصادی و امکانات جهش های بسیار زیادی داشته است و کشور هایی که حدود سی سال پیش جزو فقیرترین ها بوده اند امروزه جزو کشور های مطرح در سطح جهان می باشند . قاره اروپا که به قاره سبز نیز مشهور است در ابتدا دارای آب و هوای مطلوبی و مناظر گردشگری چشم گیری است که باعث جذب مهاجران می شود و در ادامه کشور های قدرتمندی که در این قاره وجود دارند توانسته اند سطح اقتصادی قاره اروپا را بسیار بالا ببرند و در نتیجه مردم اروپا برای هزینه های پیش پا افتاده و کوچک زندگی خود به هیچ وجه نگران نیستند و به خوبی و با خیال راحت می توانند به رشد خودشان و در نهایت کشور خودشان بیندیشند . مورد دیگر اهمیت اروپا امکانات و مراکز علمی معتبر در این قاره است که دانشمندان زیادی را از کل جهان به سمت خودش جذب کرده است .  یکی دیگر از مهمترین مزایای دریافت اقامت اروپا این است که شما پس از دریافت اقامت اروپا و وارد شدن به این قاره می توانید بدون دریافت ویزای کشور های دیگر وارد خاک آن ها بشوید زیرا شما دارای اقامت اروپا هستید و می توانید هر کشوری را که می خواهید برای سفر انتخاب کنید البته کشور هایی که جزو اتحادیه اروپا می باشند زیرا یکی از بند های این اتحادیه سفرکردن بدون ویزا در کشور های جزو اتحادیه است .

انواع روش مهاجرت و اخذ اقامت اروپا :

برای گرفتن اقامت شما باید ابتدا بتوانید زبان رسمی مردم آن کشور و یا حداقل زبان انگلیسی را صحبت کنید و در بعضی موارد مدرک قبولی آزمون ایتلس نیز مورد نیاز می شود برای مهاجرت حدود 6 الی 7 روش موجود است که می توانید از طریق آن ها برای کسب اقامت اقدام نمائید . این راه ها عبارتند از :

اخذ اقامت تحصیلی

اقامت کاری

دریافت اقامت از راه ازدواج

اقامت برای سرمایه گذاری

اقامت برای پناهنده شدن

در بین تمامی این ورش ها دو راه ویزای کاری و تحصیلی به صورت کلی از بقیه کم هزینه تر است زیرا در بعضی از این کشور ها هزینه تحصیل رایگان می باشد و شما می توانید با هزینه کم تری در مقایسه با روش های دیگر اقامت خودتان و یا خانواده تان را کسب نمائید .

دریافت اقامت از راه تحصیل:

در کشور ما بسیاری از جوان های نابغه موجود است که به دلیل امکانات ناکافی نمی توانند به طوری که باید به رشد خودشان ادامه بدهند به همین علت نیز برای اخذ اقامت به کشور های اروپایی اقدام می کنند . در بیشتر این کشور ها هزینه برای تحصیل به طور رایگان می باشد و این مسئله حتی در کشور هایی که جزو اتحادیه نیز نیستند هم دیده می شود . برای کسب اقامت تحصیلی شما باید بتوانید به زبان مورد نظر آن ها صحبت کنید به طور مثال کشور آلمان  شما باید حداقل مدرک b2 زبان آلمانی را دشاته باشید اما در بعضی کشور ها شما با داشتند مدرک زبان انگلیسی هم می توانید اخذ اقامت نمائید . کشور هایی که شرایط بهتری برای اقامت تحصیلی دارند معمولا کشور هایی مانند نروژ .آلمان .اتریش و یا فرانسه هستند .

کسب اقامت از طریق خریدن املاک :

شما می توانید از راه خرید یک ملک در کشور های اروپایی اقامت آن ها را به دست بیاورید البته توصیه می شود حتما قبل از آن با یک وکیل و مشاوره خوب مشورت نمائید تا در آینده به مشکل برنخورید و ملک مورد نظر شما در اروپا بتواند رشد قیمت داشته باشد . البته نکته قابل توجه این است که تمامی کشور های اروپایی از طریق خرید ملک به شما اقامت نمی دهند به جز تعداد اندکی که بهترین آن ها کشور هایی مانند اسپانیا و پرتقال می باشند .

اقامت به اروپا از راه ازدواج:

برای دریافت اقامت اروپا شما باید با یک فرد اروپایی ازدواج و یا نامزد کنید که البته آن شخص بتواند از نظر مالی شما را تامین کند همچنین تابعیت یک کشور اروپایی را داشته باشد و از لحاظ امنیتی مورد نظر و مشکل ساز نباشد برای کشور خودش .

شما پس از گذراندن این مرحله یک اقامت دوساله دریافت می کنید و پس از این دو سال اگر همچنان به زندگی خود ادامه دادید و جدا نشدید می توانید برای کسب اقامت دائم اقدام نمائید . اگر شما در این مدت از همسر خودتان جدا شوید این اقمت دیگر تمدید نخواهد شد . ازدواج کردن یکی دیگر از راه های مهاجرت است که هزینه کمی را به دنبال دارد .

مهاجرت به اروپا به روش سرمایه گذاری :

این  راه یکی از پر هزینه ترین روش ها برای اقامت اروپا است که معمولا افراد سرمایه دار و ثروتمند برای این اقامت اقدام می کنند .

 

 

 1. چه راه هایی برای دریافت اقامت اروپا وجود دارد؟ هنگام مهاجرت به اروپا در چه کشور هایی می توان زندگی کرد؟ اجازه ی کار در چه کشور هایی به مهاجران داده می شود؟ منطقه شینگن شامل کدام کشور ها می باشد؟این ها تعداد کمی از سوالاتی است که می خواهیم در این مقاله بررسی کنیم. خواندن این مقاله تنها ۶ دقیقه از وقت شما را به خود اختصاص خواهد داد. توجه داشته باشید که این ۶ دقیقه می تواند کمک بسیار یزرگی برای باقی دقایق عمر شما باشد.

   

  قاره اروپا یکی از بهترین مکان هایی است که می توانید برای زندگی خود انتخاب کنید. در طی سالیان گذشته همواره مشاهده شده که کشور هایی که در این قاره قرار دارند همواره در مسیر پیشرفت قرار داشته اند.

  در صورتی که فردی اقامت یکی از کشور های عضو شینگن را داشته باشد می تواند  به تمامی کشور های عضو شینگن سفر کند ، کار کند و زندگی کند. شرایط هر کدام یک از کشور های عضو اتحادیه شینگن متفاوت است ولی قوانین کلی آن ها یکسان است که در این مقاله به بررسی آنها می پردازیم.

  برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت اروپا می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.
  شماره های تماس :

  ۰۹۱۲۴۶۶۷۴۸۴۰۲۱۲۲۱۸۰۵۵۱ 

  اقامت اروپا

  بیشتر بخوانید :
  اقامت اسلوونی

  روش های اخذ اقامت اروپا

  • اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت
  • اقامت اروپا از طریق تمکن مالی
  • اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری
  • اقامت اروپا از طریق ازدواج
  • اقامت اروپا از طریق تحصیل
  • اقامت اروپا از طریق کار

  در ادامه سعی خواهیم کرد تمامی این روش ها را بررسی کنیم. اما ابتدا لازم است با هم مرور کنیم که اصلا به چه دلیل اروپا می تواند مقصد خوبی برای شما باشد؟ اصلا چرا شما باید هزینه و وقت خود را برای زندگی در کشورهای عضو شینگن صرف کنید؟

  مزایای اقامت اروپا

  • سفر به بیش از ۲۸ کشور عضو شینگن بدون نیاز به ویزا
  • تحصیل رایگان و امکان راه اندازی کسب و کار در کشور های اروپایی
  • امکان سرمایه گذاری در اروپا از قبیل خرید ملک و خودرو
  • کشور های اروپایی اغلب برای رفت و آمد از ایران بسیار مناسب تر هستند
  • در صورت داشتن اقامت یکی از کشور های اروپایی می توانید برای اقامت در دیگر کشور ها نیز اقدام نمایید
  • پس از دریافت کارت شهروندی خود راحت تر می توانید برای ویزای آمریکا و با کانادا اقدام نمایید
  • اجازه دارید پس از دریافت اقامت خود برای دوستان و یا آشنایانتان دعوتنامه ارسال کنید
  • فرزندان شما می توانند در سراسر اروپا تحصیل نمایند
  • استفاده از مزایای شهروندی مانند بیمه درمانی رایگان
  • امکان دریافت اقامت برای اعضای خانواده

  نکته ی مهم : اخذ اقامت اروپا بسیار راحت تر از آمریکا و کانادا می باشد.

  اقامت اروپا

  بیشتر بخوانید :
  اقامت ایتالیا

  اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت

  می توانیم این روش را بهترین و مطمئن ترین روش برای برای دریافت اقامت اروپا بدانیم.

  پروسه ی ثبت شرکت در اروپا و دریافت کارت اقامت بسیار سریع می باشد. از دیگر ویژگی های این روش این است که برای اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت شرط حضور وجود ندارد. بنابراین شما می توانید تمامی کار های خود را به وکلای حقوقی واگذار کنید.

  یکی از دلایلی که ما این روش را به شما عزیزان پیشنهاد می دهیم این است که از این طریق می توانید برای همسر خود و فرزندان زیر ۱۸ سال خود نیز اقامت اروپا را دریافت کنید.

  با ثبت شرکت در یکی از کشور های عضو شینگن شما و خانواده شما قادر خواهید بود تا در هر کدام از کشور های عضو شینگن که علاقه دارید تحصیل نمایید و یا مشغول به کار شوید.

  شرایط ثبت شرکت در اروپا به استثناء کشور هایی مانند آلمان و هلند اصلا سخت و پیچیده نیست. در این کشور ها هم شرایط آنقدر پیچیده نیست که نتوانید ثبت شرکت را انجام دهید.

  پس از انجام کار های ثبت شرکت شما توسط کارشناسان حقوقی شما کارت اقامت موقت خود را دریافت می کنید که این کارت به مدت دو سال اعتبار دارد. پس از پایان اعتبار کارت تمدید به مدت یکسال تمدید می شود.

  این کار ادامه دارد تا زمانی که  ۵ سال از دریافت کارت اقامت موقت شما بگذرد. بعد از۵ سال به شما کارت اقامت دائم داده می شود.

  نکته ی مهم : دریافت کارت اقامت موقت در روش اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت تنها ۴ ماه طول خواهد کشید.

  شرایط تمدید اقامت در روش اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت

  • پرداخت مالیات و فعالیت رسمی شرکت
  • عدم ارتکاب جرم منجر به محکومیت
  • حضور در کشور های عضو شینگن به مدت ۶ ماه در سال

  توجه : شرط حضور برای کشور هایی مانند اسلوونی اجباری نیست

  برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت اروپا می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.
  شماره های تماس :

  ۰۹۱۲۴۶۶۷۴۸۴۰۲۱۲۲۱۸۰۵۵۱ 

  اقامت کاری اروپا

  بحث ویزای کاری بسیار پیچیده است که ما سعی خواهیم کرد به صورت خلاصه آن را بررسی کنیم.

  به طور کلی دو نوع ویزای کاری در اروپا وجود دارد :

  1. ویزای جستجوی کار ( Job Seeker )
  2. نیروی متخصص ( Blue Card )

  برای ویزای جستجوی کار لازم است تا شما شرایط زیر را داشته باشید:

  • تحصیلات
  • سابقه ی کاری
  • سن مناسب
  • مدرک زبان

  در این روش یک ویزای موقت به اعتبار ۶ ماه به شما داده می شود که شما می توانید در کشوری که می خواهید به دنبال شغل مناسب خود بگردید. پس از پیدا کردن شغل مناسب به شما اقامت داده می شود. پس از اقامت موقت به شما بلو کارت تعلق خواهد گرفت.

  اقامت اروپا از طریق خرید ملک

  از جمله راحت ترین روش ها برای دریافت اقامت اروپا خربد ملک می باشد. کشور هایی مانند یونان شرایط خیلی خوبی را برای کسانی که در زمینه ملک در این کشور ها سرمایه گذاری می کنند فراهم می کند.

  حداقل مبلغ خرید ملک در اروپا ۳۵۰ هزار یورو می باشد. کشور هایی مانند اسپانیا و پرتغال نیز شرایط خوبی برای افراد سرمایه گذار فراهم می کنند که در کوتاه مدت تبدیل به اقامت دائم خواهد شد.

  اقامت اروپا

  بیشتر بخوانید :
  اقامت یونان

  اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

  برای این روش لازم است تا ابتدا شما در کشور خود شرایط مالی خیلی خوبی داشته باشید. برای این کار هم پرینت حساب بانکی شما و همچنین املاک و درآمد ماهیانه شما نیز بررسی می شود. حداقل به ۴۰۰۰ یور در سال برای دریافت اقامت از طریق تمکن مالی احتیاج خواهید داشت.

  این درآمد از چهار راه می تواند ثابت شود:

  • سود سپرده بانکی
  • حقوق بازنشستگی
  • سهام شرکت بورسی
  • اجاره نامه ملک

  شرایط  متقاضیان اخذ اقامت از طریق تمکن مالی

  • معادل ۱۵۰ هزار یورو دارایی در ایران
  • داشتن سند ملکی در ایران ( تعداد بیشتر = شانس بیشتر )
  • درآمد ماهیانه فرد در ایران باید بین ۳هزار یورو تا ۵ هزار یورو باشد
  • گردش حساب بانکی فرد باید معادل ۱۵۰ هزار یورو باشد

  تمکن مالی راهی غیر مناسب برای اقامت در اروپا

  اما باید توجه داشته باشید که این روش توسط کارشناسان ما توصیه نمی شود. در ادامه به بیان مواردی خواهیم پرداخت که نشان می دهد چرا این روش را برای شما مناسب نمی دانیم.

  اولین مورد اینکه در این روش به شما اجازه ی کار داده نمی شود. این قانون به این دلیل تصویب شده که با توجه به مدارکی که شما ارائه می کنید شما جزء اقشار مرفه جامعه شناخته خواهید شد.

  مورد دوم اینکه در این روش برای شما اقامت دائم داده نمی شود. و شما باید هر ساله با مدارک مالی خود اقامت خودتان را تمدید نمایید.

  سومین مورد هم این است که از برخی از حقوق شهروندی در اروپا برخوردار نخواهید بود. حقوقی مانند حق تحصیل رایگان از جمله ی این موارد می باشد.

   اقامت اروپا از طریق ازدواج

  روشی بسیار سخت برای دریافت اقامت می باشد. در این روش لازم است تا قبل از اقدام به مدت زیادی با طرف مقابل خود در ارتباط باشید. توجه داشته باشید که برای دریافت اقامت لازم است تا مدارکی را نشان دهید که سوابق آشنایی شما را نشان دهد.

  این مدارک شامل مواردی از جمله از قبیل مسافرت ، گزارش تماس ها ، حتی سابقه چت و یا دیدار حضوری می باشند. توجه داشته باشید که هر چه این مدارک کامل تر باشند برای شما بهتر است.

  در مرحله ی بعد شما و یا طرف مقابل باید بتوانید ثابت کنید که هزینه های زندگی را می توانید تامین کنید. این کار با توجه به درآمد شما و فرد مورد نظر تعیین می شود.

  برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت اروپا می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.
  شماره های تماس :
  ۰۹۱۲۴۶۶۷۴۸۴۰۲۱۲۲۱۸۰۵۵۱ 

   

[raw]
<!-/–>
[raw/]

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 4]