اخذ اقامت اروپا از کشور سوییس

کشور سوییس کشوری است در اروپای غربی که از شمال با آلمان از شرق با اتریش و لینختن اشتاین، از جنوب با ایتالیا همسایه است.

جمعیت کشور سوییس ۷٫۵ میلیون نفر است و کشوری است چند زبانه که در آن ۴ زبان آلمانی ، فرانسوی ، ایتالیایی و رومانش به رسمیت شناخته می شود. کشور سوییس برترین کیفیت زندگی در بین کشور های اروپایی را داراست به همین دلیل سالانه افراد زیادی  به دنبال راه ها و شرایط مهاجرت و اخذ اقامت اروپا از کشور سوییس هستند.

اگر در ارتباط با اقامت اروپا از کشور سوییس سوالی در ذهن خود دارید با کیمیا سپنتا همراه باشید.

اخذ اقامت کشور سوییس از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به سوئیس گرچه دردسرهای خود را به دنبال دارد اما کسب اقامت در این کشور غیر ممکن نیست و همیشه راه‌هایی قانونی برای اخذ اقامت پیدا می‌شود. یکی از این راه‌ها سرمایه‌گذاری در سوئیس است. گرچه مبلغی که در این کشور سرمایه‌گذاری می‌کنید اهمیت چندانی ندارد اما باید با این مبلغ قادر به ثبت یک شرکت به نام خود در کشور سوئیس باشید و ده نفر را برای کار در این شرکت استخدام کنید.

در نظر داشته باشید که حقوق مقرر برای هر نفر در سوئیس ۳۵۰۰ فرانک است. همین طور لازم است که در طول یک سال بازدهی شرکت از لحاظ اقتصادی به مبلغ صد هزار فرانک برسد که دولت این شرکت را به رسمیت بشناسد. پس از این می‌توانید برای دریافت کارت B اقدام کنید، این کارت‌ به شما امکان اقامت به مدت یک سال را خواهد داد. به همین منوال پس از گذشت ۳۳ سال شما می‌توانید با دریافت کارت C اقامت دائم خود را از این کشور دریافت کنید.

اخذ اقامت کشور سوییس از طریق کار

یکی دیگر از رایج‌ترین روش‌های مهاجرت و اخذ اقامت اروپا، مهاجرت از طریق کار و تخصص است. تخصص شما می‌تواند راهی برای اقامت شما در سوئیس را فراهم کند. هر سال شرکت‌های مختلفی در کشور سوئیس برای تامین کادر شرکت متقاضیان خارجی متخصص را به خود جذب می‌کنند.

چنانچه توانایی شما در حد بالایی باشد و یکی از شرکت‌های کشور سوئیس خواهان استخدام شما شود می‌توانید کارت اقامت B خود را از این طریق دریافت کنید و در این کشور مشغول به فعالیت شوید.

اخذ اقامت کشور سوییس از طریق ازدواج، والدین یا فرزند

از دیگر راه‌های کسب اقامت اروپا می‌توان به اقامت از طریق ازدواج اشاره کرد.

اگر شما با یک شهروند سوئیسی ازدواج کنید، مدت زمانی که برای دریافت اقامت در این کشور نیاز دارید به مراتب کمتر خواهد بود و فرزند شما در این کشور اقامت دائم را خواهد داشت.چنانچه شما به مدت ۵ سال در سوئیس زندگی کرده باشید و ۳ سال از ازدواج شما با یک شهروند سوئیسی گذشته باشد نیازی به داشتن مدرک زبان سوئیسی برای کسب اقامت خود نخواهید داشت؛ با این حال باید تابع قوانین این کشور باشید و برای امنیت کشور و مردم خطری نداشته باشید. اما اگر خارج از کشور سوئیس هستید و با یک تبعه سوئیسی ازدواج کرده‌اید باید مدت ۶ سال از ازدواج شما بگذرد تا اقامت این کشور را به شما بدهند.

مزایای اقامت اروپا و کشور سوییس

گرچه مهاجرت به سوئیس دردسرهای خاص خود را به دنبال دارد و زمان زیادی برای اخذ اقامت این کشور سپری خواهد شد، اما مجوز اقامت شما پس از مهاجرت به سوئیس امتیازات ویژه‌ای را در اختیار شما قرار خواهد داد. شما پس از اخذ اقامت اروپا از طریق کشور سوییس می‌توانید مشغول به کار شوید و با توجه به توانایی‌هایی که کسب کرده‌اید و به اثبات رسانده‌اید استخدام شوید. همین طور می‌توانید با توجه به زمینه فعالیت و ایده‌های خود جهت راه اندازی شرکت خود اقدام کنید. می‌توانید در هر نقطه از کشور سوئیس زندگی کنید و از مزایای رفاهی و کمک‌های اجتماعی این کشور بهره‌مند شوید. بدون محدودیت قادر خواهید بود که دست به خرید املاک و مستغلات بزنید. علاوه بر این حق آموزش دارید و مدارک تحصیلی شما به رسمیت شناخته خواهد شد و می‌توانید کمک‌های مالی دریافت کنید.

از دیگر مزایایی که با اقامت در سوئیس دریافت خواهید کرد حفظ تابعیت دوگانه شما است که به شما این امکان را می‌دهد علاوه بر شهروندی کشور سوئیس، ملیت اصلی خود را حفظ کنید. داشتن حق رای و استخدام شدن در مراکز دولتی هم از دیگر امتیازات اقامت در کشور سوئیس است. اما در عین حال مردان سوئیسی در سن ۱۸ الی ۳۴ سال باید خدمت سربازی خود را در این کشور سپری کنند.

 

 

.

کانال تلگرام

 

امتیاز ما
برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید
[تعداد: 0 میانگین: 0]
اشتراک گذاری:

همچنین ممکن است دوست داشته باشید