اقامت فرانسه


اخذ اقامت فرانسه و اقامت اروپا امروزه دارای متقاضیان بسیاری است، زیرا این کشور یکی از بهترین کشورها برای زندگی و دارای شرایط مقرون به صرفه می باشد.

در سال های گذشته تعداد مهاجران به کشور فرانسه جهت اخذ اقامت فرانسه به طرز شگفت آوری صعود داشته و همچنین در حال حاضر در حال افزایش است.

افرادی که می خواهد اقامت اروپا و این کشور را اخذ کنند اغلب به دنبال شرایطی به مراتب آسان تر و بی دردسر می باشند که روش تمکن مالی یا خودکفایی از جمله این روش ها می باشد.

تمکن مالی به این معنا می باشد که فرد درآمد زایی بالایی داشته و نیاز به کار کردن در کشور مقصد ندارد و می تواند خود و خانواده خود را پوشش بدهد.

روش های دیگری هم مانند ثبت شرکت و سرمایه گذاری وجود دارد که فرد متقاضی با تاسیس یک شرکت می تواند صاحب برند خود شود و کسب و کاری برای خود را اندازی کند.

در روش سرمایه گذاری فرد برای خود یک شرکتی را هدف قرار می دهد و روی آن سرمایه گذاری می کند تا بتواند به درآمد زایی بالا برسد.

معروف ترین بنا های تاریخی فرانسه عبارتند از:

 1. کاخ ورسای
 2. کاخ تویلری
 3. طاق نصرت
 4. عمارت اینولید
 5. عمارت دیفنس
 6. میدان وندوم
 7. خیابان کاردینال
 8. بلوار شانزه لیزه

برج ایفل حدودا ۶ میلیون در هر سال دارای بازدید توریستی می باشد و در لیست محبوب ترین جاذبه های گردشگری جهان قرار گرفته است.

روش های اخذ اقامت فرانسه

اخذ اقامت فرانسه

بیشتر بخوانید :
اقامت فرانسه 

اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

در سال های گذشته روش تمکن مالی برای متقاضیانی که قصد مهاجرت را دارند بسیار مورد توجه قرار گرفته است و سالیانه رو به افزایش می باشد.

اگرچه در سال های گذشته روش های ثبت شرکت و سرمایه گذاری دارای متقاضیان زیادی برای اخذ اقامت بوده اما تمکن مالی امروزه به علت کم دردسر بودن از روش های اصلی برای دریافت اقامت اروپا شده است، همچنین این روش یکی از روش هایی است که طی مدت زمانی کوتاه می توانید پاسخ خود را برای رسیدن اهدافتان دریافت کنید.

این روش به این معنی می باشد که فرد به خود کفایی کامل رسیده و نیازی برای کارکردن و دریافت پول ندارد و می تواند هزینه های خود و خانواده خود را در کشور مقصد کاملا پوشش بدهد.

در این روش  فرد باید ثابت کند که دارای تمکن مالی بالایی است.

روش های دیگر برای اخذ اقامت اروپا اشاره بر ثابت کردن دارایی فرد یا انتقال دارایی های متقاضی در خارج از کشور تاکید دارد، اما روش تمکن مالی تاکید بر داشتن تمکن مالی در داخل کشور دارد و لزومی ندارد شخص متقاضی سرمایه خود را خارج کند.

افرادی که در کشور ایران دارای تمکن مالی بالایی هستند با در نظر گرفتن شرایط مربوطه برای اخذ اقامت از این طریق می توانند اقدامات برای اخذ اقامت این کشور را انجام دهند.

داشتن تمکن مالی بالا از ۴ راه می تواند ثابت شود:

 1. سود سهام شرکت ها با صورت دارایی
 2. حقوق بازنشستگی
 3. سود سپرده بانکی
 4. اجاره نامه ملک

مزایای اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

 • عدم نیاز به راه اندازی کسب و کار و یا تجارت و ثبت شرکت
 • تمدید سریع و آسان
 • عدم نیاز به بلد بودن زبان خارجی
 • سریع و ساده ترین روش

مدارک مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی

 • سود سهام شرکت ها و موسسه ها و کارخانجات
 • مدرک نشان دهنده ی دریافت حقوق بازنشستگی
 • سود سپرده بانکی
 • اجاره مستغلات بر اساس سند ملکی رسمی و اجاره نامه رسمی

اخذ اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری

افرادی که می خواهند ثبت شرکت و سرمایه گذاری را در این کشور انجام دهند می توانند از طریق ویزای تجاری اقدام به اخذ اقامت فرانسه کنند و در این ویزا قادر به رفت و آمد بدوت محدودیت بین کشور خود و کشور مقصد می باشند.

در این روش شخص متقاضی حتما باید یک فرد با تبعه فرانسوی را استخدام کند و مبلغ بین ۲۰۰۰ تا ۲۶۰۰ یورو برای حقوق شخص پرداخت کند.

همچنین می توانند با در نظر گرفتن شرکتی، کلیه مراحل سرمایه گذاری را روی آن انجام دهند و برای خود کسب و کاری خلق کنند. لازم به ذکر است که هرچقدر میزان سرمایه گذاری بالاتر باشد در روند اخذ اقامت فرانسه تاثیر گذار تر خواهد بود، به این صورت که شخص متقاضی برای این کشور فردی مفید واقع می شود.

با ثبت شرکت در این کشور علاوه بر این که کسب و کاری برای خود راه انداخته اید می توانید صاحب برند و تجارت خود شوید و با شرکت های بزرگ شراکت داشته باشید و به درآمدی بالا برسید.

روش سرمایه گذاری و ثبت شرکت از اصلی ترین روش های اخذ اقامت اروپا هستند و سالیانه تعداد زیادی از این طریق اقدام به اخذ اقامت اروپا می کنند و موفق به دریافت اقامت کشور مقصد می شوند.

مزایای اخذ اقامت فرانسه سرمایه گذاری و ثبت شرکت

 • امکان ورود یه ۲۶ کشور عضو اتحادیه شینگن
 • مبالغ دریافت شده به حساب شخص واریز می شود
 • برای اقدام از این طریق مبلغی پیش دولت فرانسه نگه داشته نمی شود
 • امکان درخواست دریافت اقامت دائم بعد از گذشت ۳ سال
 • مالکیت صد در صد
 • استفاده از برند اروپایی
 • افتتاح حساب شخصی و شرکتی

اخذ اقامت فرانسه از طریق کار

طبق قوانینی که برای اتحادیه اروپا تصویب شده است فردی که قصد کار کردن در کشور مورد نظر را دارد حتما باید دعوت نامه ای از سوی کارفرمای خود دریافت کند و برای این که کارفرما شخص مورد نظر را برای کار پیدا کند باید در فرانسه دعوت نامه کاری خود را به مدت ۳ ماه ارائه دهد.
اگر در این  مدت زمان شخص مورد نظر را برای کار پیدا نکرد قادر به تمدید آگهی خود در اتحادیه اروپا می باشد و اگر در این مدت زمان هم شخص پیدا نشد فرد می تواند با دعوت نامه کاری وارد کشور فرانسه شود و از روش اقامت کاری بعد از گذشت ۳ تا ۵ سال اقامت فرانسه را دریافت کند.

دانشگاه های فرانسه

دانشگاه پیرو ماری کوری Universite Pierre et Marie Curie

دانشگاه پیرو ماری کوری با داشتن جمعیت ۳۴ هزار نفری یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین مراکز علمی و پزشکی می باشد که قبلا یکی از شعبه های دانشگاه پاریس بوده ولی درسال ۱۹۷۱ از این دانشگاه جدا شد و به صورت مستقل ادامه به کار داد.

به طور کلی دانشگاه پاریس حدود ۱۳ شعبه داشته که در سال ۱۹۷۱ از آن جدا شده و به طور مستقل در حال حاضر فعالیت می کنند.

دانشگاه پیرو ماری کوری در سال ۲۰۱۷ به دلیل داشتن ده رتبه پیشرفت، در لیست دانشگاه های برتر در رده بندی ۱۳۱ جهانی قرار گرفته است.

لازم به ذکر است حدودا بیست درصد از جمعیت دانشگاه پیرو ماری کوری را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند.

اخذ اقامت فرانسه

مقالات مرتبط :
اقامت اروپا با ثبت شرکت در فرانسه

دانشگاه اکول نرمال سوپریور Ecole Normale Superieure

دانشگاه اکول نرمال سوپریور در سال ۱۷۹۳ در محله ی لاتین پاریس ساخته شده  که در رشته علوم انسانی و دیگر علوم تابحال بسیار قوی بوده و شکوهمندی خاصی را از آن خود کرده است. دانشگاه اکول نرمال سوپریور از دانشگاه هایی می باشد که در کشور فرانسه با یک دیگر رقابت دارند و ۳۱ نفر از فارغ التحصیلان آن موفق به دریافت جایزه ی نوبل شده اند.

دانشگاه اکول نرمال سوپریور در سال ۲۰۱۷ دارای برترین رتبه در بین دانشگاه های فرانسه بوده و رتبه ی ۴۳ جهانی را سابقه ی خود ثبت کرده است.

افراد مشهوری مثل میشل فوکو و ژاک دریدا که از فیلسوفان معروف و مجرب هستند از این دانشگاه مدرک خود را دریافت کرده اند و فارق الحتصیل شده اند.

اخذ اقامت فرانسه

دانشگاه Centrale Supelec

این دانشگاه نوساز می باشد و در سال ۲۰۱۵ به صورت ترکیبی از دو دانشگاه Supelec و Ecole Centrale Paris ساخته شده است که رتبه ی ۱۶۴ را در میان دانشگاه های جهان به خود اختصاص داده است و در رشته های مهندسی از یهترین دانشگاه های جهان محسوب می شود.

این دانشگاه در زمینه های رشته های مهندسی درلیست سه دانشگاه برتر فرانسه قرار گرفته است.

اخذ اقامت فرانسه

دانشگاه پلی تکنیک Ecole Polytechnique

این دانشگاه رتبه ۵۹ را در خصوص بهترین دانشگاه های جهان به خود اختصاص داده است و بالاترین رتبه را زمینه رده بندی دانشگاه ها برای رشته های ریاضی کسب کرد که آن هم رتبه ۲۲ بود.

این دانشگاه در حال حاضر در جنوب پاریس قرار گرفته که حدودا دارای بالای ۴۶۰۰ دانشجو و استاد می باشد و همین باعث شده است تا این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های جهان نام بگیرد.

محیط دانشگاه پلی تکنیک  ۱۶۰ هزار متر است و دارای امکانات زیادی از قبیل امکانات تفریحی و ورزشی می باشد.

اخذ اقامت فرانسه

 

آشنایی با فرانسه

اقامت فرانسه امروزه تبدیل به امری شده است که دوستداران طبیعت و هنر برای ورود به این کشور اقدام به اخذ آن می کنند.

در این مطلب قصد داریم شما را با چگونگی اخذ اقامت این کشور، راه ها، و مزایای آن آشنا کنیم و شما را در خصوص مهاجرت به این کشور راهنمایی کنیم.

کشور فرانسه با کشور های آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، اسپانیا،بلژیک، لوکزامبورگ دارای مرز مشترک می باشد و عضو اتحادیه اروپا محسوب می شود.

فرانسه دارای ۶۶٫۹۹ میلیون نفر جمعیت می باشد که حدودا ۲۷ آن ها بی دین هستند.

این کشور با داشتن فرهنگی ۵۰۰ ساله یکی از کشور های هنری و اقتصادی در سطح جهان شناخته شده است.

فرانسه آب و هوای معتدلی دارد و مانند دیگر کشور ها دارای ۴ فصل می باشد البته در نقاط جنوب دارای آب و هوای مدیترانه ای می باشد.

پایتخت این کشور پاریس می باشد و واحد پول رسمی آن ها یورو است.

زبان رسمی کشور فرانسه فرانسوی می باشد.

کشور فرانسه در لیست کشور های بزرگ اروپا در سطر سوم قرار گرفته است.

فرانسه از کشور هایی است که در اروپای غربی قرار گرفته است. این کشور یکی از ۳ تا کشوری می باشد که سواحل آن در اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه است.

هزینه مسکن در این کشور بسیار بالا می باشد ولی هزینه های زندگی کاملا به صرفه می باشد و کسانی که قصد سفر یا مهاجرت به این کشور را دارند از بابت هزینه زندگی نگران نباشند.

فرانسه با داشتن جاذبه های گردشگری بسیار زیادی و همچنین داشتن تاریخ کهن، کشور محبوب تعداد غیر قابل شماری از توریست ها قرار گرفته است و سالانه تعداد زیادی گردشگر برای بازدید از جاذبه های این کشور به فرانسه سفر می کنند.

هزینه تحصیل رایگان یکی از مزیت های اصلی برای دانشجویان متقاضی دریافت اقامت می باشد، اما رایگان به این معنا نیست که شما هیچ هزینه ای برای تحصیل در این کشور پرداخت نمی کنید و باید سالیانه حدودا بین ۱۵۰ یورو تا ۳۰۰ یورو برای تحصیل بپردازید که این هزینه با توجه به مقطع و رشته تحصیلی و دانشگاه متغیر می باشد.

باید بدانید که هزینه برای تحصیل در این کشور برای مقاطع تحصیلی دکترا و لیسانس به صورت کاملا رایگان می باشد.

جاذبه های گردشگری فرانسه

شهر آنسی Annecy city

محل قرار گیری شهر آنسی در کوههای آلپ و در انتهای شمالی دریاچه آنسی می باشد.

این شهر دیدنی و خیره کننده روزی بخشی از کشور سوئیس و ساردینیا بود ولی در سال ۱۸۶۰ به کشور فرانسه ملحق شد و پس از آن زیر مجموعه ای از کشور فرانسه محسوب شد.

این شهر هم به تنهایی دارای جاذبه های چشمگیری می باشد که علاقه مندان به تاریخ سالیانه به این شهر سفر کرده و از بنا های قرون وسطایی آن دیدن می کنند.

حتی بعضی از افراد که می خواهند تاریخ کشور خود را به یاد بیاورند در این شهر به اقامت می پردازند.

بیشتر افرادی که در پاریس دارای ملک و خانه هستند در این شهر هم برای خود مسکنی تهیه کرده اند که در تعطیلی ها از هیاهوی شهر به دور باشند.

شهر قرون وسطی آنسی با دارا بودن کانال های کوچک و نهرهای جاری شده که دارای آب تمیز و شیرین است از چندین قسمت تشکیل شده است، لازم به ذکر است که این منطقه در شهر آنسی یکی از محبوب ترین جاذبه ها در کل کشور فرانسه می باشد.

مهمترین جاذبه شهر آنسی بنایی به نام Palais de IIsle می باشد که محل قرارگیری آن در وسط کانال است.

اخذ اقامت فرانسه

 

پیست اسکی وال دی ایزر Val D isere

وال دی ایزر یک پیست اسکی محبوب می باشد که در جنوب شرق فرانسه نزدیک مزر ایتالیا قرار گرفته است.

این پیست اسکی در فرانسه میزبان مسابقات اسکی مردان در دو رشته های اسکی در سراشیبی و اسکی سرعت در المپیک زمستانی سال ۱۹۹۲ بود.

می توان گفت پیست اسکی وال دی ایزر به طور منظم میزبان مسابقات المپیک جهانی می باشد.

در روستایی که در مجاور این پیست اسکی قرار دارد ۱۸۰۰ نفر زندگی می کنند که در هر زمستان به علت دمای پایین هوا و سرد بودن هوا ۱۵ نفر جان خود را از دست می دهند.

البته لازم به ذکر است که این پیست یکی از جاذبه های گردشگری می باشد که سالیانه کسانی را که به سرما علاقه زیادی دارند را از سراسر دنیا به سوی خود جذب می کند.

 

اخذ اقامت فرانسه

برج ایفل Eiffel Tower

برج ایفل سمبل شهر پاریس است و نخستین و زیبا ترین بنای شهر پاریس برج ایفل می باشد.

برج ایفل توسط گوستاو ایفل به عنوان بنای افتتاحیه نمایشگاه بین المللی معماری پاریس در سال ۱۸۸۹ ساخته شد. ارتفاع این برج ۳۲۴ متر می باشد که تا به امروز بلند ترین ساحتمان پاریس بوده است.

از بالای برج ایفل نمای زیبایی از شهر پاریس قابل دیدن است که کل شهر را زیر پا های بیننده قرار می دهد.

از زمان تاسیس این برج تا به امروز حدودا ۲۰۰ میلیون نفر از آن بازدید کرده اند و امروزه به یکی از جاذبه های اصلی دنیا تبدیل شده است.

حجم بالای توریست هایی که به دلیل برج ایفل به پاریس می آیند باعث شده است تا این جاذبه پول ساز ترین جاذبه گردشگری جهان محسوب شود.

اخذ اقامت فرانسه

 

میانگین بودجه مورد نیاز برای زندگی در کشور پاریس به شرح زیر می باشد:

 • پاریس: در ماه بین ۱۰۵۰ تا ۱۲۰۰ یورو می باشد
 • نیس: در ماه بین ۷۰۰ تا ۷۰۰ یورو می باشد
 • لیون، نانت، بوردو : درماه بین ۶۵۰ و ۹۵۰ و۸۵۰ یورو به ترتیب ذکر شهر ها می باشد
 • در سایر شهر های فرانسه قادر به زندگی با هزینه کم تر از ۶۰۰ یورو می باشید

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در زمینه ی بررسی شرایط شما و راه های مناسب برای دریافت اقامت فرانسه در ارتباط باشید. همچنین شما می توانید برای اطلاع از شرایط مناسب برای اقامت در فرانسه و یا دیگر کشور های اروپایی از دیگر مطالب موجود در وبسایت کیمیا سپنتا بازدید نمایید.

برای مشاهده دقیق هزینه های سفر به فرانسه و هزینه خورد و خوراک می توانید به این سایت مراجعه کنید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.