اقامت اروپا با ثبت شرکت در فرانسه

کشور فرانسه یکی از پهناورترین کشور های اتحادیه می باشد که یک پنجم کل مساحت اتحادیه اروپا را در بر میگیرد.

این کشور سومین کشور از لحاظ دارا بودن بافت جنگلی در اتحادیه اروپا می باشد.

کشور فرانسه بعد از کشور آلمان جایگاه دوم را از نظر اقتصادی در اتحادیه اروپا دارا می باشد که رتبه ششم در جهان را داراست.

  کشور فرانسه از لحاظ تجارت و اقتصاد نیز در جایگاه مطلوبی قراردارد و فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری و تجارت را برای سرمایه گذاران و افرادی که علاقه برای شروع کسب و کار در اروپا دارند ایجاد کرده است. 

در این مطلب قصد داریم اقامت اروپا با ثبت شرکت در فرانسه ، مزایای ثبت شرکت و … را مورد بررسی قرار دهیم در ادامه با کیمیا سپنتا همراه باشید.

کشور فرانسه از جمله کشور های اروپایی می باشد که مبادلات تجاری زیادی با کشور ایران در زمینه های مختلف داشته است و پتانسیل زیادی برای تجارت و سرمایه گذاری دارد.

بنابراین شما با ثبت شرکت در فرانسه راه های زیادی برای گسترش فعالیت خود در اتحادیه اروپا خواهید داشت.

همچنین با ثبت شرکت در اروپا می توانید برای خود و خانواده خود اقامت اروپا را اخذ نمایید.

اقامت اروپا با ثبت شرکت در فرانسه
اقامت اروپا با ثبت شرکت در فرانسه

بیشتر بخوانید 

اقامت فرانسه

ثبت شرکت در فرانسه یکی از آسان ترین و مطمئن ترین روش های اخذ اقامت اروپا می باشد.

افرادی که قصد تجارت و یا گسترش فعالیت های شرکتی خود را دارند می توانند از طریق این روش کسب و کار خود را بین المللی کنند و گسترش دهند.

ثبت شرکت در فرانسه به چند روش مختلف انجام می گیرد که انواع روش های ثبت شرکت را به صورت مختصر توضیح می دهیم.

انواع ثبت شرکت در فرانسه

  1. شرکت تجاری (SA)
  2. شرکت مسئولیت محدود (SARL)
  3. شرکت سهامی ساده (SAS)
  4. شرکت معاملات شهری (SCI)

شرکت تجاری:  برای ثبت این نوع شرکت باید به این موارد توجه داشته باشید که یکی از مهم ترین آن ها میزان سرمایه ای است که باید به صورت مشارکتی سرمایه گذاری شود. 

حداقل این سرمایه از یک یورو می باشد البته میزان سرمایه مورد نظر نسبت به شرایط حکومتی کشور مورد نظر تغییر خواهد کرد. 

از شرایط دیگر وجود هفت سهامدار در این شرکت می باشد.

طبق این قانون باید این هفت سهامدار بر میزان سرمایه خود تعهد کامل داشته باشند و حسابرسی به تمام حساب ها با قوانین مشخص و همچنین رفتار با مدیران سطح بالا به مانند کارکنان از دیگر مواردی است که در ثبت شرکت فرانسه در این نوع باید به آن ها توجه کرد.

شرکت مسئولیت محدود:  دومین نوع ثبت شرکت در فرانسه، ثبت شرکت های مسئولیت محدود یا (SARL) می باشد. این نوع یکی از متداول ترین و پرطرفدار ترین نوع ثبت شرکت در اروپا می باشد. 

تعداد سهامداران برای ثبت این نوع شرکت حداقل باید یک مورد باشد.

 تعهد کامل سهامداران شرکت نسبت به میزان سرمایه خود از دیگر قوانین این نوع از ثبت شرکت می باشد و همچنین حسابرسی به تمامی حساب ها باید به صورت منظم و طبق قوانین بین المللی زیر نظر حسابداران معتبر و وکیل بین المللی انجام شود. 

شرکت سهامی ساده:  این نوع ثبت فرصت مناسب و ایده آل برای سرمایه گذاری یک شرکت خارجی با فرانسه می باشد.

جالب است بدانید که این نوع ثبت شرکت برای مدت های بسیاری به دلایل مختلف قانونی در کشور فرانسه کاملاً سخت و دشوار انجام می شد

در حالی که امروزه به یکی از پرطرفدارترین سرمایه گذاری خارجی در این کشور تلقی می شود. سرمایه ولیه مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی ساده مبلغ ۳۷۰۰۰ یورو می باشد که پرداخت ۰ درصد آن در زمان ثبت شرکت لازم است

و مابقی بعدا پرداخت می شود. عدم نیاز به هیئت مدیره و همچنین تعهد سهامداران به میزان سرمایه اولیه شان از دیگر موارد مربوط به این نوع ثبت شرکت است. 

شرکت معاملات شهری: از دیگر موارد رایج ثبت شرکت در فرانسه معاملات شهری یا SCI می باشد که در این بخش به بیان آن ها خواهیم پرداخت.

اگر بخواهیم این نوع ثبت شرکت را به گزینه مشابه نسبت دهیم می توانیم از نام شرکت محدود خصوصی استفاده کنیم. تفاوت این ثبت با شرکت محدود خصوصی امکان استفاده از دفتر یا ملک ثبت شده در فرانسه برای کارکنان می باشد.

مزایای روش اقامت اروپا با ثبت شرکت در فرانسه   

مهم ترین مزیت ثبت شرکت در فرانسه دریافت اقامت اروپا برای همسر و فرزندان شما می باشد.  دومین مزیت ثبت شرکت در فرانسه دریافت اقامت اروپا برای همسر و فرزندان شما می باشد. سومین مزیت آن برخورداری از حق کارکردن در این کشور می باشد و شما از تمامی حقوق قانونی خود مانند یک شهروند اروپایی برخوردار می باشید. چهارمین مورد دریافت پاسپورت کشور فرانسه از طریق ثبت شرکت در فرانسه پس از ۷ سال می باشد و پنجمین مزیت مهم این روش دسترسی آسان به تمامی کشور های اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن و همچنین اجازه سکونت در این کشور ها می باشد. 

کانال تلگرام

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.