راهنمای سفر به کشور اسپانیا + ( اطلاعات ضروری کشور اسپانیا )

راهنمای سفر به کشور اسپانیا

برای سفر به اسپانیا نیازمند یکسری اطلاعات در مورد این کشور خواهید بود در ادامه مقاله ی راهنمای سفر به کشور اسپانیا با ما همراه باشید تا اینکه در مورد اسپانیا بیشتر بدانید. 

کشور اسپانیا مستقل و یکی از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور در شبه جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا واقع شده است. نصف النهار گرینویج از کشور اسپانیا و نزدیکی شهر والنسیامی گذرد.

کشور اسپانیا از غرب با پرتغال و در شمال غرب در راستای کوه‌های پیرنه با فرانسه و آندورا همسایه است. مساحت اسپانیا ۵۰۴/۰۳۰/۰۰۰ کیلومتر مربع است.

این کشور، از نظر وسعت، پنجاه و یکمین کشور جهان، بعد از فرانسه، دومین کشور اروپای غربی و مساحت آن، تقریبا یک سوم مساحت ایران است. و طبق آمار سرشماری جهانی که در سال ۲۰۱۶ ارائه شده حدود ۴۶ میلیون نفر جمعیت دارد. 

طول سواحل اسپانیا ۴۹۶۴ کیلومتر است. ۸۲ درصد از شبه جزیره ایبری، متعلق به این کشور است. (۱۸ درصد مابقی کشور پرتغال است) و سرزمین اصلی، همراه با جزایر بالئار و کاناری (قناری)، کشور اسپانیا را تشکیل می دهد. 

اسپانیا، کشور زیبا و پرهیاهویی است که سالانه مسافران زیادی برای دیدن سبک زندگی و معماری بناهایی که در این کشور وجود دارد به آن سفر می کنند. 

شهرهایی با جاذبه های متنوع و جالب که سبب شده این کشور در فهرست کشورهای دیدنی دنیا قرار بگیرد.

اما قبل از سفر به هر نقطه ای از جهان باید اطلاعات کافی در مورد مقصد خود داشته باشید به همین دلیل در این مقاله اطلاعات کاملی در خصوص آشنایی با اسپانیا برای شما جمع آوری شده است با کیمیا سپنتا همراه باشید.

تاریخ اسپانیا

در راهنمای سفر به کشور اسپانیا کمی در مورد تاریخ این کشور بدانیم.با توجه به باستان شناسی هایی که در کشور اسپانیا انجام شده شبه جزیره ایبریا ۱/۲ میلیون سال پیش محل زندگی انسان‌سانان بوده‌ است.

ایبریا قدیمی ترین تشکیل دهندگان تمدّن‌های ایبری، باسکی و سلتی بوده‌اند. در حدود ۲۰۰ سال پیش از میلاد از این منطقه تحت فرمان حکومت روم قرار گرفت و در اوایل قرون وسطی ژرمن‌ها ایبریا را تصرف کردند.

 پس از ژرمن‌ها ایبریا توسط مورها مهاجم تصرف شد. پس از آن حکومت‌های کوچک مسیحی به تدریج و طی چند قرن زمام امور را در ایبریا به دست گرفتند.

آخرین بقایای مورها در همان سالی که کریستوف کلمب به قاره آمریکا رسید، سقوط کردند. امپراطوری جهانی اسپانیا با تبدیل این کشور به قدرتمندترین کشور اروپا و ابرقدرت جهان آغاز شد و برای یک ونیم قرن ادامه یافت.

و پس از آن حمله ناپلئون به اسپانیا منجر به هرج ومرج شد و جنبش‌های استقلال‌طلب و جدایی‌خواه را که در سراسر امپراتوری پراکنده بودند، بیدار کرد و باعث بی‌ثباتی سیاسی شد.

پیش از جنگ جهانی دوم جنگ داخل ویرانگر اسپانیا به وقوع پیوست و پس از آن کشور تحت فرمان حکومتی استبدادی قرار گرفت.

در نهایت دموکراسی در قالب قانون اساسی شاهنشاهی پارلمانی حاکم شد. بعدها اسپانیا به اتحادیه اروپا پیوست و دوره رنسانس فرهنگی و رشد باثبات اقتصادی را تجربه کرد.

اسپانیا به سرعت به سوی توسعه گام برداشت، به طوریکه در سال ۲۰۰۷ با ۱۴۰۲ میلیارد دلار تولید ناخالص ملی (حدود دو برابر ایران) یازدهمین اقتصاد دنیا شد.

در برخی زمینه ها مانند گردشگری اسپانیا یکی از کشور های برجسته جهان است (رتبه دوم جهان).

اسپانیا هنرمندان و افراد سرشناسی زیادی را به دنیا معرفی کرده است. بطور مثال می توان به پیکاسو، دالی و سروانتس اشاره کرد.

نژاد مردم اسپانیا

درباره اسپانیا و نژاد مردم اسپانیا می توان گفت که نژاد جمعیت اسپانیا در کلی، ترکیبی از بومیان شبه جزیره ایبریا و فاتحان این شبه جزیره است. 

در حال حاضر چند گروه قومی اصلی در اسپانیا ساکنند که از لحاظ فرهنگ و زبان خصایصی جداگانه ای دارند.

برای مثال :

 1. کاتالان ها که ۱۶ درصد از کل جمعیت اسپانیا هستند و در نواحی شمال شرقی و جزایر شرقی ساکنند (شهر بارسلون، مرکز کاتالان هاست)؛ 
 2. گالیسین ها (Galicians) که ۷ درصد کل جمعیت اسپانیا را تشکیل می دهند و در نواحی شمال غربی اسپانیا سکونت دارند؛ باسک ها (و یا اسکال دان های که ۲ درصد از کلی جمعیت اسپانیا هستند و اطراف خلیج بیسکایی در شمال اسپانیا مستقرند. شهر بیلبائو مرکز این منطقه است.
راهنمای سفر به کشور اسپانیا
راهنمای سفر به کشور اسپانیا

زبان و خط مردم اسپانیا

اکثر مردم اسپانیا به زبان اسپانیایی کاستیلین صحبت می کنند؛ جز آن، زبان کاتالانی در شمال شرقی، زبان گالیسین در شمال غربی و زبان باسک در شمالی، رایج است.
از نظر تعداد، کسانی که به زبان اسپانیایی سخن می گویند در جایگاه سوم دنیا هستند؛ حدود ۳۳۲ میلیون نفر در دنیا به این زبان صحبت می کنند.

زبان اسپانیایی، زبان رسمی کشور اسپانیا و ۱۵ کشو دیگر است که عبارتند از: آرژانیتن، بولیوی، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا، گینه استوایی، کوبا، جمهوری دومینیکن، هندوراس، مکزیک، نیکاراگوئه، پاناما، پاراگوئه، پرو، اروگوئه و ونزوئلا. (به جز برزیل در تمام کشورهای آمریکای لاتین و آمریکای جنوبی اسپانیایی، زبان رسمی است.) زبان اسپانیایی، دو لهجه دارد:

 • آندلسین
 • کاستیلین و تفاوت این دو لهجه نیز عموما در تلفظ ترکیبات Za ،Ce ،Ze است.

مذهب مردم اسپانیا

۹۷ درصد جمعیت اسپانیا مسیحی هستند. از این نظر، اسپانیا بعد از ایتالیا  – که مقر استقرار پاپ است –  بیشترین میزان کاتولیک ها را دارد. این کشور به ۱۱ قلمرو سراسقف نشین و ۵۲ قلمروی دستیار اسقف نشین تقسیم می شود.

حوزه های سراسقفی مادرید و بارسلون، با واتیکان در ارتباط هستند. گروه های کوچک پروتستان، یهودی و مسلمان نیز وجود دارد.

تعدادی مراکز و جوامع اسلامی

 • جمعیت اسلامی اسپانیا: دفتر مرکزی جمعیت، در مادرید واقع شده و شعباتی در شهرهای گرانادا، سویا، مالاگا، والنسیا، زاراگوزا، بیلبائو و کوردوبا دارد. از مهمترین فعالیت های این جمعیت، تهیه ماهنامه ای است به زبان اسپانیایی به نام اسلام و ماهنامه ای به زبان عربی، به نام عروه الوثقی و یک بولتن خبری به نام اخبار من آندلس و نیز برگزاری مراسم نمازهای یومیه و نماز جمعه. این گروه، مسجد و کتابخانه ای هم در شهر گرانادا بنا کرده اند؛
 • مرکز اسلامی : که در مادرید است و شعباتی در دیگر شهرها به ویژه شهرهای منطقه آندلس دارد. شهر گرانادا به این دلیل که پیشتر، پایتخت مسلمانان بوده و کاخ تاریخی الحمراء و دیگر آثار تاریخی اسلامی در آن وجود دارد، سبب جذب مهاجران مسلمان به این شهر شده است. این مرکز وابسته به جمعیت اخوان المسلمین بوده و عربستان و شیخ نشینهای حوزه خلیج فارسی آن حمایت می کنند. بانی این مرکز، حسام ابومحمد بسام از اهالی سوریه
 • جماعت اسلامی اسپانیا: مقر آن شهر گرانادا است.
 • جماعت مسلمانان آندلسی: دفتر مرکزی آنها در شهر گرانادا واقع شده و فعالیتهای فرهنگی گسترده ای ندارد.
 • جمعیت اسلامی آندلس: در مالاگا واقع در ایالت اندلس قرار دارد.
 • جامعهٔ مسلمانان سویا: دفتر مرکزی آن در شهر سویا در ایالت خودمختار آندلس است.
 • مسجد البنیه: در گرانادا قرار دارد.
 • مرکز اسلامی تشیع: که مسلمانان لبنانی، ایرانی و عراقی آن را اداره می کنند.
 • مسجد پیلارہ
 • مسجد پدرو آداددر: شهر کوردوبا.
 • مسجد مارویا: در حوالی مالاگا.

آب و هوای کشور اسپانیا

راهنمای سفر به کشور اسپانیا
راهنمای سفر به کشور اسپانیا

بیشتر بخوانید 

اقامت اسپانیا

یکی از نکاتی باید در راهنمای سفر به کشور اسپانیا بدان اشاره نمود شرایط آب و هوایی و اقلیمی منطقه است. شرایط آب و هوایی در کشور اسپانیا متغیر است و هر نقطه از این کشور آب و هوای خاص خودش را دارد.

برخی از مناطق آب و هوای مدیترانه ای دارند برخی دیگر از نقاط این کشور دارای آب و هوای کوهستانی یا اقیانوسی است، همچنین در جنوب شرقی اسپانیا تابستان ها داغ و زمستان ها معتدل مدیترانه ای است.

بهترین زمان برای سفر به این کشور بهار و پاییز است. آگوست (۱۰ مرداد تا ۹ شهریور) همیشه بهترین ماه برای گذراندن تعطیلات در اروپا است.

انبوهی از جمعیت که از فرانسه، هلند و آلمان به اسپانیا می‌آیند، اما فکر سفر اقتصادی را باید از سرتان خارج کنید زیرا این فصل اوج حضور گردشگران است.

 

اطلاعات ضروری کشور اسپانیا

 • واحد پول: یورو
 • زبان رسمی: اسپانیایی
 • ولتاژ برق: ۲۳۰ ولت از نوع  Type C  و Type F  می باشد.  مرجع: world-power-plugs
راهنمای سفر به کشور اسپانیا
راهنمای سفر به کشور اسپانیا

راهنمای سفر به کشور اسپانیا

 • اختلاف زمان اسپانیا با تهران: کشور اسپانیا ۱ ساعت از ایران جلوتر است.
 • پیش شماره:‌ +۳۴
 • شماره های ضروری: آمبولانس، پلیس و آتش نشانی ۱۱۲

فرودگاه های کشور اسپانیا

 • فرودگاه مادرید-باراخاس
 • فرودگاه بارسلونا
 • فرودگاه لاکرونیا
 • رودگاه ساراگوسا

جهت کسب اطلاعات لازم درباره ویزای کشور اسپانیا و اقامت اسپانیا می توانید با مشاوران موسسه تماس حاصل نمایید. 

تلفن های دفتر تهران:

۰۲۱-۲۲۱۸۰۵۵۱ | ۰۲۱-۲۲۱۸۰۵۵۹  و  ۲۲۱۸۰۳۶۵-۰۲۱ | ۲۲۱۸۰۳۶۳-۰۲۱

کانال تلگرام

امتیاز ما
برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید
[تعداد: 1 میانگین: 4]
اشتراک گذاری:

همچنین ممکن است دوست داشته باشید